UPDATE 12: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 7, proba 13: spadă feminin individual, categoria 12-13 ani. Finala: Larisa Oprea (CS Contraatac) – Cristina Constantinescu (ACS Stesial) 9-10

  by    0   0

Ziua a șaptea a Campionatului Național de scrimă pentru copii programează duminică, 28 iunie, de la ora 9:00, la Sala de Scrimă Floreasca proba de spadă feminin individual, la categoria 12-13 ani.
40 de sportive s-au prezentat la concurs, reprezentând cluburi din întreaga țară. Se trage un tur de grupe, iar apoi toate sportivele vor ajunge pe un tablou incomplet de 64, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de spadă feminin individual, categoria 12-13 ani, a arătat astfel: 1. Mihaela Leonte (CSS Quarto), 2. Andreea Hodorogea (CSS Quarto), 3. Talida Enache (CS UNEFS) și Ana Maria Diaconu (CS UNEFS).
Componența grupelor preliminare este următoarea:
1.grupa 1 2.grupa 2 3.grupa 3 4.grupa 4 5.grupa 5 6.grupa 6
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea LIVE a concursului.
IMG_5653 IMG_5654 IMG_5655 IMG_5657 IMG_5658 IMG_5659 IMG_5660 IMG_5661 IMG_5662 IMG_5663 IMG_5664 IMG_5665 IMG_5667 IMG_5668 IMG_5669 IMG_5670 IMG_5671 IMG_5672 IMG_5673 IMG_5675


UPDATE, ora 10:37- Rezultatele din grupele preliminare sunt următoarele:
1.rez 1 2.rez 2 3.rez 3 4.rez 4 5.rez 5 6.rez 6


UPDATE, ora 10:44 – Programul partidelor de pe tabloul de 64 este următorul:
Ingrid Dorgan (CS Contraatac) – liber
Diana Roșca (CS Olimpia) – Andrada Ghica (ACS Stesial)
Georgiana Tătaru (CS UNEFS) – liber
Boglarka Szabo (CS Satu Mare) – liber
Irina Stan (CSA Steaua) – liber
Alia Andrei (CS Olimpia) – liber
Marta Țepeluș (CS Contraatac) – Andreea Botan (LPS Bihorul Oradea)
Iulia Rinda (LPS Craiova) – liber
Ana Melintescu (ACS Stesial) – liber
Teodora Mihalache (CS Contraatac) – Elena Dumitru (CS UNEFS)
Iulia Munteanu (CS Farul) – liber
Astrid Kiss (CS Satu Mare) – liber
Irina Popa (LPS Craiova) – liber
Maria Crăciun (CS Satu Mare) – liber
Larisa Oprea (CS Contraatac) – Mara Bădina (CS UNEFS)
Daria Olteanu (CSS Constanța) – liber
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – liber
Andra Jianu (LPS Craiova) – Zsuzsa Sike (LPS Satu Mare)
Anja Bleanda (CSS Constanța) – liber
Bianca Păuna (LPS Craiova) – liber
Ioana Stegărescu (ACS Stesial) – liber
Maria Popescu (CSS Constanța) – liber
Alexia Dobrinescu (CS UNEFS) – Raluca Crăpătureanu (LPS Craiova)
Melissa Stănescu (CSS Constanța) – liber
Giulia Constantin (CSA Steaua) – liber
Iulia Dragomir (LPS Craiova) – Nicoleta Petcu (LPS Craiova)
Andra Constantin (CS Olimpia) – liber
Diana Zota (CSS Quarto) – liber
Teodora Barbu (LPS Craiova) – liber
Bianca Moroianu (CSS Quarto) – liber
Andreea Dobran (LPS Craiova) – Iulia Bălăceanu (LPS Craiova)
Cristina Constantinescu (ACS Stesial) – liber.

IMG_5676 IMG_5677 IMG_5678 IMG_5679 IMG_5680 IMG_5681 IMG_5683 IMG_5684 IMG_5685 IMG_5686 IMG_5687 IMG_5688 IMG_5689 IMG_5691 IMG_5692 IMG_5693 IMG_5694 IMG_5695 IMG_5696 IMG_5697 IMG_5698 IMG_5699 IMG_5700 IMG_5701 IMG_5702 IMG_5703 IMG_5705 IMG_5706 IMG_5707 IMG_5708 IMG_5709 IMG_5710 IMG_5711 IMG_5713 IMG_5714 IMG_5716


UPDATE, ora 11:01 – Rezultatele de pe tabloul de 64 sunt următoarele:
Ingrid Dorgan (CS Contraatac) – liber
Diana Roșca (CS Olimpia) – Andrada Ghica (ACS Stesial) 5-10
Georgiana Tătaru (CS UNEFS) – liber
Boglarka Szabo (CS Satu Mare) – liber
Irina Stan (CSA Steaua) – liber
Alia Andrei (CS Olimpia) – liber
Marta Țepeluș (CS Contraatac) – Andreea Botan (LPS Bihorul Oradea) 10-2
Iulia Rinda (LPS Craiova) – liber
Ana Melintescu (ACS Stesial) – liber
Teodora Mihalache (CS Contraatac) – Elena Dumitru (CS UNEFS) 6-10
Iulia Munteanu (CS Farul) – liber
Astrid Kiss (CS Satu Mare) – liber
Irina Popa (LPS Craiova) – liber
Maria Crăciun (CS Satu Mare) – liber
Larisa Oprea (CS Contraatac) – Mara Bădina (CS UNEFS) 10-7
Daria Olteanu (CSS Constanța) – liber
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – liber
Andra Jianu (LPS Craiova) – Zsuzsa Sike (LPS Satu Mare) 10-8
Anja Bleanda (CSS Constanța) – liber
Bianca Păuna (LPS Craiova) – liber
Ioana Stegărescu (ACS Stesial) – liber
Maria Popescu (CSS Constanța) – liber
Alexia Dobrinescu (CS UNEFS) – Raluca Crăpătureanu (LPS Craiova) 10-6
Melissa Stănescu (CSS Constanța) – liber
Giulia Constantin (CSA Steaua) – liber
Iulia Dragomir (LPS Craiova) – Nicoleta Petcu (LPS Craiova) 10-3
Andra Constantin (CS Olimpia) – liber
Diana Zota (CSS Quarto) – liber
Teodora Barbu (LPS Craiova) – liber
Bianca Moroianu (CSS Quarto) – liber
Andreea Dobran (LPS Craiova) – Iulia Bălăceanu (LPS Craiova) 10-6
Cristina Constantinescu (ACS Stesial) – liber.


UPDATE, ora 11:06 – Programul de pe tabloul de 32 este următorul:
Ingrid Dorgan (CS Contraatac) – Andrada Ghica (ACS Stesial)
Georgiana Tătaru (CS UNEFS) – Boglarka Szabo (CS Satu Mare)
Irina Stan (CSA Steaua) – Alia Andrei (CS Olimpia)
Marta Țepeluș (CS Contraatac) – Iulia Rinda (LPS Craiova)
Ana Melintescu (ACS Stesial) – Elena Dumitru (CS UNEFS)
Iulia Munteanu (CS Farul) – Astrid Kiss (CS Satu Mare)
Irina Popa (LPS Craiova) – Maria Crăciun (CS Satu Mare)
Larisa Oprea (CS Contraatac) – Daria Olteanu (CSS Constanța)
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Andra Jianu (LPS Craiova)
Anja Bleanda (CSS Constanța) – Bianca Păuna (LPS Craiova)
Ioana Stegărescu (ACS Stesial) – Maria Popescu (CSS Constanța)
Alexia Dobrinescu (CS UNEFS) – Melissa Stănescu (CSS Constanța)
Giulia Constantin (CSA Steaua) – Iulia Dragomir (LPS Craiova)
Andra Constantin (CS Olimpia) – Diana Zota (CSS Quarto)
Teodora Barbu (LPS Craiova) – Bianca Moroianu (CSS Quarto)
Andreea Dobran (LPS Craiova) – Cristina Constantinescu (ACS Stesial).


UPDATE, ora 11:20 – Rezultatele de pe tabloul de32 sunt următoarele:
Ingrid Dorgan (CS Contraatac) – Andrada Ghica (ACS Stesial) 8-10
Georgiana Tătaru (CS UNEFS) – Boglarka Szabo (CS Satu Mare) 6-10
Irina Stan (CSA Steaua) – Alia Andrei (CS Olimpia) 10-6
Marta Țepeluș (CS Contraatac) – Iulia Rinda (LPS Craiova) 8-10
Ana Melintescu (ACS Stesial) – Elena Dumitru (CS UNEFS) 9-5
Iulia Munteanu (CS Farul) – Astrid Kiss (CS Satu Mare) 8-10
Irina Popa (LPS Craiova) – Maria Crăciun (CS Satu Mare) 10-7
Larisa Oprea (CS Contraatac) – Daria Olteanu (CSS Constanța) 10-4
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Andra Jianu (LPS Craiova) 10-3
Anja Bleandă (CSS Constanța) – Bianca Păuna (LPS Craiova) 10-8
Ioana Stegărescu (ACS Stesial) – Maria Popescu (CSS Constanța) 9-10
Alexia Dobrinescu (CS UNEFS) – Melissa Stănescu (CSS Constanța) 4-6
Giulia Constantin (CSA Steaua) – Iulia Dragomir (LPS Craiova) 10-5
Andra Constantin (CS Olimpia) – Diana Zota (CSS Quarto) 8-10
Teodora Barbu (LPS Craiova) – Bianca Moroianu (CSS Quarto) 5-10
Andreea Dobran (LPS Craiova) – Cristina Constantinescu (ACS Stesial) 4-10.


UPDATE, ora 11:32 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Andrada Ghica (ACS Stesial) – Boglarka Szabo (CS Satu Mare)
Irina Stan (CSA Steaua) – Iulia Rinda (LPS Craiova)
Ana Melintescu (ACS Stesial) – Astrid Kiss (CS Satu Mare)
Irina Popa (LPS Craiova) – Larisa Oprea (CS Contraatac)
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Anja Bleandă (CSS Constanța)
Maria Popescu (CSS Constanța) – Melissa Stănescu (CSS Constanța)
Giulia Constantin (CSA Steaua) – Diana Zota (CSS Quarto)
Bianca Moroianu (CSS Quarto) – Cristina Constantinescu (ACS Stesial).


UPDATE, ora 11:55 – Rezultatele de pe tabloul de 16 este următorul:
Andrada Ghica (ACS Stesial) – Boglarka Szabo (CS Satu Mare) 9-10
Irina Stan (CSA Steaua) – Iulia Rinda (LPS Craiova) 10-8
Ana Melintescu (ACS Stesial) – Astrid Kiss (CS Satu Mare) 10-7
Irina Popa (LPS Craiova) – Larisa Oprea (CS Contraatac) 7-10
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Anja Bleandă (CSS Constanța) 9-7
Maria Popescu (CSS Constanța) – Melissa Stănescu (CSS Constanța) 6-10
Giulia Constantin (CSA Steaua) – Diana Zota (CSS Quarto) 9-10
Bianca Moroianu (CSS Quarto) – Cristina Constantinescu (ACS Stesial) 9-10.
IMG_5717 IMG_5718 IMG_5719 IMG_5721 IMG_5722 IMG_5723 IMG_5724 IMG_5725 IMG_5726 IMG_5727 IMG_5728 IMG_5729 IMG_5730 IMG_5731 IMG_5733 IMG_5734 IMG_5735 IMG_5736 IMG_5737 IMG_5738 IMG_5739 IMG_5740 IMG_5741 IMG_5742


UPDATE, ora 12:01 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
Boglarka Szabo (CS Satu Mare) – Irina Stan (CSA Steaua)
Ana Melintescu (ACS Stesial) – Larisa Oprea (CS Contraatac)
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Melissa Stănescu (CSS Constanța)
Diana Zota (CSS Quarto) – Cristina Constantinescu (ACS Stesial).


UPDATE, ora 12:28 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Boglarka Szabo (CS Satu Mare) – Irina Stan (CSA Steaua) 8-10
Ana Melintescu (ACS Stesial) – Larisa Oprea (CS Contraatac) 6-10
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Melissa Stănescu (CSS Constanța) 7-6
Diana Zota (CSS Quarto) – Cristina Constantinescu (ACS Stesial) 4-10.


UPDATE, ora 12:32 – Programul din semifinale este următorul:
Irina Stan (CSA Steaua) – Larisa Oprea (CS Contraatac)
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Cristina Constantinescu (ACS Stesial).


UPDATE, ora 12:59 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
Irina Stan (CSA Steaua) – Larisa Oprea (CS Contraatac) 9-10
Zsofia Kato (CS Satu Mare) – Cristina Constantinescu (ACS Stesial) 9-10.
Finala se va disputa între Larisa Oprea (CS Contraatac) și Cristina Constantinescu (ACS Stesial).


UPDATE, ora 13:24 – Cristina Constantinescu (ACS Stesial) a câștigat medalia de aur după ce a învins-o în finală pe Larisa Oprea (CS Contraatac), scor 10-9.


Related Posts

Iancu-locul 30, Bucur-locul 45, Ciornilă-locul 47 și Cruțu-locul 48 în proba de sabie masculin individual la Universiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Amalia Tătăran – locul 34 în proba de spadă feminin individual la Olimpiada de vară de la Taipei

Cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară se desfășoară la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august 2017. România este prezentă în Taiwan cu o delegație de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, ei concurând la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Scrimerii români au plecat joi seara spre Taipei! Primele probe de scrimă de la Universiada de vară au loc duminică!

Delegația de 121 de persoane a României, dintre care 91 de sportivi, a plecat joi seara la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august. Sportivii noștri vor concura la atletism, haltere, tenis de masă, volei masculin, înot, sărituri în apă, baschet masculin, polo […]

READ MORE →

Se fac înscrieri pentru Campionatul Național de scrimă pentru veterani de la Craiova, ediția 2017!

Asociația Română de Scrimă Veterani organizează în data de 2 septembrie 2017, la Craiova, o nouă ediție a Campionatului Național de scrimă pentru veterani. Concursul va avea loc la Sala de scrimă a Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu”, cu începere de la ora 9:30, la trei categorii de vârstă: categoria I (40-49 de ani), […]

READ MORE →

Șapte scrimeri vor reprezenta România la Universiada de vară de la Taipei!

România va participa cu o delegație de 121 de persoane, dintre care 91 de sportivi, la cea de-a 29-a ediție a Universiadei de vară, care se va desfășura la Taipei (Taiwan), între 19 și 30 august, iar gimnasta Larisa Iordache va fi purtătoarea de drapel la ceremonia de deschidere. Delegația României va pleca joi, 17 […]

READ MORE →

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to Top