UPDATE 16: Katerina Chentsova a câștigat Trofeul Pellegrini, proba de floretă feminin, ediția 2014

  by    0   0

Vineri, 16 mai, la Sala de sport „Mihai Viteazul” din Bulevardul Vasile Milea nr. 5-7 (vis-a-vis de Mall AFI Cotroceni) va avea loc a cincea ediție a Trofeului Pellegrini la floretă feminin.
Grupele preliminare și tabloul de eliminări directe se vor desfășura începând cu ora 10:00. Vor lua parte peste 30 de sportive din Franța, Spania, Ucraina, Republica Moldova și România. Finalele acestui deosebit eveniment vor avea loc la patinoarul din incinta Mall AFI Cotroceni, începând cu ora 17:00, și vor fi difuzate de postul eStrada TV.
Premierea sportivilor va fi făcută de foști și actuali performeri ai sportului românesc.
Precedentele patru ediții ale Trofeului Pellegrini i-au avut ca și câștigători pe următorii sportivi:
2010 – Cristina Ghiță și Radu Dărăban (ambii de la CSA Steaua)
2011 – Cristina Ghiță și Virgil Sălișcan (ambii de la CSA Steaua)
2012 –  Cristina Ghiță și Radu Dărăban (ambii de la CSA Steaua)
2013 – Cristina Ghiță și Virgil Sălișcan (ambii de la CSA Steaua).
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate detaliile acestei competiții.


UPDATE, ora 9:37 – Cele 31 de sportive înscrise în concurs au fost împărțite în cinci grupe după cum urmează:
grupa 1
grupa 2
grupa 3
grupa 4
grupa 5


UPDATE, ora 10:13 – Meciurile din cele cinci grupe preliminare au început la ora 10:00. Vezi mai jos o galerie foto:

DSCN0190  DSCN0191

DSCN0192  DSCN0195

DSCN0196  DSCN0201

DSCN0202  DSCN0203

DSCN0204  DSCN0207

DSCN0210  DSCN0211

DSCN0213  DSCN0214

DSCN0215  DSCN0216


UPDATE, ora 11:40 – Meciurile din cele din grupe preliminare s-au încheiat, iar rezultatele sunt următoarele:
rez grupa 1
rez grupa 2
rez grupa 3
rez grupa 4

rez grupa 5


UPDATE, ora 12:06 – Meciurile de pe tabloul de 32 încep la ora 12:15 după următorul program:
Kateryna Deordeeva (TVSM Kiev) – liber
Petra Magyar (CSU Poli) – Judith Rodriguez (El Olivo)
Raluca Drăghici (CSA Steaua) – Anastasia Cereș (SS Chișinău)
Arina Cozii (SS Chișinău) – Isabelle Stan (CSU Poli)
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – Karina Vișan (ACS Balestra)
Ioana Mistric (CSA Steaua) – Anett Varga (CS Satu Mare)
Corina Damaschin (CS Petrolul) – Alexandra Cozii (SS Chișinău)
Ilinca Rusu (ACS Balestra) – Katerina Chentsova (TVSM Kiev)
Oleksandra Senyuta (TVSM Kiev) – Andreea Maria Gheorghe (ACS Balestra)
Raluca Văcărașu (CS Farul) – Alina Enache (CSU Poli)
Maria Marino (El Olivo) – Anca Săveanu (CSA Steaua)
Mihaela Dragomir (CS Petrolul) – Maria Boldor (CSA Steaua)
Ana Boldor (CSA Steaua) – Irene Romero (El Olivo)
Teodora Băloiu (CSA Steaua) – Barbara Ojeda (El Olivo)
Laura Vîrgă (CSA Steaua) – Teodora Sîrbu (CSA Steaua)
Melania Scarlat (ACS Balestra) – Olga Leleiko (TVSM Kiev)


