UPDATE 14: Brânză, eliminată pe tabloul de 16 al probei de spadă la Mondialele de la Kazan. România, fără medalie la spadă feminin individual!

  by    0   0

Proba de spadă feminin individual își va desemna noua campioană mondială duminică, 20 iulie, la Kazan (Rusia). România este reprezentată în acest concurs de două sportive: Ana Maria Brânză și Simona Gherman. Dacă Brânză s-a calificat direct pe tabloul principal, Gherman a avut de tras în grupe și pe tabloul preliminar de 64. Cele două vor evolua duminică, 20 iulie, pe tabloul principal de 64 astfel:
Ana Maria Brânză – Kristina Kuusk (Estonia), ora 8:00
Simona Gherman – Magdalena Piekarska (Polonia), ora 8:00.
Programul complet al tabloului principal de 64 al probei de spadă feminin individual arată astfel:
Ana Maria Brânză – Kristina Kuusk (Estonia)
Ricarda Multerer (Germania) – Julianna Revesz (Ungaria)
Irina Embrich (Estonia) – Michaela Kock (Finlanda)
Budai Dorina (Ungaria) – Sarra Besbes (Tunisia)
Rosella Fiamingo (Italia) – Nathalie Moellhausen (Brazilia)
Eunsook Choi (Coreea de Sud) – Lyubov Shutova (Rusia)
Kelley Hurley (SUA) – Myoungsun Kim (Coreea de Sud)
Auriane Mallo (Franța) – Violetta Kolobova (Rusia)
Courtney Hurley (SUA) – Dominika Mosler (Polonia)
Ayaka Shimookawa (Japonia) – Jialu Hao (China)
Joanna Halls (Australia) – Olena Kryvytska (Ucraina)
Alejandra Teran (Mexic) – Yana Shemyakina (Ucraina)
Lauren Rembi (Franța) – Wai Man Kong (Hong Kong)
Pauline Brunner (Elveția) – Imke Duplitzer (Germania)
Renata Knapik (Polonia) – Monika Sozanska (Germania)
Veronika Soloveva (Kyrgystan) – Yujie Sun (China)
Julia Beljajeva (Estonia) – Jamilya Yunusbayeva (Kazakhstan)
Sanne Gars (Suedia) – Isabel Di Tella (Argentina)
Erika Kirpu (Estonia) – Amanda Simeao (Brazilia)
Ling Chui Yeung (Hong Kong) – Mara Navarria (Italia)
Injeong Choi (Coreea de Sud) – Daria Palmer Jorquera (Canada)
Katharine Holmes (SUA) – Bianca Del Carretto (Italia)
Xue Qin (China) – Romana Caran (Serbia)
Rie Ohashi (Japonia) – Yana Zvereva (Rusia)
Britta Heidemann (Germania) – Caterin Aranguiz Bravo (Chile)
Simona Gherman – Magdalena Piekarska (Polonia)
Kinka Barvestad (Suedia) – Anna Van Brummen (SUA)
Eliana Lugo (Ecuador) – Shin A Lam (Coreea de Sud)
Marie Florence Candassamy (Franța) – Corinna Lawrrence (Marea Britanie)
Feybi Dzhoan Bezhura (Ucraina) – Diana Sher (Australia)
Sophie Haarlem (Suedia) – Hajnalka Toth (Ungaria)
Anfisa Pochkalova (Ucraina) – Emese Szasz (Ungaria).
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția sportivelor române la Kazan.
FOTO: Augusto Bizzi


UPDATE, ora 8:08 – Simona Gherman s-a calificat pe tabloul de 32 după ce a trecut cu 15-10 de Magdalena Piekarska (Polonia). Pentru un loc pe tabloul de 16, Gherman se va duela cu Britta Heidemann (Germania). Aceasta a trecut de Caterin Aranguiz Bravo (Chile), scor 15-9.

10516947_1443575022595908_374257132_n 10524819_1443575129262564_2086419739_n 10559198_1443575115929232_1689145347_n
FOTO: Alina Alexoi


UPDATE, ora 8:13 – Ana Maria Brânză s-a calificat și ea pe tabloul de 32 după un meci foarte strâns cu Kristina Kuusk (Estonia). Brânză s-a impus cu 15-13.


UPDATE, ora 8:20 – Ana Maria Brânză și-a aflat adversara de pe tabloul de 32. Românca se va duela cu Julianna Revesz (Ungaria), care a trecut pe tabloul de 64 de Ricarda Multerer (Germania), scor 15-8.


