UPDATE 14: Campionatul Național de Copii, ziua 3, proba 5: spadă feminin, categoria 12-13 ani. Finala: Andreea Hodorogea (CSS Quarto)- Mihaela Leonte (CSS Quarto) 8-10

  by    0   0

A treia zi a Campionatului Național de Copii programează primele două probe feminine. De la ora 9:00 începe concursul de spadă feminin, categoria 12-13 ani, iar de la ora 13:30 se va da startul în cel de spadă feminin, categoria 10-11 ani.
În concursul de spadă feminin, categoria 12-13 ani, sunt înscrie 43 de sportive. Se vor trage grupe preliminarii, iar apoi toate sportivele vor ajunge pe tabloul principal de 64.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate amănuntele de la această competiției.
Sponsorii concursului sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg
Componența celor șapte grupe preliminare este următoarea:

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5 grupa 6 grupa 7
Vezi mai jos o galerie foto de la momentele de încălzire pentru competiție.

IMG_1287 IMG_1288 IMG_1289 IMG_1291 IMG_1292 IMG_1293 IMG_1294 IMG_1295


UPDATE, ora 10:26 – Rezultatele din cele șapte grupe preliminare sunt:

rez grupa 1 rez grupa 2 rez grupa 3 rez grupa 4 rez grupa 5 rez grupa 6 rez grupa 7

Vezi mai jos o galerie foto din timpul meciurilor din grupe:

IMG_1296 IMG_1297 IMG_1298 IMG_1299 IMG_1300 IMG_1301 IMG_1302 IMG_1303 IMG_1305 IMG_1306 IMG_1308 IMG_1309


UPDATE, ora 10:45 – Programul meciurilor de pe tabloul de 64 este următorul:

Melany Pfeifer (CS Satu Mare) – liber
Ioan Toma (ACS Stesial) – Dalia Brăloiu (CS Olimpia)
Andreea Păuna (LPS Craiova) – liber
Cristina Constantinescu (ACS Stesial) – liber
Andreea Hodorogea (CSS Quarto) – liber
Alia Andrei (CS Olimpia) – Iris Răducanu (CSA Steaua)
Viorela Dinuț (LPS Craiova) – Ionela Mihai (LPS Craiova)
Ștefania Vișan (CSS Constanța) – liber
Andra Meran (CSS Constanța) – liber
Francesca Băeatu (CS Olimpia) – Deniz Akișik (CS Olimpia)
Daria Mazilu (CS Olimpia) – liber
Adina Nae (CSS Quarto) – liber
Ana Maria Diaconu (CS UNEFS) – liber
Larisa Oprea (ACS Contraatac) – liber
Irina Stan (CSA Steaua) – Gabriela Arsenoiu (LPS Craiova)
Giulia Constantin (CSA Steaua) – liber
Mihaela Leonte (CSS Quarto) – liber
Miruna Matei (CS Engarde) – Luana Forțan (LPS Craiova)
Sara Barabas (CSM Oradea) – liber
Andreea Bogdănoiu (CSS Constanța) – liber
Claudia Durău (LPS Craiova) – liber
Sara Robatzchi (CS Engarde) – Alexia Dobrinescu (CS Engarde)
Maria Popescu (CSS Constanța) – Nicoleta Negoescu (LPS Craiova)
Iulia Rînda (LPS Craiova) – liber
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – liber
Irina Popa (LPS Craiova) – Marta Țepeluș (ACS Contraatac)
Alexandra Lemnaru (ACS Contraatac) – Lavinia Sotir (ACS Contraatac)
Cristina Matache (LPS Craiova) – liber
Astrid Kiss (CS Satu Mare) – liber
Alexandra Ciociu (CS Farul) – liber
Ioana Firan (LPS Craiova) – Mara Badina (CS Engarde)
Talida Enache (CS UNEFS) – liber.


UPDATE, ora 11:00 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 64:

Melany Pfeifer (CS Satu Mare) – liber
Ioan Toma (ACS Stesial) – Dalia Brăloiu (CS Olimpia) 10-9
Andreea Păuna (LPS Craiova) – liber
Cristina Constantinescu (ACS Stesial) – liber
Andreea Hodorogea (CSS Quarto) – liber
Alia Andrei (CS Olimpia) – Iris Răducanu (CSA Steaua) 5-10
Viorela Dinuț (LPS Craiova) – Ionela Mihai (LPS Craiova) 10-5
Ștefania Vișan (CSS Constanța) – liber
Andra Meran (CSS Constanța) – liber
Francesca Băeatu (CS Olimpia) – Deniz Akișik (CS Olimpia) 8-10
Daria Mazilu (CS Olimpia) – liber
Adina Nae (CSS Quarto) – liber
Ana Maria Diaconu (CS UNEFS) – liber
Larisa Oprea (ACS Contraatac) – liber
Irina Stan (CSA Steaua) – Gabriela Arsenoiu (LPS Craiova) 10-2
Giulia Constantin (CSA Steaua) – liber
Mihaela Leonte (CSS Quarto) – liber
Miruna Matei (CS Engarde) – Luana Forțan (LPS Craiova) 6-10
Sara Barabas (CSM Oradea) – liber
Andreea Bogdănoiu (CSS Constanța) – liber
Claudia Durău (LPS Craiova) – liber
Sara Robatzchi (CS Engarde) – Alexia Dobrinescu (CS Engarde) 10-9
Maria Popescu (CSS Constanța) – Nicoleta Negoescu (LPS Craiova) 9-10
Iulia Rînda (LPS Craiova) – liber
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – liber
Irina Popa (LPS Craiova) – Marta Țepeluș (ACS Contraatac) 5-10
Alexandra Lemnaru (ACS Contraatac) – Lavinia Sotir (ACS Contraatac) 10-2
Cristina Matache (LPS Craiova) – liber
Astrid Kiss (CS Satu Mare) – liber
Alexandra Ciociu (CS Farul) – liber
Ioana Firan (LPS Craiova) – Mara Badina (CS Engarde) 9-10
Talida Enache (CS UNEFS) – liber.


UPDATE, ora 11:11 – Programul meciurilor de pe tabloul de 32 este:

Melany Pfeifer (CS Satu Mare) – Ioan Toma (ACS Stesial)
Andreea Păuna (LPS Craiova) – Cristina Constantinescu (ACS Stesial)
Andreea Hodorogea (CSS Quarto) – Iris Răducanu (CSA Steaua)
Viorela Dinuț (LPS Craiova) – Ștefania Vișan (CSS Constanța)
Andra Meran (CSS Constanța) – Deniz Akișik (CS Olimpia)
Daria Mazilu (CS Olimpia) – Adina Nae (CSS Quarto)
Ana Maria Diaconu (CS UNEFS) – Larisa Oprea (ACS Contraatac)
Irina Stan (CSA Steaua) – Giulia Constantin (CSA Steaua)
Mihaela Leonte (CSS Quarto) – Luana Forțan (LPS Craiova)
Sara Barabas (CSM Oradea) – Andreea Bogdănoiu (CSS Constanța)
Claudia Durău (LPS Craiova) – Sara Robatzchi (CS Engarde)
Nicoleta Negoescu (LPS Craiova) – Iulia Rînda (LPS Craiova)
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Marta Țepeluș (ACS Contraatac)
Alexandra Lemnaru (ACS Contraatac) – Cristina Matache (LPS Craiova)
Astrid Kiss (CS Satu Mare) – Alexandra Ciociu (CS Farul)
Mara Badina (CS Engarde) – Talida Enache (CS UNEFS).


UPDATE, ora 11:37 – Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 32 sunt:

Melany Pfeifer (CS Satu Mare) – Ioan Toma (ACS Stesial) 10-2
Andreea Păuna (LPS Craiova) – Cristina Constantinescu (ACS Stesial)  10-5
Andreea Hodorogea (CSS Quarto) – Iris Răducanu (CSA Steaua) 10-6
Viorela Dinuț (LPS Craiova) – Ștefania Vișan (CSS Constanța) 10-4
Andra Meran (CSS Constanța) – Deniz Akișik (CS Olimpia) 8-10
Daria Mazilu (CS Olimpia) – Adina Nae (CSS Quarto) 10-3
Ana Maria Diaconu (CS UNEFS) – Larisa Oprea (ACS Contraatac) 10-4
Irina Stan (CSA Steaua) – Giulia Constantin (CSA Steaua) 8-10
Mihaela Leonte (CSS Quarto) – Luana Forțan (LPS Craiova) 10-2
Sara Barabas (CSM Oradea) – Andreea Bogdănoiu (CSS Constanța) 9-8
Claudia Durău (LPS Craiova) – Sara Robatzchi (CS Engarde) 10-4
Nicoleta Negoescu (LPS Craiova) – Iulia Rînda (LPS Craiova) 8-10
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Marta Țepeluș (ACS Contraatac) 10-8
Alexandra Lemnaru (ACS Contraatac) – Cristina Matache (LPS Craiova) 9-10
Astrid Kiss (CS Satu Mare) – Alexandra Ciociu (CS Farul) 7-10
Mara Badina (CS Engarde) – Talida Enache (CS UNEFS) 1-10.