UPDATE, ora 12:30 – Rezultatele de pe tabloul de 32 sunt:
Kateryna Deordeeva (TVSM Kiev) – liber
Petra Magyar (CSU Poli) – Judith Rodriguez (El Olivo) 15-8
Raluca Drăghici (CSA Steaua) – Anastasia Cereș (SS Chișinău) 15-8
Arina Cozii (SS Chișinău) – Isabelle Stan (CSU Poli) 7-15
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – Karina Vișan (ACS Balestra) 15-7
Ioana Mistric (CSA Steaua) – Anett Varga (CS Satu Mare) 11-15
Corina Damaschin (CS Petrolul) – Alexandra Cozii (SS Chișinău) 15-5
Ilinca Rusu (ACS Balestra) – Katerina Chentsova (TVSM Kiev) 4-15
Oleksandra Senyuta (TVSM Kiev) – Andreea Maria Gheorghe (ACS Balestra) 15-2
Raluca Văcărașu (CS Farul) – Alina Enache (CSU Poli) 12-15
Maria Marino (El Olivo) – Anca Săveanu (CSA Steaua) 15-11
Mihaela Dragomir (CS Petrolul) – Maria Boldor (CSA Steaua) 3-15
Ana Boldor (CSA Steaua) – Irene Romero (El Olivo) 15-1
Teodora Băloiu (CSA Steaua) – Barbara Ojeda (El Olivo) 5-15
Laura Vîrgă (CSA Steaua) – Teodora Sîrbu (CSA Steaua) 10-15
Melania Scarlat (ACS Balestra) – Olga Leleiko (TVSM Kiev) 5-15.


UPDATE, ora 13:27 – Programul meciurilor de pe tabloul de 16 este următorul:
Kateryna Deordeeva (TVSM Kiev) – Petra Magyar (CSU Poli)
Raluca Drăghici (CSA Steaua) – Isabelle Stan (CSU Poli)
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – Anett Varga (CS Satu Mare)
Corina Damaschin (CS Petrolul) – Katerina Chentsova (TVSM Kiev)
Oleksandra Senyuta (TVSM Kiev) – Alina Enache (CSU Poli)
Maria Marino (El Olivo) – Maria Boldor (CSA Steaua)
Ana Boldor (CSA Steaua) – Barbara Ojeda (El Olivo)
Teodora Sîrbu (CSA Steaua) – Olga Leleiko (TVSM Kiev)


UPDATE, ora 13:38 – Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 16 sunt:
Kateryna Deordeeva (TVSM Kiev) – Petra Magyar (CSU Poli) 15-9
Raluca Drăghici (CSA Steaua) – Isabelle Stan (CSU Poli) 4-15
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – Anett Varga (CS Satu Mare) 15-2
Corina Damaschin (CS Petrolul) – Katerina Chentsova (TVSM Kiev) 7-15
Oleksandra Senyuta (TVSM Kiev) – Alina Enache (CSU Poli) 15-3
Maria Marino (El Olivo) – Maria Boldor (CSA Steaua) 12-15
Ana Boldor (CSA Steaua) – Barbara Ojeda (El Olivo) 15-6
Teodora Sîrbu (CSA Steaua) – Olga Leleiko (TVSM Kiev) 3-15.

DSCN0218  DSCN0220

DSCN0226  DSCN0228

DSCN0229  DSCN0232

DSCN0233  DSCN0235

DSCN0236  DSCN0237

DSCN0238  DSCN0234


UPDATE, ora 14:15 – S-au stabilit meciurile de pe tabloul de 8, iar programul este următorul:
Kateryna Deordeeva (TVSM Kiev) – Isabelle Stan (CSU Poli)
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – Katerina Chentsova (TVSM Kiev)
Oleksandra Senyuta (TVSM Kiev) – Maria Boldor (CSA Steaua)
Ana Boldor (CSA Steaua) – Olga Leleiko (TVSM Kiev).


UPDATE, ora 14:25 – Meciurile de pe tabloul de 8 se vor desfășura unul după altul, iar rezultatele sunt următoarele:
Kateryna Deordeeva (TVSM Kiev) – Isabelle Stan (CSU Poli) 8-15
Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – Katerina Chentsova (TVSM Kiev) 8-15
Oleksandra Senyuta (TVSM Kiev) – Maria Boldor (CSA Steaua) 8-15
Ana Boldor (CSA Steaua) – Olga Leleiko (TVSM Kiev) 8-15.


