Săptămâna de spadă de la Constanța s-a încheiat duminică, 2 octombrie, la Sala Flămânda din Complexul Sportiv Tomis cu ediția a 20-a a Cupei Farul – Memorial „Paul Călin” la masculin seniori individual.
În organizarea CS Farul Constanța, la startul competiției s-au aliniat 47 de sportivi de la toate cluburile de spadă din țară.
După un concurs disputat, trofeul din 2016 a fost câștigat de către Tradi Otto (CSU Târgu Mureș), care l-a învins în finală pe Andrei Timoce (CSM Satu Mare), scor 15-14. Pe locul trei s-au clasat, la egalitate, Alin Sbîrcia și Mario Presu, ambii de la CSU Craiova.
Rezultatele de pe tabloul de 8 au fost următoarele:
t8888
Clasamentul complet al ediției cu numărul 20 al Cupei Farul – Memorial „Paul Călin” la masculin seniori individual poate fi descărcat mai jos: