Campionatul Național de Copii
U13, floretă, feminin, echipe
Echipa CSU Poli Timișoara (Ștefania David, Julia Honciu Ballester, Iris Miclea, Ania Eva Miti Bikfalvi) s-a impus miercuri în finala probei feminine pe echipe U14 la floretă. Bănățenii au dispus cu 44-41 de echipa CSA Steaua București (Alexandra Nicula, Nicole Popescu, Andra Stroe). Medaliile de bronz au fost cucerite de formația ACS Floreta Timișoara 1 (Alecsia Chiu, Flavia Godinac, Giulia Levrone, Ioana Petrică), victorioasă cu 45-24 în fața echipei CS Petrolul Ploiești (Bianca Dumitrache, Alesia Pelaghie, Natalia Sărățeanu, Antonia Stănescu).
REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:
OPTIMI DE FINALĂ:
CSTA București – CSM Corona Brașov 45-39
CS Petrolul Ploiești – CS Rapid București 45-8
CS Satu Mare – ACS Atlas Invictus Cluj 2 45-18
CSA Steaua București – ACS Floreta Timișoara 3 45-19
ACS Atlas Invictus Cluj 1 – ACS Floreta Timișoara 2 45-36
ACSS Aramis București – CSM Cluj 45-39
TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:
ACS Atlas Invictus Cluj 2 – CS Rapid București 45-24
ACS Floreta Timișoara 2 – ACS Floreta Timișoara 3 45-23
CSM Corona Brașov – ACS Atlas Invictus Cluj 2 45-11
ACS Floreta Timișoara 2 – CSM Cluj 45-43
MECIUL PENTRU LOCUL 13:
ACS Floreta Timișoara 3 – CS Rapid București 45-41
MECIUL PENTRU LOCUL 11:
CSM Cluj – ACS Atlas Invictus Cluj 2 45-26
MECIUL PENTRU LOCUL 9:
ACS Floreta Timișoara 2 – CSM Corona Brașov 45-37
SFERTURI DE FINALĂ:
CSU Poli Timișoara – CSTA București 45-26
CS Petrolul Ploiești – CS Satu Mare 45-36
CSA Steaua București – ACS Atlas Invictus Cluj 1 45-37
ACS Floreta Timișoara 1 – ACSS Aramis București 45-23
TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:
CS Satu Mare – CSTA București 43-41
ACS Atlas Invictus Cluj 1 – ACSS Aramis București 45-8
MECIUL PENTRU LOCUL 7:
CSTA București – ACSS Aramis București 45-40
MECIUL PENTRU LOCUL 5:
ACS Atlas Invictus Cluj 1 – CS Satu Mare 45-27
SEMIFINALE:
CSU Poli Timișoara – CS Petrolul Ploiești 43-39
CSA Steaua București – ACS Floreta Timișoara 1 45-34
MECIUL PENTRU LOCUL 3:
ACS Floreta Timișoara 1 – CS Petrolul Ploiești 45-24
FINALA:
CSU Poli Timișoara – CSA Steaua București 44-41
CLASAMENT FINAL:
Loc | Club | Componența echipei | Țară |
1 | CS UNIVERSITAR POLI TIMISOARA | DAVID STEFANIA
HONCIU BALLESTER JULIA MICLEA IRIS MITI BIKFALVI ANIA EVA |
ROU |
2 | CSA STEAUA BUCURESTI | NICULA ALEXANDRA
POPESCU NICOLE STROE ANDRA |
ROU |
3 | ACS FLORETA TIM 1 | CHIU ALECSIA
GODINAC FLAVIA LEVRONE GIULIA PETRICA IOANA |
ROU |
4 | CS PETROLUL PLOIESTI | DUMITRACHE BIANCA
PELAGHIE ALESIA SARATEANU NATALIA STANESCU ANTONIA |
ROU |
5 | ACS ATLAS INVICTUS 1 | CATANA YVONNE
DUBAU CATRINEL STEF SOFIA |
ROU |
6 | CS SATU MARE | BALAJ RALUCA
BOITOR TAISIA JUHASZ EMMA STELMACH TABITA |
ROU |
7 | CSTA BUCURESTI | CIRSTOAIA IOANA
MARIN DELIA RADULESCU VIVIENNE SCHWARTZENBERG YAM |
ROU |
8 | ACSS ARAMIS BUCURESTI | GHISA VICTORIA
MARIN ALICE SELIM ESMA TACHE ANASTASIA |
ROU |
9 | ACS FLORETA TIM 2 | ADOCH ELENA
CIUCUR CEZARA FARCAS ANDA ADELA MAXIM CLARA |
ROU |
10 | CSM CORONA BRASOV | AMIHAILESEI SARA
BANEA ANASTASIA IAMANDACHE MAIA SIDOREAC AMALIA |
ROU |
11 | CSM CLUJ NAPOCA | BLAGA ANISIA
DRASOVEAN SONIA HORVATH TEODORA TRIPON TANIA |
ROU |
12 | ACS ATLAS INVICTUS 2 | FRATEANU FLAVIA
GODJA ELIZA LOLOS AMAYA OLAND NORAH VICTORIA |
ROU |
13 | ACS FLORETA TIM 3 | BUCIUMANU LAVINIA ELENA
MIRCEA IOANA SCAUNASU ALEXANDRA VASTAG INGRID |
ROU |
14 | CS RAPID BUCURESTI | NEMETI ANISIA
RADU MARIA RADU NECTARIA |
ROU |