CSA Steaua București, în componența Maria Badea, Emma Iacob, Sabina Martiș, Denisa Șerban (antrenori Emil Oancea, Cătălina Anghel, Adrian Badea Cârlescu, Nicolae Alexe) este noua campioană a României pe echipe la sabie feminin juniori, după ce a învins la o singură tușă, 45-44, pe CSTA București (Natalia Bugaevski, Vladislava Bugaevski, Delia Chircă, Monica Rether – antrenor Emilian Nuță). Medalia de bronz a fost câștigată de CSM Iași (Diana Crețu, Andreea Lupu, Ioana Radu, Catrinel Tipisca – antrenor Alexandru Sirițeanu), care s-a impus cu 45-36 în finala mică, împotriva echipei CS Riposta București. Pe locul 5 s-a clasat CS Dinamo București, iar pe poziția a șasea a terminat CSA Steaua București 2.

Felicitări tuturor sportivilor și antrenorilor!