Federația Română de Scrimă
Concursuri în țară

„Cupa Campionilor” 2024 – la sabie copii

Ediția a III-a a competiției „Cupa Campionilor” la sabie copii a luat startul astăzi și a fost găzduită de Sala de Scrimă Ana Pascu (Floreasca), din Capitală. Sâmbătă a fost ziua destinată categoriei U11 atât la băieți, cât și la fete.

 

SABIE, U11, FEMININ:

REZULTATE TABLOU – SFERTURI DE FINALĂ:

Mara Ionescu (CS Riposta București) – Lorena Becali (CSO Voluntari 2005) 8-4

Delia Aleyna Drăgan (CSS Slobozia) – Amalia Cristina Ercuș (CSS Slobozia) 8-3

Duru Kavzan (Balestra Fencing Academy – Turcia) – Ilinca Maria Lungu (CSO Voluntari 2005) 8-2

Marta Stănescu (ACS Sabia București) – Larisa Gheorghe (CSA Steaua) 8-6

 

SEMIFINALE:

Mara Ionescu (CS Riposta București) – Delia Aleyna Drăgan (CSS Slobozia) 8-3

Duru Kavzan (Balestra Fencing Academy – Turcia) – Marta Stănescu (ACS Sabia București) 8-7

 

FINALA:

Mara Ionescu (CS Riposta București) – Duru Kavzan (Balestra Fencing Academy – Turcia) 8-4

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 IONESCU Mara CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
2 KAVZAN Duru BALESTRA FENCING ACADEMY  TUR
3T STANESCU Marta ACS SABIA BUCURESTI  ROU
3T DRAGAN Delia Aleyna CSS SLOBOZIA  ROU
5T GHEORGHE Larisa CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
5T BECALI Lorena CSO VOLUNTARI 2005  ROU
7 ERCUS Amalia Cristina CSS SLOBOZIA  ROU
8 LUNGU Ilinca Maria CSO VOLUNTARI 2005  ROU
9 PREDESCU Amalia CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
10 CHICOS Ilinca ACS Prosperitatea Iasi  ROU
11 BARBU Sofia CS DINAMO BUCURESTI  ROU
12T BOLOGA Miruna Antonia ACS SIGMA SPORT BUC  ROU
12T ZIKOVSKI Yana Maya CSS SLOBOZIA  ROU
14 POPA Ema Ioana ACSS VOINTA BUFTEA  ROU
15 ION Mara Alexandra CSTA Bucuresti  ROU
16 IORGA Ema Ioana CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
17 SANDU Sofia Maria CSTA Bucuresti  ROU
18 ANTOHI Natalia ACS Prosperitatea Iasi  ROU
19 IONITA Maia CSTA Bucuresti  ROU
20 BARBU Silvia Andreea CS CHITILA  ROU
21 MATEI Irina ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU
22 ANGHEL Eva Maria CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
23 PAPARI Ayda ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU
24 BEZERGHEANU Ana CS DINAMO BUCURESTI  ROU
25 UTA Alesia Maria CS DINAMO BUCURESTI  ROU
26 POGURSKI Anastasia CSTA Bucuresti  ROU
27 AMAXINOAEI Maria Ilinca CS DINAMO BUCURESTI  ROU
28 CAPTARI Sophia CS DINAMO BUCURESTI  ROU
29 NECHITA Iarina ACS Prosperitatea Iasi  ROU
30 TRANDAFIR Lia Elena CS DINAMO BUCURESTI  ROU
31 STANESCU Clara ACS SABIA BUCURESTI  ROU
32 ILIE Daria Maria ACS SIGMA SPORT BUC  ROU
33 BUNDUC Alexia ACS Prosperitatea Iasi  ROU
34 FARCUTIU Iarina ACS SIGMA SPORT BUC  ROU
35 POPA Ilinca CS DINAMO BUCURESTI  ROU
36 IONESCU Ana CS DINAMO BUCURESTI  ROU
37 HODMAN Alessia ACS SIGMA SPORT BUC  ROU
38 NITA Ana Ilinca CSTA Bucuresti  ROU
39 STIRBULESCU Eva CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
40 CEIALACU Maria Luiza CS DINAMO BUCURESTI  ROU
41 PASCU Rosa CSO VOLUNTARI 2005  ROU
42 PAPACU Ema CS DINAMO BUCURESTI  ROU
43 LAZAR Elena Arianna CS DINAMO BUCURESTI  ROU
44 TUDOSE Ana Ilinca CS CHITILA  ROU
45 BOGDAN Carla Maria ACS SABIA BUCURESTI  ROU
46 SERBAN AnaMaria CS DINAMO BUCURESTI  ROU
47 CANANAU Ingrid Mihaela CS DINAMO BUCURESTI  ROU
48 HINESCU GHENCIU Zaira CS DINAMO BUCURESTI  ROU
49T PEUCA Andreea Teodora CSS SLOBOZIA  ROU
49T HINESCU GHENCIU Kiana CS DINAMO BUCURESTI  ROU
51T JURAVLE Antonia CS DINAMO BUCURESTI  ROU
51T TUTUIANU Ilinca CS DINAMO BUCURESTI  ROU
53 BADITOIU Lea CS DINAMO BUCURESTI  ROU
54 OANCA Anastasia Maria ACS SABIA BUCURESTI  ROU
55 REBEGEL Medeea CS DINAMO BUCURESTI  ROU
56 DANILIUC Giulia CS DINAMO BUCURESTI  ROU

