Campionatul Național de sabie – cadeți și juniori
Feminin, cadeți, individual
11 victorii a adunat luni Rosemarie Benciu (CS Riposta București) pentru a ajunge să fie încoronată cu titlul național al cadetelor la sabie feminin. Rosemarie disputat finala concursului individual în compania Alexandrei Mitruș (CS Dinamo), iar titlul s-a decis după un meci spectaculos, în care Rosemarie Benciu a avut câștig de cauză, impunându-se la limită, scor 15-14. Medaliile de bronz au fost cucerite de Ioana Raisa Apostu (Unirea Iași) și Adelina Elena Butum (CS Dinamo).
REZULTATELE TABLOULUI PRINCIPAL:
TURUL 1:
Maria Zait (Muschetarul Iași) – Serena Iasmina Boca (CSTA București) 15-2
Elena Spătaru (CSA Steaua) – Maria Emilia Nuță (CSTA București) 15-5
Ariana Rebeca Nemeș (CS Dinamo) – Teodora Chicoș (Unirea Iași) 15-13
Sabina Andreia Hogaș (CSA Steaua) – Alexia Maria Pușcașu (CS Dinamo) 15-10
Ioana Guliciuc (CS Dinamo) – Simona Mușat (CSȘ Slobozia) 15-12
Eva Gimin Bobeș (CS Dinamo) – Ina Andreea Mocăniță (CSA Steaua) 15-7
Andreea Beatrice Adăniloaie (CS Dinamo) – Mara Elena Popa (CSTA București) 15-13
Maria Bădulescu (CS Riposta București) – Sabina Raluca Radu (CS Dinamo) 15-5
Amelie Pescaru (CS Dinamo) – Ingrid Mateescu (CSTA București) 15-2
Crina Maria Dinu (CSTA București) – Mara Cotoc (CSA Steaua) 15-6
Rebeca Maria Tudorancea (CS Dinamo) – Ilinca Minea (CSM Iași) 15-13
16-IMI:
Alexandra Mitruș (CS Dinamo) – Maria Zait (Muschetarul Iași) 15-2
Teona Maria Icnoțiu (CS Riposta București) – Ana Cotoc (CSA Steaua) 15-6
Ștefania Boncioagă (CS Dinamo) – Elena Spătaru (CSA Steaua) 15-5
Ana Dejescu (CS Riposta București) – Ariana Rebeca Nemeș (CS Dinamo) 15-6
Ioana Raisa Apostu (Unirea Iași) – Sabina Andreia Hogaș (CSA Steaua) 15-6
Teodora Oargă (CSTA București) – Alexia Militaru (CSTA București) 15-9
Petra Pătrănoiu (CS Dinamo) – Briana Valentina Păun (CSTA București) 15-9
Anastasia Fusea (CS Dinamo) – Ioana Guliciuc (CS Dinamo) 15-4
Amalia Covaliu (CS Dinamo) – Eva Gimin Bobeș (CS Dinamo) 15-13
Adriana Maria Geatara (CS Dinamo) – Andreea Mitruș (CS Dinamo) 15-5
Adelina Elena Butum (CS Dinamo) – Andreea Beatrice Adăniloaie (CS Dinamo) 15-8
Ema Cîrligeanu (CS Riposta București) – Maria Bădulescu (CS Riposta București) 15-12
Amelie Pescaru (CS Dinamo) – Yasmin Teodora Sezer (CS Dinamo) 15-14
Iulia Maria Păun (CSA Steaua) – Crina Maria Dinu (CSTA București) 1504
Sofia Elena Corlătescu (CS Dinamo) – Alexia Lorena Dan (Olimpic Cetate Râșnov) 15-5
Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Rebeca Maria Tudorancea (CS Dinamo) 15-8
OPTIMI DE FINALĂ:
Alexandra Mitruș (CS Dinamo) – Teona Maria Icnoțiu (CS Riposta București) 15-3
Ana Dejescu (CS Riposta București) – Ștefania Boncioagă (CS Dinamo) 15-9
Ioana Raisa Apostu (Unirea Iași) victorie prin abandonul adversarului, Teodora Oargă (CSTA București), din motive medicale
Petra Pătrănoiu (CS Dinamo) – Anastasia Fusea (CS Dinamo) 15-12
Amalia Covaliu (CS Dinamo) – Adriana Maria Geatara (CS Dinamo) 15-6
Adelina Elena Butum (CS Dinamo) – Ema Cîrligeanu (CS Riposta București) 15-13
Iulia Maria Păun (CSA Steaua) – Amelie Pescaru (CS Dinamo) 15-6
Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Sofia Elena Corlătescu (CS Dinamo) 15-9
SFERTURI DE FINALĂ:
Alexandra Mitruș (CS Dinamo) – Ana Dejescu (CS Riposta București) 15-3
Ioana Raisa Apostu (Unirea Iași) – Petra Pătrănoiu (CS Dinamo) 15-8
Adelina Elena Butum (CS Dinamo) – Amalia Covaliu (CS Dinamo) 15-12
Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Iulia Maria Păun (CSA Steaua) 15-8
SEMIFINALE:
Alexandra Mitruș (CS Dinamo) – Ioana Raisa Apostu (Unirea Iași) 15-7
Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Adelina Elena Butum (CS Dinamo) 15-12
FINALA:
Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Alexandra Mitruș (CS Dinamo) 15-14
CLASAMENT FINAL:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | BENCIU Rosemarie | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
2 | MITRUS Alexandra | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
3T | BUTUM Adelina Elena | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
3T | APOSTU Ioana Raisa | CSS Unirea Iasi | ROU |
5 | COVALIU Amalia | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
6 | DEJESCU Ana | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
7 | PAUN Iulia Maria | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
8 | PATRANOIU Petra | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
9 | FUSEA Anastasia | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
10 | CIRLIGEANU Ema | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
11 | BONCIOAGA Stefania | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
12 | OARGA Teodora | CSTA Bucuresti | ROU |
13 | GEATARA Adriana Maria | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
14 | CORLATESCU Sofia Elena | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
15 | ICNOTIU Teona Maria | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
16 | PESCARU Amelie | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
17 | SEZER Yasmin Teodora | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
18 | COTOC Ana | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
19 | DAN Alexia Lorena | CS Olimpic Cetate Rasnov | ROU |
20 | MITRUS Andreea | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
21 | PELIN Briana Valentina | CSTA Bucuresti | ROU |
22 | MILITARU Alexia | CSTA Bucuresti | ROU |
23 | ADANILOAIE Andreea Beatrice | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
24 | DINU Crina Maria | CSTA Bucuresti | ROU |
25 | BADULESCU Maria | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
26 | GULICIUC Ioana | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
27 | TUDORANCEA Rebeca Maria | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
28 | ZAIT Maria | CS Muschetarul Iasi | ROU |
29 | BOBES Eva Gimin | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
30 | HOGAS Sabina Andreia | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
31 | NEMES Ariana Rebeca | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
32 | SPATARU Elena | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
33 | NUTA Maria Emilia | CSTA Bucuresti | ROU |
34 | CHICOS Teodora | CSS Unirea Iasi | ROU |
35 | PUSCASU Alexia Maria | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
36 | MOCANITA Ina Andreea | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
37 | BOCA Serena Iasmina | CSTA Bucuresti | ROU |
38 | MINEA Ilinca | CSM IASI | ROU |
39 | MUSAT Simona | CSS SLOBOZIA | ROU |
40T | RADU Sabina Raluca | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
40T | MATEESCU Ingrid | CSTA Bucuresti | ROU |
42 | COTOC Mara | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
43 | POPA Mara Elena | CSTA Bucuresti | ROU |
44 | MUNTEANU Livia Ioana | CSM IASI | ROU |
45 | PAPAROIU Iris Ana | CSTA Bucuresti | ROU |
46 | DUMITRU Sarah Maria | CSS SLOBOZIA | ROU |
47 | NEAGU Marta | CSS SLOBOZIA | ROU |
48 | CIOBANU Catinca | CS Muschetarul Iasi | ROU |
49 | SPATARU Andreea | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
50 | OARGA Alexia | CSTA Bucuresti | ROU |
51 | RUSSO DUSMANESCU Olga | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
52 | NASTASIU Maria Ilinca | CSM IASI | ROU |
53 | STEGARIU Mara | CS Muschetarul Iasi | ROU |