Campionatul Național de spadă cadeți și juniori
Juniori, feminin, echipe
Echipa CSA Steaua București 1 (Natalia Constantin, Diana Dona, Emma Șonț, Daria Stănciulescu) a cucerit duminică titlul național al junioarelor la spadă feminin echipe, după ce a dispus în finală, cu 45-19, de LPS Satu Mare (Denisa Crișan, Jazmin Ilyes, Johanna Kurtinecz, Julia Kurtinecz). Medalia de bronz a competiției a fost adjudecată de CSA Steaua București 2 (Ioana Bucșa, Daria Hotcă, Andreea Stadler, Rodica Ștefănescu), care a dispus cu 45-37 de CS Farul Constanța 1 (Roxana Mihaela Bulborea, Theodora Ion, Mara Ismaileanu, Diana Tufan).
REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:
OPTIMI DE FINALĂ:
LPS Craiova – LPS Bihorul Oradea 1 45-30
CSS Quarto București 1 – LPS Bihorul Oradea 2 45-28
CS Satu Mare – CSS Quarto București 2 45-17
CSS 1 Constanța – CS Farul Constanța 2 45-26
TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:
LPS Bihorul Oradea 1 – LPS Bihorul Oradea 2 45-25
CSS Quarto București 2 – CS Farul Constanța 2 45-40
MECIUL PENTRU LOCUL 11:
CS Farul Constanța 2 – LPS Bihorul Oradea 2 45-21
MECIUL PENTRU LOCUL 9:
LPS Bihorul Oradea 1 – CSS Quarto București 2 45-27
SFERTURI DE FINALĂ:
CSA Steaua București 1 s-a calificat mai departe prin retragerea adversarei, LPS Craiova, din motive medicale
CS Farul Constanța 1 – CSS Quarto București 1 45-33
LPS Satu Mare – CS Satu Mare 45-26
CSA Steaua București 2 – CSS 1 Constanța 45-34
TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:
CSS Quarto București 1 a beneficiat de retragerea echipei LPS Craiova
CSS 1 Constanța – CS Satu Mare 45-35
MECIUL PENTRU LOCUL 5:
CSS 1 Constanța – CSS Quarto București 1 41-35
SEMIFINALE:
CSA Steaua București 1 – CS Farul Constanța 1 45-25
LPS Satu Mare – CSA Steaua București 2 45-30
MECIUL PENTRU LOCUL 3:
CSA Steaua București 2 – CS Farul Constanța 1 45-37
FINALA:
CSA Steaua București 1 – LPS Satu Mare 45-19
CLASAMENT FINAL:
Locul | Club | Componența echipei | Țară |
1 | CSA STEAUA BUC 1 | CONSTANTIN Natalia
DONA Diana SONT EMMA STANCIULESCU DARIA |
ROU |
2 | LPS SATU MARE | CRISAN DENISA
ILYES JAZMIN KURTINECZ JOHANNA KURTINECZ JULIA |
ROU |
3 | CSA STEAUA BUC 2 | BUCSA Ioana
HOTCA DARIA STADLER Andreea STEFANESCU RODICA |
ROU |
4 | CS FARUL CONSTANTA 1 | BULBOREA Roxana Mihaela
ION THEODORA ISMAILEANU MARA TUFAN Diana |
ROU |
5 | CSS1 CONSTANTA | AGBAŞ Ioana
CIOBANU Miruna NICULAI ANDREEA STAN MARIA |
ROU |
6 | CSS QUARTO BUC 1 | AVRAMESCU DIANA
BALKO Denisa FERARU Maia GUŞATU Elena |
ROU |
7 | CS SATU MARE | COARDOS ALESIA
NYISZTOR BARTA KRISZTINA PETROSIANU SOPHIA TOMSA ANA |
ROU |
8 | LPS CRAIOVA | ALEXANDRESCU MARIA ALINA
COVACI ARIANA PREDOI ANDRADA VELICI VALENTINA |
ROU |
9 | LPS BIHORUL ORADEA 1 | CIMPAN MARIA
DRAGAN ALEXANDRA JURĂU PETRA SZIJARTO BLANKA |
ROU |
10 | CSS QUARTO BUC 2 | APOSTOL BIANCA
BUBENECK THAIS CRISTEA THEODORA SPATAREANU Mara |
ROU |
11 | CS FARUL CONSTANTA 2 | CIOCAN Anaith
REZEANU Casandra TUDORACHE Ana Maria |
ROU |
12 | LPS BIHORUL ORADEA 2 | BUTA SONIA
TAMASAN ELENA TAMASAN IZABELA |
ROU |