GALERIE FOTO: Crina Popa, Andreea Gheorghe și Edwin Pop, învingători în ziua a doua a Cupei 1 Decembrie la floretă copii de la Satu Mare

  by    0   0

Ziua a doua a Cupei 1 Decembrie la floretă pentru copii a programat sâmbătă, 6 decembrie, la Sala de Scrimă “Alexandru Csipler” din Satu Mare alte trei probe. La start s-au aliniat 138 de sportivi, iar cele trei categorii au fost câștigare de Crina Popa, Andreea Gheorghe și Edwin Pop. Clasamentele complete ale zilei a doua de la Cupa 1 Decembrie la floretă pentru copii arată astfel:

FLORETĂ FEMININ, 11-12 ANI
1. Crina Popa (ACS Balestra)
2. Zorka Szalai (Torekves/Ungaria)
3. Cătălina Apostol (ACS Balestra)
3. Barbara Boda (Samorin/Slovacia)
5. Tamara Ulici (CS Satu Mare)
6. Melissa Korossy (CS Satu Mare)
7. Luca Czekman (Szeged/Ungaria)
8. Andreea Dincă (ACS Balestra)
9. Teodora Șofran (CS Satu Mare)
10. Carina Vasile (ACS Balestra)
11. Boglarka Buday (Samorin/Slovacia)
12. Emilia Corbu (CSTA)
13. Luca Roza (Torekves/Ungaria)
14. Emilia Zsoldosi (TDVE/Ungaria)
15. Alexandra Tănase (ACS Balestra)
16. Cristina Anderco (CS Satu Mare)
17. Denisa Velica (CS Satu Mare)
18. Katalin Farkas (Samorin/Slovacia)
19. Daria Băcalu (CSTA)
20. Rebeka Csefalvay (Samorin/Slovacia)
21. Panna Wallenstein (Honved/Ungaria)
22. Teodora Turdean (CS Satu Mare)
23. Theodora Sabou (CS Satu Mare)
24. Sara Konya (Honved/Ungaria)
25. Zsofia Nemeth (Honved/Ungaria)
26. Maria Teodorescu (CSTA)
27. Vivien Szabo (CS Satu Mare)
28. Borbala Terjek (Tus/Ungaria)
29. Diana Șuta (CS Satu Mare)
30. Amalia Dumitru (CSTA)
31. Lavinia Toma (CS Satu Mare)
32. Petra Csatadi (Honved/Ungaria)
33. Reka Ban (UTE/Ungaria)
34. Daria Andrei (CSM Cluj)
35. Mikolt Pecsi (CSM Cluj)
36. Maria Radu (ACS Balestra)
37. Csenge Darabont (CSM Cluj)

FLORETĂ FEMININ, 13-14 ANI
1. Andreea Gheorghe (CSA Steaua)
2. Lilla Hanzi (Godolo/Ungaria)
3. Dora Barabas (Torekves/Ungaria)
3. Emilia Corbu (CSTA)
5. Virag Kalocsai (Torekves/Ungaria)
6. Anna Eperjesi (Tus/Ungaria)
7. Luca Czekman (Szeged/Ungaria)
8. Bibor Guba (Honved/Ungaria)
9. Andreea Potor (CS Satu Mare)
10. Luca Nemeth (Tus/Ungaria)
11. Viktoria Jager (CS Satu Mare)
12. Lilla Horvath (Honved/Ungaria)
13. Crina Popa (ACS Balestra)
14. Melissa Korossy (CS Satu Mare)
15. Nora Szekeres (Torekves/Ungaria)
16. Boglarka Willing (CSM Cluj)
17. Kitti Nagy (Samorin/Slovacia)
18. Teodora Turdean (CS Satu Mare)
19. Cristina Anderco (CS Satu Mare)
20. Alexandra Kocsis (TDVE/Ungaria)
20. Karolina Zoldosi (TDVE/Ungaria)
22. Luca Szalai (Torekves/Ungaria)
23. Teodora Șofran (CS Satu Mare)
24. Roza Kelemen (Szeged/Ungaria)
25. Klaudia Figus (CS Satu Mare)
26. Amalia Dumitru (CSTA)
27. Daniela Tovtun (RVUFK/Ungaria)
28. Carina Vasile (ACS Balestra)
29. Csenge Androcki (Szeged/Ungaria)
30. Vivien Bartal (Samorin/Slovacia)
31. Borbala Szelle (Szeged/Ungaria)
32. Dorina Banyk (TDVE/Ungaria)
33. Reka Hodaszi (Szeged/Ungaria)
34. Mariya Krivonos (RVUFK/Ucraina)
35. Briana Silaghi (CS Satu Mare)
36. Maria Rogovenko (RVUFK/Ucraina)
37. Ioana Crăciun (CS Satu Mare)
38. Viktoria Tatai (UTE/Ungaria)
39. Maria Teodorescu (CSTA)
40. Mira Zalka (Honved/Ungaria)
41. Denisa Velica (CSTA)
42. Anna Nagy (Honved/Ungaria)
43. Borbala Terjek (Tus/Ungaria)
44. Katalin Nanasi (Gyula/Ungaria)
45. Sarolta Nemeth (Honved/Ungaria)
46. Daria Băcalu (CSTA)
47. Roberta Kiss (CSM Cluj)
48. Dorina Muller (TDVE/Ungaria)

FLORETĂ MASCULIN, 13-14 ANI
1. Edwin Pop (CS Satu Mare)
2. Erik Korom (Torekves/Ungaria)
3. Matyas Majos (Torekves/Ungaria)
3. Zoltan Sarmany (Samorin/Slovacia)
5. Gergely Toth (Torekves/Ungaria)
6. Andor Mihaly (Torekves/Ungaria)
7. Gergo Maksa (Szeged/Ungaria)
8. Andrei Ciobănică (CSTA)
9. Soma Horvath (Gyula/Ungaria)
10. Ilies Papp (Gyula/Ungaria)
11. Mădălin Chirnogeanu (CSTA)
12. Male Andai (Torekves/Ungaria)
13. Răzvan Cristian (CSA Steaua)
14. Csanad Bada (Sezged/Ungaria)
15. Alexandru Toader (CSA Steaua)
16. Mate Kiss (Szeged/Ungaria)
17. Domokos Makk (Torekves/Ungaria)
18. Henrik Varga (Gyula/Ungaria)
19. Gabriel Pavel (CSTA)
20. Ferenc Torok (Torekves/Ungaria)
21. Botodn Paradi (NYVSC/Ungaria)
22. Mădălin Pavel (CSS Ploiești)
23. Vlad Roșu (ACS Balestra)
24. Attila Kraszanai (CSM Cluj)
25. Marcel Barta (Szeged/Ungaria)
26. Fulop Benyus (Torekves/Ungaria)
27. Tudor Surducan (CS Satu Mare)
28. Ștefan Chelu (CS Satu Mare)
29. Vincze Machek (Honved/Ungaria)
30. Daniel Polgar (Honved/Ungaria)
31. Mase Madura (NYVSC/Ungaria)
32. Krisztian Rais (Torekves/Ungaria)
33. Oliver Szolosi (Tus/Ungaria)
34. Mate Papp (Gyula/Ungaria)
35. Dan Damian (CSS Ploiești)
36. Boldizar Jekely (UTE/Ungaria)
37. Daniel Herceg (Honved/Ungaria)
38. Marton Koszegi (UTE/Ungaria)
39. Kristof Palinkas (Tus/Ungaria)
40. Kristof Balasa (Honved/Ungaria)
41. Antonio Roșca (CSTA)
42. Samuel Sogor (CSM Cluj)
43. Steven Pop (CS Satu Mare)
44. Eduard Ionescu (CSS Ploiești)
45. David Doboș (Samorin/Slovacia)
46. Mihnea Surcel (ACS Balestra)
47. Mark Fogel (CS Satu Mare)
48. Radu Zbengheci (CSTA)
49. David Găman (CS Satu Mare)
50. Tudor Rusu (ACS Balestra)
51. Marton Hubik (Gyula/Ungaria)
52. Martin Jakob (NYVSC/Ungaria)
53. Akos Bogar (Gyula/Ungaria)

16780_829230920466567_347551060895399635_n 1535379_836258223091193_5171884171361086940_n 10150650_836258429757839_8460116986498913405_n 10173631_829383703784622_8910502346011668791_n 10270659_782754891789600_7314471196780566028_n 10690134_829383787117947_7374604517136906229_n 10806402_829230927133233_6462359373063385203_n 10846386_829383740451285_8307554960559917513_n 10847956_829230957133230_3354091110333725208_n 10849964_829383910451268_1594225221055065074_n
FOTO: Florin Gheorghe și Mihai Predescu


Related Posts

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top