Campionatul Național de Copii 2022
U9, floretă, masculin, individual
Deși a fost singurul intrus printre cei trei bucureșteni de la Aramis calificați în semifinalele turneului masculin de floretă U9, clujeanul Robert State a reușit să se impună în competiția celor mai mici floretiști. În semifinale, echipierul celor de la ACS Atlas Invictus Cluj Napoca a dispus cu 8-5 de George Bia (ACSȘ Aramis București), în timp ce Alexei Godincă l-a eliminat pe Tudor Grigorescu cu 8-4. Ultimul act. Între Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) și Alexei Godincă (ACSȘ Aramis București) s-a încheiat cu victoria lui Robert, cu 8-3. Medaliile de bronz au ajuns la George Bia (ACSȘ Aramis București) și la Tudor Grigorescu (ACSȘ Aramis București).
REZULTATLE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:
16-IMI:
- Victor Petcovici (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Matei Scînteie (LPS Brașov) 8-0
- Alexei Godincă (ACSȘ Aramis București) – Vladimir Prodan (ACSȘ Aramis București) 8-1
- Fabian Vesel (CS Petrolul Ploiești) – Matei Dobrescu (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-6
- Tudor Grigorescu (ACSȘ Aramis București) – Cătălin Feher (CS Satu Mare) 8-1
- Andrei Zaharia (CSM Corona Brașov) – Ioan Vesa (ACS Floreta Timișoara) 8-3
- Tudor Nasture (CS Chimia Rm Vâlcea) – Filip Manole (ACS Floreta Timișoara) 8-1
- Andrei Preoteasa (CS Chimia Rm Vâlcea) – Petru Alexa Pop (LPS Brașov) 8-4
- Radu Ion (LPS Brașov) – Akos Albert (ACS Floreta Timișoara) 8-5
- Andrei Popescu (CSM Corona Brașov) – Ștefan Pânzaru (ACS Floreta Timișoara) 8-4
- Michael Tornoreanu (ACS Floreta Timișoara) – Matei Văduva (CS Chimia Rm Vâlcea) 8-3
- Andrei Martișca (CS Petrolul Ploiești) – Mihai Pălălău (ACS Floreta Timișoara) 8-1
- David Cojanu (CSM Corona Brașov) – Toma State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-7
- Sebastian Chira (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – George Frențescu (CSTA București) 8-4
OPTIMI DE FINALĂ:
- Filip Silași (CSM Cluj Napoca) – Victor Petcovici (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-5
- Alexei Godincă (ACSȘ Aramis București) – Fabian Vesel (CS Petrolul Ploiești) 8-4
- Tudor Grigorescu (ACSȘ Aramis București) – Andrei Zaharia (CSM Corona Brașov) 8-7
- Andrei Preoteasa (CS Chimia Rm Vâlcea) – Tudor Nasture (CS Chimia Rm Vâlcea) 8-4
- Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Radu Ion (LPS Brașov) 8-2
- Michael Tornoreanu (ACS Floreta Timișoara) – Andrei Popescu (CSM Corona Brașov) 8-3
- Andrei Martișca (CS Petrolul Ploiești) – David Cojanu (CSM Corona Brașov) 8-7
- George Bia (ACSȘ Aramis București) – Sebastian Chira (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) 8-6
SFERTURI DE FINALĂ:
- Alexei Godincă (ACSȘ Aramis București) – Filip Silași (CSM Cluj Napoca) 8-5
- Tudor Grigorescu (ACSȘ Aramis București) – Andrei Preoteasa (CS Chimia Rm Vâlcea) 7-6
- Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Michael Tornoreanu (ACS Floreta Timișoara) 8-5
- George Bia (ACSȘ Aramis București) – Andrei Martișca (CS Petrolul Ploiești) 8-4
SEMIFINALE:
- Alexei Godincă (ACSȘ Aramis București) – Tudor Grigorescu (ACSȘ Aramis București) 8-4
- Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – George Bia (ACSȘ Aramis București) 8-5
FINALA:
- Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj Napoca) – Alexei Godincă (ACSȘ Aramis București) 8-3
ClASAMENT FINAL:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | STATE ROBERT | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
2 | GODINCA ALEXEI | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
3T | BIA GEORGE | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
3T | GRIGORESCU TUDOR | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
5 | SILASI FILIP | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
6 | PROTEASA ANDREI | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
7 | TORNOREANU MICHAEL | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
8 | MARTISCA ANDREI | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
9 | VESEL FABIAN | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
10 | COJANU DAVID | CSM CORONA BRASOV | ROU |
11 | POPESCU ANDREI | CSM CORONA BRASOV | ROU |
12 | ZAHARIA ANDREI | CSM CORONA BRASOV | ROU |
13 | NASTURE TUDOR | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
14 | CHIRA SEBASTIAN | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
15 | PETCOVICI VICTOR | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
16 | ION RADU | LPS BRASOV | ROU |
17 | PALALAU MIHAI | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
18 | ALBERT AKOS | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
19 | SCÂNTEIE MATEI | LPS BRASOV | ROU |
20 | FRENTESCU GEORGE | CSTA BUC | ROU |
21 | MANOLE FILIP | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
22 | VESA IOAN | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
23 | PANZARU STEFAN | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
24 | STATE TOMA | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
25 | PRODAN VLADIMIR | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
26 | DOBRESCU MATEI | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
27 | VADUVA MATEI | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
28 | FEHER CATALIN | CS SATU MARE | ROU |
29 | ALEXA POP PETRU | LPS BRASOV | ROU |