Ediția a III-a a competiției „Cupa Campionilor” la sabie copii a luat startul astăzi și a fost găzduită de Sala de Scrimă Ana Pascu (Floreasca), din Capitală. Sâmbătă a fost ziua destinată categoriei U11 atât la băieți, cât și la fete.
SABIE, U11, FEMININ:
REZULTATE TABLOU – SFERTURI DE FINALĂ:
Mara Ionescu (CS Riposta București) – Lorena Becali (CSO Voluntari 2005) 8-4
Delia Aleyna Drăgan (CSS Slobozia) – Amalia Cristina Ercuș (CSS Slobozia) 8-3
Duru Kavzan (Balestra Fencing Academy – Turcia) – Ilinca Maria Lungu (CSO Voluntari 2005) 8-2
Marta Stănescu (ACS Sabia București) – Larisa Gheorghe (CSA Steaua) 8-6
SEMIFINALE:
Mara Ionescu (CS Riposta București) – Delia Aleyna Drăgan (CSS Slobozia) 8-3
Duru Kavzan (Balestra Fencing Academy – Turcia) – Marta Stănescu (ACS Sabia București) 8-7
FINALA:
Mara Ionescu (CS Riposta București) – Duru Kavzan (Balestra Fencing Academy – Turcia) 8-4
CLASAMENT FINAL:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | IONESCU Mara | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
2 | KAVZAN Duru | BALESTRA FENCING ACADEMY | TUR |
3T | STANESCU Marta | ACS SABIA BUCURESTI | ROU |
3T | DRAGAN Delia Aleyna | CSS SLOBOZIA | ROU |
5T | GHEORGHE Larisa | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
5T | BECALI Lorena | CSO VOLUNTARI 2005 | ROU |
7 | ERCUS Amalia Cristina | CSS SLOBOZIA | ROU |
8 | LUNGU Ilinca Maria | CSO VOLUNTARI 2005 | ROU |
9 | PREDESCU Amalia | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
10 | CHICOS Ilinca | ACS Prosperitatea Iasi | ROU |
11 | BARBU Sofia | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
12T | BOLOGA Miruna Antonia | ACS SIGMA SPORT BUC | ROU |
12T | ZIKOVSKI Yana Maya | CSS SLOBOZIA | ROU |
14 | POPA Ema Ioana | ACSS VOINTA BUFTEA | ROU |
15 | ION Mara Alexandra | CSTA Bucuresti | ROU |
16 | IORGA Ema Ioana | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
17 | SANDU Sofia Maria | CSTA Bucuresti | ROU |
18 | ANTOHI Natalia | ACS Prosperitatea Iasi | ROU |
19 | IONITA Maia | CSTA Bucuresti | ROU |
20 | BARBU Silvia Andreea | CS CHITILA | ROU |
21 | MATEI Irina | ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC | ROU |
22 | ANGHEL Eva Maria | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
23 | PAPARI Ayda | ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC | ROU |
24 | BEZERGHEANU Ana | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
25 | UTA Alesia Maria | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
26 | POGURSKI Anastasia | CSTA Bucuresti | ROU |
27 | AMAXINOAEI Maria Ilinca | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
28 | CAPTARI Sophia | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
29 | NECHITA Iarina | ACS Prosperitatea Iasi | ROU |
30 | TRANDAFIR Lia Elena | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
31 | STANESCU Clara | ACS SABIA BUCURESTI | ROU |
32 | ILIE Daria Maria | ACS SIGMA SPORT BUC | ROU |
33 | BUNDUC Alexia | ACS Prosperitatea Iasi | ROU |
34 | FARCUTIU Iarina | ACS SIGMA SPORT BUC | ROU |
35 | POPA Ilinca | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
36 | IONESCU Ana | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
37 | HODMAN Alessia | ACS SIGMA SPORT BUC | ROU |
38 | NITA Ana Ilinca | CSTA Bucuresti | ROU |
39 | STIRBULESCU Eva | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
40 | CEIALACU Maria Luiza | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
41 | PASCU Rosa | CSO VOLUNTARI 2005 | ROU |
42 | PAPACU Ema | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
43 | LAZAR Elena Arianna | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
44 | TUDOSE Ana Ilinca | CS CHITILA | ROU |
45 | BOGDAN Carla Maria | ACS SABIA BUCURESTI | ROU |
46 | SERBAN AnaMaria | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
47 | CANANAU Ingrid Mihaela | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
