Campionatul Național de Copii
U13, floretă, masculin, echipe
ACS Floreta Timișoara 1 (Alexandru Chivu, Filip Efros, Mark Negrilă, Rareș Nicolae Popescu) s-a impus în finala de astăzi și a devenit campioana națională a echipelor în proba masculină U13. Bănățenii au învins în ultimul act, scor 45-39, formația CSM Cluj (Andrei Crișan, Horia Felecan, Ianis Gligan, Filip Silași). Medalia de bronz a concursului a fost câștigată de echipa CS Chimia Rm. Vâlcea (Robert Cătănescu, Tudor Nasture, Andrei Preoteasa), învingătoare cu 44-43 în finala mică, împotriva teamului CSA Steaua București (David Crentz, Sebastian Ion, Matei Liță).
Premierea medaliaților a fost oficiată de dna Maria Tătaru, Director Marketing la Autonom, împreună cu dna Ela Navrea, Director Comunicare la Boiron.
REZULTATE DE PE TABLOUL PRINCIPAL:
SFERTURI DE FINALĂ:
CSM Cluj – ACSS Aramis București 1 45-16
CSA Steaua București – CSM Corona Brașov 45-40
CS Chimia Rm Vâlcea – CS Petrolul Ploiești 44-38
ACS Floreta Timișoara 1 – ACS Atlas Invictus Cluj 1 45-31
SEMIFINALE:
CSM Cluj – CSA Steaua București 43-32
ACS Floreta Timișoara 1 – CS Chimia Rm Vâlcea 45-30
FINALA:
ACS Floreta Timișoara 1 – CSM Cluj 45-39
CLASAMENT FINAL:
Loc | Club | Componența echipei | Țară |
1 | ACS FLORETA TIM 1 | CHIVU ALEXANDRU
EFROS FILIP NEGRILA MARK POPESCU RARES NICOLAE |
ROU |
2 | CSM CLUJ NAPOCA | CRISAN ANDREI
FELECAN HORIA GLIGAN IANIS SILASI FILIP |
ROU |
3 | CS CHIMIA RM VALCEA | CATANESCU ROBERT
NASTURE TUDOR PROTEASA ANDREI |
ROU |
4 | CSA STEAUA BUCURESTI | CRENTZ DAVID
ION SEBASTIAN LITA MATEI |
ROU |
5 | ACSS ARAMIS BUCURESTI 1 | BIA GEORGE
GODANCA HERLEA ALEXEI ION MIHNEA |
ROU |
6 | CS PETROLUL PLOIESTI | BRATU ANDREI
HORNE DAVID MARTISCA ANDREI NAMOLOVAN TEODOR |
ROU |
7 | CSM CORONA BRASOV | COJANU DAVID
MOASA PATRICK POPA VLAD |
ROU |
8 | ACS ATLAS INVICTUS 1 | CHINDRIS LUCIAN
CRISTEA MATEI POP LUCA STATE ROBERT |
ROU |
9 | ACS FLORETA TIM 2 | PANZARU STEFAN
ROMAN ALBERT TION EDUARD |
ROU |
10 | ACSS ARAMIS BUCURESTI 2 | GRIGORESCU TUDOR
RAMEAU NOAH VELICAN LUCAS |
ROU |
11 | CSM OLIMPIA SATU MARE | ALEXA DAVID
BIRO YANIS SZEGEDI DAVID TATAR DAN |
ROU |
12 | ACS FLORETA TIM 3 | JIGORIA LUCA
MINEA ALEXANDRU STEFAN MITRAN VLADIMIR PALALAU MIHAI |
ROU |
13 | ACS ATLAS INVICTUS 2 | BOSCA IANICK
HULEA ALEXANDRU VOICU DARIN |
ROU |
14 | CS RAPID BUCURESTI | BANCIU ANDREI
CIOCARLAN PETRU CRISTEA ALEXANDRU RADU SPIRIDON |
ROU |
15 | ACS FLORETA TIM 5 | DOBRE TUDOR
MATEI MORAR ALEXANDRU STRAJAN ALEXANDRU NICOLAE |
ROU |
16 | ACS FLORETA TIM 4 | BALAN RARES IULIAN
OLTEANU FILIP MIHAI SARKISIAN ROBERT MIHAI |
ROU |