În sferturile de finală ale concursului feminin individual s-au calificat Sabina Martiş (15-7 cu Tania Luţea), Theodora Alexandrescu (15-10 cu Ana Botezatu), Mihaela Chiţu (15-13 cu Amalia Stan) şi Ilinca Pantiş (15-13 cu Natalia Bugaevski). În semifinale, Sabina Martiş s-a impus cu 15-11 în faţa Theodorei, în timp ce Ilinca Pantiş a întrecut-o categoric pe Mihaela Chiţu (15-5). Finala a fost câştigată de Sabina Martiş, care a controlat întâlnirea cu Ilinca Pantiş şi a obţinut medalia de aur după un succes la patru tuşe diferenţă, 15-11. Clasamentul final: 1. Sabina Martiş (CSA Steaua), 2. Ilinca Pantiş (CS Riposta ), 3 – Mihaela Chiţu şi Theodora Alexandresc u (ambii de la CS Riposta), 5. Natalia Bugaevski (CSTA Bucureşti), 6. Amalia Stan (CSŞ Unirea Iaşi), 7. Tania Lutea (CSA Steaua), 8. Ana Botezatu (CS Dinamo).

Joi, dimineaţă, de la ora 9, la Sala Ana Pascu (Floreasca) încep întrecerile concursului feminin pe echipe.