48 | HINESCU GHENCIU Zaira | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
49T | PEUCA Andreea Teodora | CSS SLOBOZIA | ROU |
49T | HINESCU GHENCIU Kiana | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
51T | JURAVLE Antonia | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
51T | TUTUIANU Ilinca | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
53 | BADITOIU Lea | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
54 | OANCA Anastasia Maria | ACS SABIA BUCURESTI | ROU |
55 | REBEGEL Medeea | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
56 | DANILIUC Giulia | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
SABIE, U11, MASCULIN:
REZULTATE TABLOU – SFERTURI DE FINALĂ:
Sasha Andrei Teacă (ACS Academia de Scrimă București) – Eduard Bunduc (ACS Prosperitatea Iași) 8-3
Tudor Iordache (CS Riposta București) – Ștefan Andrei Voevod (ACS Sabia București) 8-3
Tudor Păun (CS Dinamo) – Tudor Florian Creața (CS Riposta București) 8-7
Alexandru Mihai Țugui (CS Chitila) – Luca Asăvoaie (ACS Prosperitatea Iași) 8-6
SEMIFINALE:
Tudor Iordache (CS Riposta București) – Sasha Andrei Teacă (ACS Academia de Scrimă București) 8-1
Tudor Păun (CS Dinamo) – Alexandru Mihai Țugui (CS Chitila) 8-5
FINALA:
Tudor Iordache (CS Riposta București) – Tudor Păun (CS Dinamo) 8-6
CLASAMENT FINAL:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | IORDACHE Tudor | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
2 | PAUN Tudor | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
3T | TEACA Sasha Andrei | ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC | ROU |
3T | TUGUI Alexandru Mihai | CS CHITILA | ROU |
5 | CREATA Tudor Florian | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
6 | ASAVOAIE Luca | ACS Prosperitatea Iasi | ROU |
7 | BUNDUC Eduard | ACS Prosperitatea Iasi | ROU |
8 | VOEVOD Stefan Andrei | ACS SABIA BUCURESTI | ROU |
9 | HAMITOGLU Yusuf | CSO VOLUNTARI 2005 | ROU |
10T | STEFAN Ianis Gabriel | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
10T | CRETU Stefan | CS CHITILA | ROU |
12 | DRAGNEA Matei | CSO VOLUNTARI 2005 | ROU |
13 | NITU Petru | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
14 | ANTONIADE Vladimir | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
15 | TURCU Octavian | ACS Prosperitatea Iasi | ROU |
16 | CHELARU Erick Stefan | CS CHITILA | ROU |
17 | MATEI David | ACS Prosperitatea Iasi | ROU |
18 | FRENTESCU George | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
19 | PLAMADEALA Luca | ACS Prosperitatea Iasi | ROU |
20 | DIMIAN Dan Alexandru | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
21 | FIFIALA Petre Victor | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
22 | MUNTEANU Radu | CS CHITILA | ROU |
23 | BALTARIU Rares | ACS Prosperitatea Iasi | ROU |
24 | YILMAZ Enes Kaya | BALESTRA FENCING ACADEMY | TUR |
25 | VLASCEANU Razvan | CSO VOLUNTARI 2005 | ROU |
26 | BALAN Alexandru | CS CHITILA | ROU |
27 | PEIU Aron | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
28 | LUPU Alexandru | CSM CORONA BRASOV | ROU |
29 | RULEA Nicolaescu Vladimir | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
30 | IONESCU Bogdan | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
31 | MARTIN Matei | CSM CORONA BRASOV | ROU |
32 | VINATORU Petru Stefan | ACS SIGMA SPORT BUC | ROU |
33 | CIMPAN Razvan Marian | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
34 | SARBU Raoul Marian | CS CHITILA | ROU |
35 | PASARIN Ioan | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
36 | LUNGU Stefan | ACS Prosperitatea Iasi | ROU |
37T | HOGAS Octavian Mihai | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
37T | TIFREA Mihai Calin | CSM CORONA BRASOV | ROU |
39 | ALEXANDRU Radu | CS CHITILA | ROU |
40 | GALATANU Ianis Fabian | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |