POZNAN
Poznan Cadet Circuit – floretă feminin, individual
Din cele unsprezece floretiste tricolore prezente în Polonia, la Poznan, doar Alexandra Adoch a ieșit din faza grupelor.
Pe tabloul de 256, Darra Cișmaș a trecut în primul tur de francțuzoaica Erine Dubois (15-10), dar a cedat în turul secund la americanca Jaelyn Liu (4-15).
Miruna Husu a pierdut în turul al doilea la Talitha Sluman (Țările de Jos), cu 7-15.
Enya Male a fost eliminată în primul tur, de către Lena Sara Toth (Ungaria), care s-a impus cu 15-11.
Iana Manolache Passima a fost eliminată tot din primul tur de cehoaica Barbora Prokesova (6-15). Același lucru s-a mai întâmplat cu Dalia Preda, învinsă cu 15-10 de britanica Zoe Wagstaff; Ioana Barbu, care a cedat cu 7-15 la Azra Arikan (Turcia); Karina Tal – care a pierdut cu 12-15 meciul cu Sophia Glasson (Australia) și Maya Marișescu – întrecută de Mina Petit Dit Dariel (Franța), cu 15-11.
În turul secund au mai ieșit din cursă Karina Liță (11-15 cu olandeza Lotte Dammroff) și Ingrid Miti Bikfalvi (8-15 cu franțuzoaica Chloe Rodarie).

Poznan Cadet Circuit – floretă feminin, echipe
În concursul pe echipe, România 1 (Ingrid Miti Bikfalvi, Darra Cișmaș, Enya Male, Dalia Preda) a învins cu 45-21 selecționata De la Salle 1, dar în optimi a fost învinsă de Ungaria 2 cu 45-40. Tricolorele au intrat în turneul pentru locurile 9-16, unde au pierdut cu 31-45 la Polonia 5.
România 3 (Iana Manolache Passima, Miruna Husu, Karina Tal) a ieșit în 16-imi, eliminată de Polonia 4, cu 45-27. Tot în 16-imi a fost eliminată și România 2 (Karina Liță, Ioana Barbu, Alexandra Adoch, Maya Marișescu), care a cedat în fața Poloniei 5 cu 29-45. A urmat o victorie în partida cu Germania 2, scor 45-37, și echipa noastră a jucat în meciul pentru locul 13, împotriva Franței. S-au impus reprezentantele cocoșilor galici, cu 42-33, iar România a încheiat pe locul 14.

PARIS
MCIP – floretă feminin, individual, seniori
Andreea Gheorghe nu a trecut de faza grupelor. Rebeca Cândescu s-a calificat direct pe tabloul principal.
Pe tabloul preliminar Emilia Corbu le-a învins pe Tiffany Seet, din Singapore (15-3) și pe sud-coreeanca Soeun Sim (15-9) calificându-se pe tabloul principal. Același drum l-a parcurs și Mălina Călugăreanu: 15-6 cu ucraineanca Nadiia Morgun și 15-6 cu poloneza Martyna Jelinska.
Karina Vasile a învins-o în primul tur pe italianca Olga Rachele Calissi (15-12), dar a pierdut cu 11-15 meciul cu Jane Caulfield (Canada).
Anca Săveanu a fost învinsă în primul tur de suedeza Ester Schreiber (8-10), iar Andreea Dincă a cedat cu 7-15 meciul disputat în compania unei sportive din Hong Kong, Yu Ching Kuan.
Pe tabloul principal, Emilia Corbu a învins-o în primul tur pe Karin Miyawaki, din Japonia, cu 15-13, și a fost eliminată în 16-imi de către canadianca Jessica Zi Jia Guo (5-15).
Mălina Călugăreanu și Rebeca Cândescu s-au duelat în turul întâi, învingătoare ieșind Mălina, cu 15-11. În al doilea tur, Mălina Călugăreanu a fost învinsă de italianca Alice Volpi, cu 15-4. De altfel Alice Volpi a fost și câștigătoarea turneului.
La final, Mălina Călugăreanu a ocupat locul 27, Emilia Corbu, locul 30, iar Rebeca Cândescu a încheiat pe poziția a 38-a.

