Campionatul Național de floretă – cadeți și juniori
Feminin, juniori, echipe
După titlul cucerit vineri, la individual, Andreea Dincă s-a încoronat campioană și la echipe în concursul feminin al junioarelor la floretă. Echipa CSA Steaua București (Andreea Dincă, Mara Neagu Culea, Paula Radu, Teodora Șofran) a învins în finala concursului de azi pe CSU Poli Timișoara (Miruna Husu, Uliana Dumitrița Josan, Ingrid Miti Bikfalvi, Karina Tal). Scorul a fost 45-28 în favoarea stelistelor. Medalia de bronz a fost cucerită de CSM Corona Brașov 1 (Darra Cișmaș, Enya Male, Alexandra Olaru, Sonia Tighinean), învingătoare cu scorul de 42-41 în fața formației CS Rapid București (Iona Barbu, Maria Cojocari, Maria Teodorescu).
REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:
OPTIMI DE FINALĂ:
CS Satu Mare – CSM Corona Brașov 2 45-39
CSM Cluj – ACS Atlas Invictus Cluj 45-10
CSM Corona Brașov 1 – ACS Balestra București 45-4
ACS Floreta Timișoara – CSTA București 45-14
CS Rapid București – CSȘ Triumf București 2 45-9
TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:
ACS Atlas Invictus Cluj – ACS Balestra București 45-17
CSM Corona Brașov 2 – ACS Atlas Invictus Cluj 45-26
CSȘ Triumf București 2 – CSTA București 45-37
MECIUL PENTRU LOCUL 11:
CSTA București – ACS Atlas Invictus Cluj 42-29
MECIUL PENTRU LOCUL 9:
CSM Corona Brașov 2 – CSȘ Triumf București 2 45-28
SFERTURI DE FINALĂ:
CSA Steaua București – CS Satu Mare 45-10
CSM Corona Brașov 1 – CSM Cluj 45-39
CSU Poli Timișoara – ACS Floreta Timișoara 45-26
CS Rapid București – CSȘ Triumf București 1 45-21
TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:
CSM Cluj – CS Satu Mare 45-33
CSȘ Triumf București 1 – ACS Floreta Timișoara 45-27
MECIUL PENTRU LOCUL 7:
ACS Floreta Timișoara – CS Satu Mare 45-22
MECIUL PENTRU LOCUL 5:
CSȘ Triumf București 1 – CSM Cluj 45-31
SEMIFINALE:
CSA Steaua București – CSM Corona Brașov 1 45-33
CSU Poli Timișoara – CS Rapid București 45-27
MECIUL PENTRU LOCUL 3:
CSM Corona Brașov 1 – CS Rapid București 42-41
FINALA:
CSA Steaua București – CSU Poli Timișoara 45-28
CLASAMENT FINAL:
Loc | Club | Componență echipă | Țară |
1 | CSA STEAUA BUCURESTI | DINCA Andreea
NEAGU CULEA Mara RADU Paula SOFRAN Teodora |
ROU |
2 | CSU POLI TIMISOARA | HUSU Miruna
JOSAN ULIANA Dumitrita MITI BIKFALVI Ingrid TAL Karina |
ROU |
3 | CSM CORONA BRASOV 1 | CISMAS Darra
MALE Enya OLARU Alexandra TIGHINEAN Sonia |
ROU |
4 | CS RAPID BUCURESTI | BARBU Ioana
COJOCARI Maria TEODORESCU Maria |
ROU |
5 | CSS TRIUMF BUCURESTI 1 | LITA Karina
MANOLACHE Iana PREDA Dalia PREDESCU Iulia |
ROU |
6 | CSM CLUJ NAPOCA | BLAGA Ilia
BURDULEA Veronica HORVATH Timea SIPOS Teodora |
ROU |
7 | ACS FLORETA TIMISOARA | ADOCH Alexandra
MACIU Amalia MARISESCU Maya |
ROU |
8 | CS SATU MARE | CHIOREAN Maria
DRAVECZKY Rebeka SERGHIE Sara |
ROU |
9 | CSM CORONA BRASOV 2 | LEONTE Maria
LUPASCU Sonia PESCARUS Denisa |
ROU |
10 | CSS TRIUMF BUCURESTI 2 | CIOCOIU Ilinca
EFIMOV Elena NICULA Alexandra OLTEANU Larisa |
ROU |
11 | CSTA Bucuresti | DOBREA Alessia
MARIN Delia PETCU ANIA Gabriela |
ROU |
12 | ACS ATLAS INVICTUS | CONSTANTINESCU Elena
POP Sara POPA Teodora |
ROU |
13 | ACS BALESTRA | ILIE SCHEFERIS Diana
ORASELU Ioana RADU Eliza SOARE Elisabeta |
ROU |