Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

CSA Steaua București 1 – campioana națională la spadă feminin echipe juniori

Campionatul Național de spadă cadeți și juniori

Juniori, feminin, echipe

 

Echipa CSA Steaua București 1 (Natalia Constantin, Diana Dona, Emma Șonț, Daria Stănciulescu) a cucerit duminică titlul național al junioarelor la spadă feminin echipe, după ce a dispus în finală, cu 45-19, de LPS Satu Mare (Denisa Crișan, Jazmin Ilyes, Johanna Kurtinecz, Julia Kurtinecz). Medalia de bronz a competiției a fost adjudecată de CSA Steaua București 2 (Ioana Bucșa, Daria Hotcă, Andreea Stadler, Rodica Ștefănescu), care a dispus cu 45-37 de CS Farul Constanța 1 (Roxana Mihaela Bulborea, Theodora Ion, Mara Ismaileanu, Diana Tufan).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

LPS Craiova – LPS Bihorul Oradea 1 45-30

CSS Quarto București 1 – LPS Bihorul Oradea 2 45-28

CS Satu Mare – CSS Quarto București 2 45-17

CSS 1 Constanța – CS Farul Constanța 2 45-26

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:

LPS Bihorul Oradea 1 – LPS Bihorul Oradea 2 45-25

CSS Quarto București 2 – CS Farul Constanța 2 45-40

 

MECIUL PENTRU LOCUL 11:

CS Farul Constanța 2 – LPS Bihorul Oradea 2 45-21

 

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

LPS Bihorul Oradea 1 – CSS Quarto București 2 45-27

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CSA Steaua București 1 s-a calificat mai departe prin retragerea adversarei, LPS Craiova, din motive medicale

CS Farul Constanța 1 – CSS Quarto București 1 45-33

LPS Satu Mare – CS Satu Mare 45-26

CSA Steaua București 2 – CSS 1 Constanța 45-34

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

CSS Quarto București 1 a beneficiat de retragerea echipei LPS Craiova

CSS 1 Constanța – CS Satu Mare 45-35

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

CSS 1 Constanța – CSS Quarto București 1 41-35

 

SEMIFINALE:

CSA Steaua București 1 – CS Farul Constanța 1 45-25

LPS Satu Mare – CSA Steaua București 2 45-30

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CSA Steaua București 2 – CS Farul Constanța 1 45-37

 

FINALA:

CSA Steaua București 1 – LPS Satu Mare 45-19

 

CLASAMENT FINAL:

Locul Club Componența echipei Țară
1 CSA STEAUA BUC 1 CONSTANTIN Natalia

DONA Diana

SONT EMMA

STANCIULESCU DARIA

 ROU
2 LPS SATU MARE CRISAN DENISA

ILYES JAZMIN

KURTINECZ JOHANNA

KURTINECZ JULIA

 ROU
3 CSA STEAUA BUC 2 BUCSA Ioana

HOTCA DARIA

STADLER Andreea

STEFANESCU RODICA

 ROU
4 CS FARUL CONSTANTA 1 BULBOREA Roxana Mihaela

ION THEODORA

ISMAILEANU MARA

TUFAN Diana

 ROU
5 CSS1 CONSTANTA AGBAŞ Ioana

CIOBANU Miruna

NICULAI ANDREEA

STAN MARIA

 ROU
6 CSS QUARTO BUC 1 AVRAMESCU DIANA

BALKO Denisa

FERARU Maia

GUŞATU Elena

 ROU
7 CS SATU MARE COARDOS ALESIA

NYISZTOR BARTA KRISZTINA

PETROSIANU SOPHIA

TOMSA ANA

 ROU
8 LPS CRAIOVA ALEXANDRESCU MARIA ALINA

COVACI ARIANA

PREDOI ANDRADA

VELICI VALENTINA

 ROU
9 LPS BIHORUL ORADEA 1 CIMPAN MARIA

DRAGAN ALEXANDRA

JURĂU PETRA

SZIJARTO BLANKA

 ROU
10 CSS QUARTO BUC 2 APOSTOL BIANCA

BUBENECK THAIS

CRISTEA THEODORA

SPATAREANU Mara

 ROU
11 CS FARUL CONSTANTA 2 CIOCAN Anaith

REZEANU Casandra

TUDORACHE Ana Maria

 ROU
12 LPS BIHORUL ORADEA 2 BUTA SONIA

TAMASAN ELENA

TAMASAN IZABELA

 ROU

 

Articole similare

Andreea Dincă a câștigat titlul junioarelor la floretă

Federatia Romana de Scrima
1 an

GALERIE FOTO: Japonia C a câștigat Cupa Satu Mare la floretă cadeți, proba feminină pe echipe. România1 a ocupat locul patru!

Federatia Romana de Scrima
9 ani

George Dragomir – locul 20 la etapa de Cupă Mondială de juniori de la Budapesta, în proba de sabie masculin

Federatia Romana de Scrima
6 ani
Exit mobile version