UPDATE, ora 14:25 – Meciurile din semifinale vor avea loc la Mall AFi Cotroceni, de la ora 17:00, după următorul program: Isabelle Stan – Katerina Chentsova și Maria Boldor – Olga Leleiko


UPDATE, ora 16:45 – Programul celor două semifinale feminine este următorul:
Isabelle Stan (CSU Poli) –  Katerina Chentsova (TVSM Kiev) – ora 17:30
Maria Boldor (CSA Steaua) – Olga Leleiko (TVSM Kiev) – ora 18:10.


UPDATE, ora 17:34 – Katerina Chentsova este prima finalistă a Trofeului Pellegrini, proba feminină. Sportiva de la TVSM Kiev a trecut în prima semifinală de românca Isabelle Stan (CSU Poli Timișoara) cu scorul de 15-5.


UPDATE, ora 17:34 – Maria Boldor este a doua finalistă a Trofeului Pellegrini, proba feminină, după ce a trecut de  Olga Leleiko, scor 15-8.


UPDATE, ora 18:43 – Finala feminină a Trofeului Pellegrini a fost câștigată de Katerina Chentsova (TVSM Kiev), după 15-13 cu Maria Boldor (CSA Steaua).

 


Related Posts

Mălina Călugăreanu (CSA Steaua) – locul trei la etapa-satelit de Cupă Mondială de seniori de la Bratislava, în proba de floretă feminin individual

Capitala Slovaciei, Bratislava a găzduit sâmbătă și duminică, 18-19 noiembrie 2017, o etapă-satelit de Cupă Mondială la floretă seniori. Întrecerea a avut loc la feminin și masculin, doar la individual, și a reunit la start 195 de sportivi din întreaga lume. România a fost reprezentată pe planșele din Slovacia de 13 sportivi: MASCULIN: Benjamin Bodo (CSU […]

READ MORE →

Konstantina Kefala și Teodor Ismana s-au impus în ziua a doua a ediției cu numărul șapte a Cupei Riposta la sabie U12 și U14 de la București

Clubul Sportiv Riposta București a organizat, cu sprijinul Federației Române de Scrimă, sâmbătă și duminică, 18 și 19 noiembrie 2017, ediția cu numărul șapte a Cupei Riposta la sabie U12 și U14. Concursul a avut loc la Sala de atletism „Lia Manoliu” din București, la feminin și masculin, doar la individual. La startul concursului au […]

READ MORE →

România – locul 24 la etapa de Cupă Mondială de la Legnano, în proba de spadă seniori masculin echipe

Etapa de Cupă Mondială de spadă seniori masculin de la Legnano s-a încheiat duminică, 19 noiembrie 2017, cu proba pe echipe. De la ora 10:30, ora României, 28 de formații s-au duelat pentru un loc pe podium. România a intră în concurs pe tabloul de 32 și a terminar întrecerea pe locul 24, după ce […]

READ MORE →

Cristina Constantinescu (CSA Steaua) – locul 49 și Matei Bunea (CSS Quarto) – locul 86 la etapa din Circuitul European de spadă cadeți de la Helsinki

Capitala Finlandei, Helsinki găzduiește sâmbătă și duminică, 18 și 19 noiembrie 2017, etapa a cincea din Circuitul European de spadă cadeți, din sezonul 2017-2018. Întrecerea are loc la feminin și masculin, individual și pe echipe, și reunește la start 281 de sportivi din 28 de țări. România a fost reprezentată sâmbătă, 18 noiembrie, în Finlanda […]

READ MORE →

ACUM LIVE: Azi au loc ultimele două probe din cadrul ediției a șaptea a Cupei Riposta la sabie U12 și U14

Clubul Sportiv Riposta București organizează, cu sprijinul Federației Române de Scrimă, sâmbătă și duminică, 18 și 19 noiembrie 2017, ediția cu numărul șapte a Cupei Riposta la sabie U12 și U14. Concursul are loc la Sala de atletism „Lia Manoliu” din București, la feminin și masculin, doar la individual. La startul concursului sunt prezenți peste […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top