UPDATE, ora 8:57 – Vezi mai jos o galerie foto de la meciul lui Brânză.

1910535_10153125864908018_6106933748419606769_n 10475703_10153125865488018_2734930827282107933_n 10492453_10153125864693018_640190959399889192_n 10552653_10153125865553018_8295686796188269495_n 10556374_10153125865503018_5372893869246473430_n
FOTO: Augusto Bizzi


UPDATE, ora 9:33 – Rezultatele complete de pe tabloul de 64 sunt:

Ana Maria Brânză – Kristina Kuusk (Estonia) 15-13
Ricarda Multerer (Germania) – Julianna Revesz (Ungaria) 8-15
Irina Embrich (Estonia) – Michaela Kock (Finlanda) 15-9
Budai Dorina (Ungaria) – Sarra Besbes (Tunisia) 15-8
Rosella Fiamingo (Italia) – Nathalie Moellhausen (Brazilia) 15-6
Eunsook Choi (Coreea de Sud) – Lyubov Shutova (Rusia) 10-9
Kelley Hurley (SUA) – Myoungsun Kim (Coreea de Sud) 15-10
Auriane Mallo (Franța) – Violetta Kolobova (Rusia) 10-15
Courtney Hurley (SUA) – Dominika Mosler (Polonia) 15-14
Ayaka Shimookawa (Japonia) – Jialu Hao (China) 15-13
Joanna Halls (Australia) – Olena Kryvytska (Ucraina) 5-15
Alejandra Teran (Mexic) – Yana Shemyakina (Ucraina) 8-15
Lauren Rembi (Franța) – Wai Man Kong (Hong Kong) 14-15
Pauline Brunner (Elveția) – Imke Duplitzer (Germania) 6-15
Renata Knapik (Polonia) – Monika Sozanska (Germania) 15-11
Veronika Soloveva (Kyrgystan) – Yujie Sun (China) 11-15
Julia Beljajeva (Estonia) – Jamilya Yunusbayeva (Kazakhstan) 15-10
Sanne Gars (Suedia) – Isabel Di Tella (Argentina) 11-15
Erika Kirpu (Estonia) – Amanda Simeao (Brazilia) 15-5
Ling Chui Yeung (Hong Kong) – Mara Navarria (Italia) 10-15
Injeong Choi (Coreea de Sud) – Daria Palmer Jorquera (Canada) 15-12
Katharine Holmes (SUA) – Bianca Del Carretto (Italia) 15-11
Xue Qin (China) – Romana Caran (Serbia) 15-8
Rie Ohashi (Japonia) – Yana Zvereva (Rusia) 8-15
Britta Heidemann (Germania) – Caterin Aranguiz Bravo (Chile) 15-9
Simona Gherman – Magdalena Piekarska (Polonia) 15-10
Kinka Barvestad (Suedia) – Anna Van Brummen (SUA) 4-15
Eliana Lugo (Ecuador) – Shin A Lam (Coreea de Sud) 6-9
Marie Florence Candassamy (Franța) – Corinna Lawrrence (Marea Britanie) 15-10
Feybi Dzhoan Bezhura (Ucraina) – Diana Sher (Australia) 15-9
Sophie Haarlem (Suedia) – Hajnalka Toth (Ungaria) 15-8
Anfisa Pochkalova (Ucraina) – Emese Szasz (Ungaria) 12-15.


UPDATE, ora 9:36 – Vezi mai jos o galerie foto de la partidele de pe tabloul de 64.
10488123_10153126095118018_1957804764308336809_n 10505399_10153125985898018_3276916085203254446_n 10511368_10153125864773018_2774251984239835214_n 10513414_10153125985558018_777704104548456439_n 10527362_10153126094878018_7843762395091537008_n del carretto fiamingo heidemann mara navarria rembi rosella fiamingo sin ah lan
FOTO: Augusto Bizzi


UPDATE, ora 9:37 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:

Ana Maria Brânză – Julianna Revesz (Ungaria)
Irina Embrich (Estonia) – Budai Dorina (Ungaria)
Rosella Fiamingo (Italia) – Eunsook Choi (Coreea de Sud)
Kelley Hurley (SUA) – Violetta Kolobova (Rusia)
Courtney Hurley (SUA) – Ayaka Shimookawa (Japonia)
Olena Kryvytska (Ucraina) – Yana Shemyakina (Ucraina)
Wai Man Kong (Hong Kong) – Imke Duplitzer (Germania)
Renata Knapik (Polonia) – Yujie Sun (China)
Julia Beljajeva (Estonia) – Isabel Di Tella (Argentina)
Erika Kirpu (Estonia) – Mara Navarria (Italia)
Injeong Choi (Coreea de Sud) – Katharine Holmes (SUA)
Xue Qin (China) – Yana Zvereva (Rusia)
Britta Heidemann (Germania) – Simona Gherman
Anna Van Brummen (SUA) – Shin A Lam (Coreea de Sud)
Marie Florence Candassamy (Franța) – Feybi Dzhoan Bezhura (Ucraina)
Sophie Haarlem (Suedia) – Emese Szasz (Ungaria).


