Sâmbătă, 31 octombrie, a început la Londra etapa a patra din Circuitul European de sabie cadeți, feminin și masculin, individual și echipe, din sezonul 2015-2015, iar la start s-au prezentat 189 de sportivi.
România a fost reprezentată la Londa de următorii sportivi:
MASCULIN: Vlad Grădișteanu (ACS Duel), Luca Munteanu (ACS Duel);
FEMININ: Ana Maria Ciobanu (CSM Iași), Ana Maria Geamăna (CSA Steaua), Felicia Iacob (CSA Steaua), Andreea Lupu (CSM Iași), Tania Lutea (CSA Steaua), Sabina Martiș (CSA Steaua), Ioana Radu (CSS Unirea Iași), Adina Șindilariu (CSS Unirea Iași), Daria Stărică (CSS Unirea Iași), Iuliana Vrabie (CSM Iași).
Cel mai bun rezultat al României a fost obținut în concursul feminin de Andreea Lupu. Legitimată la CSM Iași, Andreea a învins-o în finală pe Sabina Martiș (CSA Steaua), scor 15-14.
Celelalte sportive din România au încheiat întrecerea de la Londra pe următoarele poziții: Ana Maria Ciobanu (CSM Iași) – locul 5, Ana Maria Geamăna (CSA Steaua) – locul 11, Iuliana Vrabie (CSM Iași) – locul 12, Ioana Radu (CSS Unirea Iași) – locul 20, Felicia Iacob (CSA Steaua)  locul 24, Tania Lutea (CSA Steaua) – locul 38, Adina Șindilariu (CSS Unirea Iași) – locul 45, Daria Stărică (CSS Unirea Iași) – locul 48. Au tras 80 de sportive.
La masculin, Vlad Grădișteanu (ACS Duel) a ocupat locul 27, iar Luca Munteanu (ACS Duel) s-a clasat la final pe poziția 67.