Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

CS Rapid a cucerit titlul național la floretă masculin tineret echipe

Campionatul Național de floretă tineret

Masculin, echipe

 

CS Rapid București (Almos Balint, Ștefan Marin, Gabriel Pavel, Hugo Ioan Valiere) a trecut în semifinale de CSA Steaua București, după un meci disputat și încheiat cu victoria feroviarilor, scor 45-43, iar în finală a dispus cu 45-39 de CSS Triumf București (Rareș Baciu, Luca Juravle, Tudor Stănescu). Medalia de bronz a fost obținută de CSA Steaua București (Rareș Berceanu, Alexandru Pîrva, Vlad Roșu, Alexandru Sîrb), care a învins cu 45-24 echipa ACSS Aramis București (Ștefan Balogh, Tudor David Cosma, Tudor Ioan Popescu, Andrei Vereș).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL

OPTIMI DE FINALĂ:

LPS Brașov – CSS Triumf București 2 45-38

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CSA Steaua București – LPS Brașov 45-14

CS Rapid București – CSU Poli Timișoara 45-40

ACSS Aramis București – CSM Cluj-Napoca 42-37

CSS Triumf București 1 – CS Satu Mare 45-44

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

CSU Poli Timișoara – LPS Brașov 45-14

CSM Cluj-Napoca – CS Satu Mare 45-39

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

CSU Poli Timișoara – CSM Cluj-Napoca 45-28

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

CS Satu Mare – LPS Brașov 45-23

 

SEMIFINALE:

CS Rapid București – CSA Steaua București 45-43

CSS Triumf București 1 – ACSS Aramis București 45-44

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CSA Steaua București – ACSS Aramis București 45-24

 

FINALA:

CS Rapid București – CSS Triumf București 1 45-39

 

CLASAMEMENT FINAL:

Loc Club Componența echipei Țară
1 CS RAPID BUC BALINT Almos

MARIN Stefan

PAVEL Gabriel

VALIERE Hugo Ioan

 ROU
2 CSS TRIUMF BUC 1 BACIU Rares

JURAVLE Luca

STANESCU Tudor

 ROU
3 CSA STEAUA BUC BERCEANU Rares

PIRVA Alexandru

ROSU Vlad

SIRB Alexandru

 ROU
4 ACSS ARAMIS BUC BALOGH Stefan

COSMA Tudor David

POPESCU Tudor Ioan

VERES Andrei

 ROU
5 CSU POLI TIMISOARA DOGARIU Felix

GHERMAN Nikitas

ROBANESCU Mihnea

 ROU
6 CSM CLUJ NAPOCA ASTILEAN Antoniu

BACIU Victor

KONCZ Endre

 ROU
7 CS SATU MARE PAUL Iosif

POP Nicolas

SERGHIE Matei

 ROU
8 LPS BRASOV MILCICA Adelin

MUNTEANU Eugen

OLTEI Cosmin Andrei

SUCIU Stefan

 ROU
9 CSS TRIUMF BUC 2 IRIMIOAIA Calin

PARASCHIV George Luca

RADUCU Matei

 ROU

 

Articole similare

Ana Boldor (CSU Poli Timișoara) s-a clasat pe poziția a cincea la etapa din Circuitul European U23, în proba de floretă feminin individual, de la Moedling

Federatia Romana de Scrima
8 ani

Tempera Advertising și bucuria de a oferi

Federatia Romana de Scrima
7 ani

Sportivii de la ACS Stesial au susținut azi o demonstrație de scrimă la Palatul Elisabeta cu ocazia Zilei Copilului

Federatia Romana de Scrima
8 ani
Exit mobile version