UPDATE, ora 11:42 – Programul meciurilor de pe tabloul de 16 este următorul:
Melany Pfeifer (CS Satu Mare) – Andreea Păuna (LPS Craiova)
Andreea Hodorogea (CSS Quarto) – Viorela Dinuț (LPS Craiova)
Deniz Akișik (CS Olimpia) – Daria Mazilu (CS Olimpia)
Ana Maria Diaconu (CS UNEFS) – Giulia Constantin (CSA Steaua)
Mihaela Leonte (CSS Quarto) – Sara Barabas (CSM Oradea)
Claudia Durău (LPS Craiova) – Iulia Rînda (LPS Craiova)
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Cristina Matache (LPS Craiova)
Alexandra Ciociu (CS Farul) – Talida Enache (CS UNEFS).


UPDATE, ora 11:55 – Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 16 sunt:
Melany Pfeifer (CS Satu Mare) – Andreea Păuna (LPS Craiova) 10-7
Andreea Hodorogea (CSS Quarto) – Viorela Dinuț (LPS Craiova) 10-5
Deniz Akișik (CS Olimpia) – Daria Mazilu (CS Olimpia) 10-7
Ana Maria Diaconu (CS UNEFS) – Giulia Constantin (CSA Steaua) 10-4
Mihaela Leonte (CSS Quarto) – Sara Barabas (CSM Oradea) 10-8
Claudia Durău (LPS Craiova) – Iulia Rînda (LPS Craiova) 8-10
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Cristina Matache (LPS Craiova) 10-5
Alexandra Ciociu (CS Farul) – Talida Enache (CS UNEFS) 5-10.


UPDATE, ora 12:00 – Programul partidelor din sferturile de finală este următorul:
Melany Pfeifer (CS Satu Mare) – Andreea Hodorogea (CSS Quarto)
Deniz Akișik (CS Olimpia) – Ana Maria Diaconu (CS UNEFS)
Mihaela Leonte (CSS Quarto) –  Iulia Rînda (LPS Craiova)
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Talida Enache (CS UNEFS).


UPDATE, ora 12:10 – Rezultatele partidelor din sferturile de finală sunt:
Melany Pfeifer (CS Satu Mare) – Andreea Hodorogea (CSS Quarto) 9-10
Deniz Akișik (CS Olimpia) – Ana Maria Diaconu (CS UNEFS) 6-10
Mihaela Leonte (CSS Quarto) –  Iulia Rînda (LPS Craiova) 10-6
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Talida Enache (CS UNEFS) 6-10.


UPDATE, ora 12:16 Programul semifinalelor este:
Andreea Hodorogea (CSS Quarto) – Ana Maria Diaconu (CS UNEFS)
Mihaela Leonte (CSS Quarto) – Talida Enache (CS UNEFS)


UPDATE, ora 12:31 – Rezultatele din semifinale:
Andreea Hodorogea (CSS Quarto) – Ana Maria Diaconu (CS UNEFS) 10-3
Mihaela Leonte (CSS Quarto) – Talida Enache (CS UNEFS) 10-7.
Așadar, finala va fi între două sportive de la CSS Quarto București: Andreea Hodorogea și Mihaela Leonte.


 

UPDATE, ora 13:30 – Mihaela Leonte a câștigat finala după 10-8 cu Andreea Hodorogea.


Related Posts

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

FIER ȘI AUR! Federația Română de Scrimă aniversează un an de la medalia de aur cucerită de echipa de spadă feminin la Jocurile Olimpice de la Rio!

Acum un an scrima românească și sportul din țara noastră trăiau clipe de glorie la Jocurile Olimpice de la Rio (Brazilia). Noaptea de 11 spre 12 august 2016 va rămâne scrisă cu litere de AUR în istoria scrimei românești. Început pe 11 august și încheiat noaptea târziu, pe 12 august, concursul de spadă feminin echipe a […]

READ MORE →

Antrenorul Ioan Popa a încetat din viață!

Familia scrimei românești devine pe zi ce trece tot mai săracă. Joi, 3 august 2017, Federația Română de Scrimă anunță cu regret trecerea în neființă a antrenorului de spadă Ioan Popa (64 de ani). Fost spadasin la CSA Steaua, club pentru care a câștigat de trei ori campionatul național (1976, 1977 și 1979), Ioan Popa […]

READ MORE →

„La Mulți Ani”, Mihai Popa!

Antrenorul de spadă de la CSA Steaua, Mihai Popa, își serbează luni, 31 iulie 2017, ziua de naștere. Fost campion european și medaliat au argint și bronz cu echipa de spadă a României, Mihai Popa a câștigat Campionatul Mondial Universitar de la București, în 1981. Multiplu campion balcanic, de 23 de ori campion național și […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top