 

 

SABIE, U11, MASCULIN:

REZULTATE TABLOU – SFERTURI DE FINALĂ:

Sasha Andrei Teacă (ACS Academia de Scrimă București) – Eduard Bunduc (ACS Prosperitatea Iași) 8-3

Tudor Iordache (CS Riposta București) – Ștefan Andrei Voevod (ACS Sabia București) 8-3

Tudor Păun (CS Dinamo) – Tudor Florian Creața (CS Riposta București) 8-7

Alexandru Mihai Țugui (CS Chitila) – Luca Asăvoaie (ACS Prosperitatea Iași) 8-6

 

SEMIFINALE:

Tudor Iordache (CS Riposta București) – Sasha Andrei Teacă (ACS Academia de Scrimă București) 8-1

Tudor Păun (CS Dinamo) – Alexandru Mihai Țugui (CS Chitila) 8-5

 

FINALA:

Tudor Iordache (CS Riposta București) – Tudor Păun (CS Dinamo) 8-6

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 IORDACHE Tudor CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
2 PAUN Tudor CS DINAMO BUCURESTI  ROU
3T TEACA Sasha Andrei ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU
3T TUGUI Alexandru Mihai CS CHITILA  ROU
5 CREATA Tudor Florian CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
6 ASAVOAIE Luca ACS Prosperitatea Iasi  ROU
7 BUNDUC Eduard ACS Prosperitatea Iasi  ROU
8 VOEVOD Stefan Andrei ACS SABIA BUCURESTI  ROU
9 HAMITOGLU Yusuf CSO VOLUNTARI 2005  ROU
10T STEFAN Ianis Gabriel CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
10T CRETU Stefan CS CHITILA  ROU
12 DRAGNEA Matei CSO VOLUNTARI 2005  ROU
13 NITU Petru CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
14 ANTONIADE Vladimir CS DINAMO BUCURESTI  ROU
15 TURCU Octavian ACS Prosperitatea Iasi  ROU
16 CHELARU Erick Stefan CS CHITILA  ROU
17 MATEI David ACS Prosperitatea Iasi  ROU
18 FRENTESCU George CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
19 PLAMADEALA Luca ACS Prosperitatea Iasi  ROU
20 DIMIAN Dan Alexandru CS DINAMO BUCURESTI  ROU
21 FIFIALA Petre Victor CS DINAMO BUCURESTI  ROU
22 MUNTEANU Radu CS CHITILA  ROU
23 BALTARIU Rares ACS Prosperitatea Iasi  ROU
24 YILMAZ Enes Kaya BALESTRA FENCING ACADEMY  TUR
25 VLASCEANU Razvan CSO VOLUNTARI 2005  ROU
26 BALAN Alexandru CS CHITILA  ROU
27 PEIU Aron CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
28 LUPU Alexandru CSM CORONA BRASOV  ROU
29 RULEA Nicolaescu Vladimir CS DINAMO BUCURESTI  ROU
30 IONESCU Bogdan CS DINAMO BUCURESTI  ROU
31 MARTIN Matei CSM CORONA BRASOV  ROU
32 VINATORU Petru Stefan ACS SIGMA SPORT BUC  ROU
33 CIMPAN Razvan Marian CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
34 SARBU Raoul Marian CS CHITILA  ROU
35 PASARIN Ioan CS DINAMO BUCURESTI  ROU
36 LUNGU Stefan ACS Prosperitatea Iasi  ROU
37T HOGAS Octavian Mihai CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
37T TIFREA Mihai Calin CSM CORONA BRASOV  ROU
39 ALEXANDRU Radu CS CHITILA  ROU
40 GALATANU Ianis Fabian CS DINAMO BUCURESTI  ROU

 

Articole similare

Cristian Stoian (CSS Triumf) a câștigat Campionatul Național de Scrimă pentru copii, ediția 2017, în proba de floretă masculin 8-9 ani. Răzvan Popescu i-a premiat pe micii campioni!

Federatia Romana de Scrima
7 ani

UPDATE 5: Constantin, eliminată! Tătăran și Năboiu, pe tabloul de 32 la spadă junioare la Mondialele de la Plovdiv

Federatia Romana de Scrima
10 ani

CSA Steaua a cucerit medaliile de aur la Campionatul Național de floretă pentru cadeți de la Satu Mare, în proba feminină pe echipe

Federatia Romana de Scrima
8 ani
Exit mobile version