Cele două echipe ale clubului militar și-au învins fără mari probleme adversarele din sferturi și semifinale, obținând victorii clare în meciuri unde nu s-a pus în nici un moment problema învingătoarei. CSA Steaua 1 i-a întrecut pe clujenii de la ACS Atlas Invictus cu 45-5, pentru ca apoi să dispună de CSȘ Triumf cu 45-22. Echipa a doua a roș-albaștrilor a învins în sferturi pe Petrolul Ploiești (45-23), iar în semifinale a trecut cu 45-35 de CS Satu Mare. În finala disputată „în familie”, CSA Steaua 1 (Alexandru Pîrva,Vlad Roșu, Alexandru Sîrb, Mihnea Surcel) a dominat și a condus în permanență pe tabelă, învingând pe CSA Steaua 2 (Justin Albeanu, Radu Burcea, Jasper Machetanz, Petru Surcel) cu 45-28. Medalia de bronz a fost câștigată de CS Satu Mare (Răzvan Nojea, Nicolas Pop, Matei Serghie), victorioasă cu 45-28 în fața celor de la CSȘ Triumf București (Rareș Baciu, Rareș Berceanu, Robert Ghețu, Ionuț Stoe).
REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:
SFERTURI DE FINALĂ:
- CSA Steaua București 1 – ACS Atlas Invictus Cluj Napoca 2 45-5
- CSȘ Triumf București – ACS Floreta Timișoara 45-43
- CSA Steaua București 2 – CS Petrolul Ploiești 45-23
- CS Satu Mare – ACS Atlas Invictus Cluj Napoca 1 45-9
TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:
- ACS Floreta Timișoara – ACS Atlas Invictus Cluj Napoca 2 45-7
- CS Petrolul Ploiești – ACS Atlas Invictus Cluj Napoca 1 45-29
MECIUL PENTRU LOCUL 7:
- ACS Atlas Invictus Cluj Napoca 1 – ACS Atlas Invictus Cluj Napoca 2 45-34
MECIUL PENTRU LOCUL 5:
- ACS Floreta Timișoara – CS Petrolul Ploiești 45-37
SEMIFINALE:
- CSA Steaua București 1 – CSȘ Triumf București 45-22
- CSA Steaua București 2 – CS Satu Mare 45-35
MECIUL PENTRU LOCUL 3:
- CS Satu Mare – CSȘ Triumf București 45-28
FINALA:
- CSA Steaua București 1 – CSA Steaua București 2 45-28
CLASAMENT FINAL:
LOC | CLUB | COMPONENȚA ECHIPEI |
1 | CSA STEAUA București 1 | Alexandru Pîrva,Vlad Roșu, Alexandru Sîrb, Mihnea Surcel |
2 | CSA STEAUA București 2 | Justin Albeanu, Radu Burcea, Jasper Machetanz, Petru Surcel |
3 | CS Satu Mare | Răzvan Nojea, Nicolas Pop, Matei Serghie |
4 | CSȘ TRIUMF București | Rareș Baciu, Rareș Berceanu, Robert Ghețu, Ionuț Stoe |
5 | ACS FLORETA Timișoara | Felix Dogariu, Darius Malekshahian, Mihnea Petrache |
6 | CS PETROLUL Ploiești | Matei Istrate, Justin Jarnea, Alexandru Macovei, Pavel Sandu |
7 | ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca 1 | Matei Grigorovici, Theodor Mociofan, Brandon Moraru |
8 | ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca 2 | Adrian Iurian, Andrei Semproniu Pop, Victor George Sabo |
REZULTATELE DESFĂȘURATE ALE MECIURILOR: