Campionatul Național de floretă – cadeți și juniori
Masculin, juniori, individual
Răzvan Nojea (CS Satu Mare) a devenit campionul național la floretă masculin juniori după ce a reușit să îl învingă în finala de ieri pe Ionuț Stoe (CSȘ Triumf București), cu scorul de 15-11. Medaliile de bronz ale concursului desfășurat î Sala de Scrimă „Ana Pascu”, din București, au fost câștigate de Sebastian Drăghici (CS Olimpia București) și Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara).
REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:
TURUL 1:
Oliver Chinte (ACS Floreta Timișoara) – Ștefan Suciu (LPS Brașov) 14-9
Matei Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj) – Ștefan Adoch (ACS Floreta Timișoara) 15-12
Gruia Pascale (CSȘ Triumf București) – Theodor Mociofan (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-7
Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) – Vlad David Micu (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-8
Brandon Moraru (ACS Atlas Invictus Cluj) – Victor George Szabo (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-5
Matei Serghie (CS Satu Mare) – Cosmin Oltei (LPS Brașov) 15-5
Andrei Vereș (ACSȘ Aramis București) – Boldizsar Sandor (CSM Cluj) 15-9
Pavel Sandu (CS Petrolul Ploiești) – David Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-9
Alexandru Macovei (CS Petrolul Ploiești) – Tudor Stănescu (CSȘ Triumf București) 15-8
Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Matei Istrate (CS Petrolul Ploiești) 15-11
16-IMI:
Sebastian Drăghici (CS Olimpia București) – Oliver Chinte (ACS Floreta Timișoara) 15-5
Mihnea Robănescu (ACS Floreta Timișoara) – Endre Koncz (CSM Cluj) 15-8
Darius Malekshahian (ACS Floreta Timișoara) – Matei Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-5
Gruia Pascale (CSȘ Triumf București) – Andrei Știube (ACS Floreta Timișoara) 15-8
Vlad Roșu (CSA Steaua) – Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) 15-12
Victor Baciu (CSM Cluj) – Iosif Paul (CS Satu Mare) 14-7
Rareș Vasilache (ACS Floreta Timișoara) – Mihnea Surcel (CSA Steaua) 15-12
Ionuț Stoe (CSȘ Triumf București) – Brandon Moraru (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-5
Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) – Matei Serghie (CS Satu Mare) 15-12
Mihnea Petrache (ACS Floreta Timișoara) – Antoniu Aștilean (CSM Cluj) 15-3
Rareș Baciu (CSȘ Triumf București) – Ștefan Balogh (ACSȘ Aramis București) 15-14
Nicolas Pop (CS Satu Mare) – Andrei Vereș (ACSȘ Aramis București) 15-5
Pavel Sandu (CS Petrolul Ploiești) – Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) 15-11
Alexandru Macovei (CS Petrolul Ploiești) – Rareș Berceanu (CSȘ Triumf București) 15-5
Luca Juravle (CSȘ Triumf București) – Tudor Cosma (ACSȘ Aramis București) 15-12
Răzvan Nojea (CS Satu Mare) – Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) 15-5
OPTIMI DE FINALĂ:
Sebastian Drăghici (CS Olimpia București) – Mihnea Robănescu (ACS Floreta Timișoara) 15-14
Darius Malekshahian (ACS Floreta Timișoara) – Gruia Pascale (CSȘ Triumf București) 15-13
Vlad Roșu (CSA Steaua) – Victor Baciu (CSM Cluj) 15-10
Ionuț Stoe (CSȘ Triumf București) – Rareș Vasilache (ACS Floreta Timișoara) 15-2
Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) – Mihnea Petrache (ACS Floreta Timișoara) 15-5
Nicolas Pop (CS Satu Mare) – Rareș Baciu (CSȘ Triumf București) 15-7
Alexandru Macovei (CS Petrolul Ploiești) – Pavel Sandu (CS Petrolul Ploiești) 15-3
Răzvan Nojea (CS Satu Mare) – Luca Juravle (CSȘ Triumf București) 15-11
SFERTURI DE FINALĂ:
Sebastian Drăghici (CS Olimpia București) – Darius Malekshahian (ACS Floreta Timișoara) 15-11
Ionuț Stoe (CSȘ Triumf București) – Vlad Roșu (CSA Steaua) 15-9
Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) – Nicolas Pop (CS Satu Mare) 15-6
Răzvan Nojea (CS Satu Mare) – Alexandru Macovei (CS Petrolul Ploiești) 15-8
SEMIFINALE:
Ionuț Stoe (CSȘ Triumf București) – Sebastian Drăghici (CS Olimpia București) 15-12
Răzvan Nojea (CS Satu Mare) – Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) 15-9
FINALA:
Răzvan Nojea (CS Satu Mare) – Ionuț Stoe (CSȘ Triumf București) 15-11
CLASAMENT FINAL:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | NOJEA RĂZVAN | CS SATU MARE | ROU |
2 | STOE IONUT | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
3T | DOGARIU FELIX | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
3T | DRAGHICI SEBASTIAN | CS OLIMPIA BUCURESTI | ROU |
5 | ROSU VLAD | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
6 | POP NICOLAS | CS SATU MARE | ROU |
7 | MALEKSHAHIAN DARIUS | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
8 | MACOVEI ALEXANDRU | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
9 | BACIU RARES | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
10 | BACIU VICTOR | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
11 | PETRACHE MIHNEA | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
12 | JURAVLE LUCA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
13 | ROBANESCU MIHNEA | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
14 | VASILACHE RARES | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
15 | PASCALE GRUIA | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
16 | SANDU PAVEL | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
17 | GHETU ROBERT | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
18 | STIUBE ANDREI | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
19 | BERCEANU RARES | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
20 | SURCEL MIHNEA | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
21 | KONCZ ENDRE | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
22 | COSMA TUDOR | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
23 | ASTILEAN ANTONIU | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
24 | PAUL IOSIF | CS SATU MARE | ROU |
25 | BALOGH STEFAN | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
26 | GRIGOROVICI MATEI | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
27 | VERES ANDREI | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
28 | FEY ALAN | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
29 | MORARU BRANDON | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
30 | SERGHIE MATEI | CS SATU MARE | ROU |
31 | CHINTE OLIVER | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
32 | EFROS FILIP | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
33 | ISTRATE MATEI | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
34 | SUCIU STEFAN | LPS BRASOV | ROU |
35 | OLTEI COSMIN | LPS BRASOV | ROU |
36 | SABO VICTOR GEORGE | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
37 | MICU VLAD DAVID | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
38 | SANDOR BOLDIZSAR | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
39 | GRIGOROVICI DAVID | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
40 | MOCIOFAN THEODOR | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
41 | ADOCH STEFAN | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
42 | STANESCU TUDOR | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
43 | MARGARITESCU MIRCEA | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
44 | MILCICA ADELIN | LPS BRASOV | ROU |
45 | VAIDA VLAD | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
46 | GHERGHEL FILIP | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
47 | CIUPULIGA ISPASOIU RARES | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
48 | MUNTEANU EUGEN | LPS BRASOV | ROU |
49 | BALL SEBASTIAN | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
50 | RUIU RADU | CS CHIMIA RM VALCEA | ROU |
51T | VAVA ENULESCU TUDOR | ACS BALESTRA BUC | ROU |
51T | FLOREA EDWARD | CSTA BUC | ROU |