UPDATE, ora 11:34 – Simona Gherman a fost eliminată de pe tabloul de 32 după ce a pierdut cu 14-15 cu Britta Heidemann (Germania) .


UPDATE, ora 11:38 – Ana Maria Brânză s-a calificat pe tabloul de 16 după ce a trecut cu 15-11 de maghiara Julianna Revesz.


UPDATE, ora 11:58 – Ana Maria Brânză și-a aflat adversare de pe tabloul de 16. Eleva lui Octavian Zidaru se va duela cu Irina Embrich (Estonia). Aceasta din urmă a trecut în 32 de Budai Dorina (Ungaria), scor 15-9.


UPDATE, ora 12:09 – Vezi mai jos o galerie foto de la meciurile disputate de Ana Maria Brânză și Simona Gherman pe tabloul de 32.

1910507_10152149249221470_1888411326962555753_n 10262007_10152149248841470_4984791569874590646_n 10370968_10152149249041470_2242629559864904240_n 10463054_10152149248716470_829050398042813798_n 10505361_10152149248736470_5350278724410149874_n 10547607_10152149249226470_321171640668019005_n 10556294_10152149248966470_8539235666836415825_n 10559734_10152149249036470_2224002000090779055_n
FOTO: Florin Gheorghe


UPDATE, ora 12:45 – Rezultatele complete de pe tabloul de 32 sunt:

Ana Maria Brânză – Julianna Revesz (Ungaria) 15-11
Irina Embrich (Estonia) – Budai Dorina (Ungaria) 15-9
Rosella Fiamingo (Italia) – Eunsook Choi (Coreea de Sud) 15-5
Kelley Hurley (SUA) – Violetta Kolobova (Rusia) 7-15
Courtney Hurley (SUA) – Ayaka Shimookawa (Japonia) 14-15
Olena Kryvytska (Ucraina) – Yana Shemyakina (Ucraina) 13-14
Wai Man Kong (Hong Kong) – Imke Duplitzer (Germania) 15-13
Renata Knapik (Polonia) – Yujie Sun (China) 11-15
Julia Beljajeva (Estonia) – Isabel Di Tella (Argentina) 15-11
Erika Kirpu (Estonia) – Mara Navarria (Italia) 15-12
Injeong Choi (Coreea de Sud) – Katharine Holmes (SUA) 15-13
Xue Qin (China) – Yana Zvereva (Rusia) 15-6
Britta Heidemann (Germania)Simona Gherman 15-14
Anna Van Brummen (SUA) Shin A Lam (Coreea de Sud) 10-15
Marie Florence Candassamy (Franța) – Feybi Dzhoan Bezhura (Ucraina) 13-14
Sophie Haarlem (Suedia) – Emese Szasz (Ungaria) 2-15.


UPDATE, ora 12:49 – Programul partidelor de pe tabloul de 16, care vor avea loc de la ora 14:50, ora României, este următorul:

Ana Maria Brânză –Irina Embrich (Estonia)
Rosella Fiamingo (Italia) – Violetta Kolobova (Rusia)
Ayaka Shimookawa (Japonia) – Yana Shemyakina (Ucraina)
Wai Man Kong (Hong Kong) – Yujie Sun (China)
Julia Beljajeva (Estonia) – Erika Kirpu (Estonia)
Injeong Choi (Coreea de Sud) – Xue Qin (China)
Britta Heidemann (Germania) – Shin A Lam (Coreea de Sud)
Feybi Dzhoan Bezhura (Ucraina) – Emese Szasz (Ungaria).


UPDATE, ora 15:02 – Ana Maria Brânză a fost eliminată pe tabloul de 16 al probei de spadă feminin individual. Ea a cedat cu 15-12 cu Irina Embrich (Estonia), iar România rămâne și la acest Mondial fără medalie la spadă feminin individual.


Related Posts

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top