MCIP – floretă feminin, echipe, seniori
România (Mălina Călugăreanu, Emilia Corb, Andreea Dincă, Anca Săveanu) a învins în 16-imi Brazilia, cu 45-30, dar a cedat în optimi la Italia, cu 16-45.
În turneul pentru locurile 9-16, tricolorele au fost învinse de Coreea de Sud, cu 43-37, apoi de Singapore, cu 45-30. În final, România a jucat meciul de clasament pentru locul 15, împotriva echipei din Hong Kong, care s-a și impus cu 45-40, iar echipa noastră a terminat competiția pe locul 16.

BRATISLAVA
Coupe du Danube 2022 – spadă, cadeți, masculin
România a avut 17 spadasini înscriși în concurs, iar cel mai bun rezultat l-a obținut David Pădureanu – locul 32. El s-a calificat din grupele preliminare pe tabloul de 256, unde a trecut în primul tur de Azfar Luqman Ong, din Singapore, pe care l-a învins cu 15-9. În turul secund David l-a învins pe spaniolul Jorge Martin Lopez, cu 11-8, pentru ca în turul al treilea românul să îl învingă și pe americanul Dayus Gohel, cu 15-13. David a fost întrecut abia în 16-imi, de către maghiarul Bence Balazs, care s-a impus cu 15-7.
Următorul sportiv tricolor în clasament a fost Gabriel Popa, pe locul 90.

Coupe du Danube 2022 – floretă, cadeți, masculin
17 sportivi au reprezentat România și în concursul masculin de floretă. Aici cele mai bune locuri obținute au fost cele ale lui Felix Dogariu (130) și Mihnea Robănescu (135).

Coupe du Danube 2022 – spadă, cadeți, masculin, echipe
România a fost prezentă cu două echipe la start. România 2 a învins Polonia 4 în primul tur, cu 45-38, iar în turul al doilea a fost întrecută de Ungaria, cu 45-22.
România 1 a cedat în turul secund în fața Canadei, scor 32-45. Astfel România 1 (George Petrache, Mihai Ghencea, Andrei Tudor Aparaschiței, Mihnea Gabriel Vasilescu) s-a clasat pe locul 18, iar România 2 (David Pădureanu, Albert Baloi, David Baloi, Francesco Nițu) a venit pe 29.

Coupe du Danube 2022 – spadă, cadeți, feminin
Am avut 11 sportive în concurs, iar clasările cele mai bune au fost cele ale Andreei Muntean (locul 31), Diana Dona (locul 94) și Alexandra Drăgan (locul 98).
Andreea Muntean a intrat pe tabloul de 256. A învins-o în primul tur pe poloneza Maria Ciszczon (15-10), iar în turul secund a eliminat o altă poloneză, pe Maria Szczurowska (15-8). În turul al treilea Andreea a trecut și de turcoaica Nilahsen Erten (15-14), fiind eliminată în 16-imi, de către americanca Felicity Sebastian, care s-a impus cu 15-9.

Coupe du Danube 2022 – floretă, cadeți, masculin, echipe
România 2 (Ștefan Adoch, Ștefan Balogh, Rareș Baciu) s-a clasat pe locul 30, urmată de România 1 (Mihnea Robănescu, Felix Dogariu, Victor Baciu, Luca Juravle) pe locul 35. România 3 (Antoniu Aștilean, Endre Koncz, Robert Ghețu) s-a clasat a 37-a. România 4 (Andrei Știube, Alan Fey, Matei Grigorovici) a fost a 39-a, iar România 5 (David Grigorovici, Rareș Vasilache, Filip Efros) s-a clasat pe 41.

TUNIS
Grand Prix Tunis – sabie, masculin
România a avut trei sportivi calificați pe tabloul principal masculin. În primul tur Răzvan Ursachi s-a înfruntat cu Codrin Cozmuleanu, pe care l-a învins cu 15-8. Răzvan a luptat apoi cu italianul Luca Curatoli, la care a cedat cu 7-15.
Al treilea român de pe tabloul principal, Matei Cîdu a fost eliminat în primul tur după înfrângerea suferită în meciul cu georgianul Sandro Bazadze, scor 3-15.

Grand Prix Tunis – sabie, feminin
În concursul feminin, România a avut o singură sabreră calificată pe tabloul principal – Sabina Martiș. Ea a fost învinsă în primul tur de Yoana Ilieva, din Bulgaria, scor 13-15, și a fost a 42-a în clasamentul final.