Campionatul Național de floretă tineret
Masculin, echipe
CS Rapid București (Almos Balint, Ștefan Marin, Gabriel Pavel, Hugo Ioan Valiere) a trecut în semifinale de CSA Steaua București, după un meci disputat și încheiat cu victoria feroviarilor, scor 45-43, iar în finală a dispus cu 45-39 de CSS Triumf București (Rareș Baciu, Luca Juravle, Tudor Stănescu). Medalia de bronz a fost obținută de CSA Steaua București (Rareș Berceanu, Alexandru Pîrva, Vlad Roșu, Alexandru Sîrb), care a învins cu 45-24 echipa ACSS Aramis București (Ștefan Balogh, Tudor David Cosma, Tudor Ioan Popescu, Andrei Vereș).
REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL
OPTIMI DE FINALĂ:
LPS Brașov – CSS Triumf București 2 45-38
SFERTURI DE FINALĂ:
CSA Steaua București – LPS Brașov 45-14
CS Rapid București – CSU Poli Timișoara 45-40
ACSS Aramis București – CSM Cluj-Napoca 42-37
CSS Triumf București 1 – CS Satu Mare 45-44
TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:
CSU Poli Timișoara – LPS Brașov 45-14
CSM Cluj-Napoca – CS Satu Mare 45-39
MECIUL PENTRU LOCUL 7:
CSU Poli Timișoara – CSM Cluj-Napoca 45-28
MECIUL PENTRU LOCUL 5:
CS Satu Mare – LPS Brașov 45-23
SEMIFINALE:
CS Rapid București – CSA Steaua București 45-43
CSS Triumf București 1 – ACSS Aramis București 45-44
MECIUL PENTRU LOCUL 3:
CSA Steaua București – ACSS Aramis București 45-24
FINALA:
CS Rapid București – CSS Triumf București 1 45-39
CLASAMEMENT FINAL:
Loc | Club | Componența echipei | Țară |
1 | CS RAPID BUC | BALINT Almos
MARIN Stefan PAVEL Gabriel VALIERE Hugo Ioan |
ROU |
2 | CSS TRIUMF BUC 1 | BACIU Rares
JURAVLE Luca STANESCU Tudor |
ROU |
3 | CSA STEAUA BUC | BERCEANU Rares
PIRVA Alexandru ROSU Vlad SIRB Alexandru |
ROU |
4 | ACSS ARAMIS BUC | BALOGH Stefan
COSMA Tudor David POPESCU Tudor Ioan VERES Andrei |
ROU |
5 | CSU POLI TIMISOARA | DOGARIU Felix
GHERMAN Nikitas ROBANESCU Mihnea |
ROU |
6 | CSM CLUJ NAPOCA | ASTILEAN Antoniu
BACIU Victor KONCZ Endre |
ROU |
7 | CS SATU MARE | PAUL Iosif
POP Nicolas SERGHIE Matei |
ROU |
8 | LPS BRASOV | MILCICA Adelin
MUNTEANU Eugen OLTEI Cosmin Andrei SUCIU Stefan |
ROU |
9 | CSS TRIUMF BUC 2 | IRIMIOAIA Calin
PARASCHIV George Luca RADUCU Matei |
ROU |