Acasă Blog

Memorialul Ștefan Moldanschi 2021

Bună ziua,

În perioada 18-19 septembrie a avut loc în sala de Scrimă a CS Petrolul cea de-a patra ediție a Cupei Memorialul ȘTEFAN MOLDANSCHI, la proba floreta baieti si fete U13 și U11.

Dorim sa păstrăm tradiția scrimei de performanta în Ploiești, acest concurs venind sa cinstească memoria unui fost campion și un antrenor emerit.

La acest concurs au participat 68 sportivi legitimati la opt cluburi din tara.

Aceasta competiție arata ca noile generații de mici floretisti se pregătesc sa devina din ce în ce mai buni, iar sacrificiile trec în planul secund atunci când sportul pe care îl practică vine cu bucurii și medalii.

 

 

Week-end-ul trecut, 18-19 septembrie, a adus și ediția a patra a Cupei Memorialul Ștefan Moldanschi la floretă băieți și fete, U11 și U13. Competiția s-a desfășurat, ca de obicei, la Ploiești, în sala de scrimă a Clubului Sportiv Petrolul. Organizată în memoria regretatului spadasin campion al României și antrenor de floretă Ștefan Moldanschi, maestru al sportului și fost antrenor la Petrolul Ploiești, întrecerea a adunat la start 68 de micuți floretiști legitimați la opt cluburi din București, Brașov, Cluj-Napoca, Ploiești. Rm Vâlcea și Timișoara.

Competiția își propune să păstreze tradiția scrimei de performanta în Ploiești, dar să și demonstreze că noile generații de mici floretiști se pregătesc să devină din ce în ce mai bune, iar sacrificiile trec în planul secund atunci când sportul pe care îl practică le aduce bucurii, dar și trofee și medalii.

Clasamentele primilor clasați:

U11 FEMININ:

  1. Delia Marin (CSTA București)
  2. Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București)
  3. Ștefania David (ACS Floreta Timișoara)
  4. Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești)
  5. Catrinel Dubău (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)

U11 MASCULIN:

  1. Filip Efros (ACS Floreta Timișoara)
  2. Andrei Bratu (CS Petrolul Ploiești)
  3. Matei Liță (CSȘ Triumf București)
  4. Rareș Popescu (ACS Floreta Timișoara)
  5. Edward Florea (CSTA București)

U13 FEMININ:

  1. Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara)
  2. Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara)
  3. Lavinia Bondrea (CSM Corona Brașov)
  4. Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București)
  5. Delia Marin (CSTA București)

U 13 MASCULIN:

  1. Robert Ghețu (CSȘ Triumf București)
  2. Rareș Vasilache (ACS Floreta Timișoara)
  3. Filip Efros (ACS Floreta Timișoara)
  4. Alan Fey (ACS Floreta Timișoara)
  5. Toma Pandele (CSȘ Triumf București)

Aici pot fi consultate clasamentele finale ale celor patru concursuri desfășurate sâmbătă și duminică la Ploiești:

U11 Feminin – Memorialul Moldanschi

U11 Masculin – Memorialul Moldanschi

U13 Feminin – Memorialul Moldanschi

U13 Masculin – Memorialul Moldanschi

Marco Șovar este câștigătorul Cupei României la sabie juniori!

Dinamovistul Marco Șovar a reușit să se impună în concursul de azi al juniorilor, după ce a trecut în semifinale de coechipierul său, Nicolas Lupu, cu 15-11, iar în finală l-a învins pe ieșeanul Casian Cîdu, câștigătorul trofeului în competiția rezervată cadeților. Marco a pus pe tabelă un 15-10 care i-a asigurat victoria, aducându-i trofeul și medalia de aur. Bronzul a fost obținut de Nicolas Lupu (CS Dinamo) și Mihnea Enache (CSA Steaua).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

Turul 1:

  • Radu Mercurian (CS Dinamo) – Horia Nițu (CS Riposta București) 15-13

16-IMI:

  • Marco Șovar (CS Dinamo) – Radu Mercurian (CS Dinamo) 15-5
  • Cristian Grosu (CSȘ Unirea Iași) – Rareș Gheorghe (CS Dinamo) 15-12
  • Eduard Dragomir (CSM Unirea Slobozia) – Maximilian Băjan (ACS Duel București) 15-9
  • Cristian Doană (CS Dinamo) – Luca Radu (CS Dinamo) 15-14
  • Cosmin Stan (CSȘ Unirea Iași) – Dacian Enache (CSA Steaua) 15-4
  • Andrei Mihnea (CSȘ Unirea Iași) – Liviu Lepădătescu (CSM Unirea Slobozia) 15-8
  • Ionuț Duțu (CSA Steaua) – David Balc (CSM Unirea Slobozia) 15-7
  • Nicolas Lupu (CS Dinamo) – Alexandru Eva (Muschetarul Iași) 15-11
  • Radu Nițu (CS Riposta București) – Andrei Bărbuță (CSȘ Unirea Iași) 15-7
  • Răzvan Tipișcă (CSM Iași) – Andrei Popa (CSȘ Slobozia) 15-4
  • Paul Iacob (CSA Steaua) – Bogdan Cristolovean (Olimpic Cetate Râșnov) 15-7
  • Casian Cîdu (CSȘ Unirea Iași) – Andrei Costea (ACS Duel București) 15-6
  • Vlad Covaliu (CS Dinamo) – Iannis Roșescu (CS Dinamo) 15-6
  • Mario Cojocaru (CSA Steaua) – Andrei Pietroiu (CSȘ Slobozia) 15-9
  • Iustin Cîdu (CSȘ Unirea Iași) – Rareș Dicu (CS Dinamo) 15-13
  • Mihnea Enache (CSA Steaua) – Cristian Marian Gavrilă (CSȘ Slobozia) 15-8

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Marco Șovar (CS Dinamo) – Cristian Grosu (CSȘ Unirea Iași) 15-7
  • Eduard Dragomir (CSM Unirea Slobozia) – Cristian Doană (CS Dinamo) 15-11
  • Cosmin Stan (CSȘ Unirea Iași) – Andrei Mihnea (CSȘ Unirea Iași) 15-9
  • Nicolas Lupu (CS Dinamo) – Ionuț Duțu (CSA Steaua) 15-13
  • Radu Nițu (CS Riposta București) – Răzvan Tipișcă (CSM Iași) 15-3
  • Casian Cîdu (CSȘ Unirea Iași) – Paul Iacob (CSA Steaua) 15-5
  • Vlad Covaliu (CS Dinamo) – Mario Cojocaru (CSA Steaua) 15-14
  • Mihnea Enache (CSA Steaua) – Iustin Cîdu (CSȘ Unirea Iași) 15-8

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Marco Șovar (CS Dinamo) – Eduard Dragomir (CSM Unirea Slobozia) 15-11
  • Nicolas Lupu (CS Dinamo) – Cosmin Stan (CSȘ Unirea Iași) 15-13
  • Casian Cîdu (CSȘ Unirea Iași) – Radu Nițu (CS Riposta București) 15-12
  • Mihnea Enache (CSA Steaua) – Vlad Covaliu (CS Dinamo) 15-8

SEMIFINALE:

  • Marco Șovar (CS Dinamo) – Nicolas Lupu (CS Dinamo) 15-11
  • Casian Cîdu (CSȘ Unirea Iași) – Mihnea Enache (CSA Steaua) 15-12

FINALA:

  • Marco Șovar (CS Dinamo) – Casian Cîdu (CSȘ Unirea Iași) 15-10

CLASAMENT FINAL:

 

Loc Nume Club Țară
1 ȘOVAR Marco CS DINAMO București  ROU
2 CÎDU Casian CSȘ UNIREA Iași  ROU
3T LUPU Nicolas CS DINAMO București  ROU
3T ENACHE Mihnea CSA STEAUA București  ROU
5 NIȚU Radu (Champ) CS RIPOSTA București  ROU
6 STAN Cosmin CSS UNIREA Iași  ROU
7 COVALIU Vlad CS DINAMO București  ROU
8 DRAGOMIR Eduard CSM UNIREA Slobozia  ROU
9 COJOCARU Mario CSA STEAUA București  ROU
10 IACOB Paul CSA STEAUA București  ROU
11 MIHNEA Andrei CSS UNIREA Iași  ROU
12 DUȚU Ionuț CSA STEAUA București  ROU
13 TIPIȘCĂ Răzvan CSM Iași  ROU
14 CÎDU Iustin CSS UNIREA Iași  ROU
15 GROSU Cristian CSS UNIREA Iași  ROU
16 DOANA Cristian CS DINAMO București  ROU
17 RADU Luca CS DINAMO București  ROU
18 GHEORGHE Rares CS DINAMO București  ROU
19 DICU Rares CS DINAMO București  ROU
20 POPA Andrei CSȘ Slobozia  ROU
21 BALC David CSM UNIREA Slobozia  ROU
22 LEPADATESCU Liviu CSM UNIREA Slobozia  ROU
23 CRISTOLOVEAN Bogdan CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU
24 PIETROIU Andrei CSș Slobozia  ROU
25 BAJAN Maximilian ACS DUEL București  ROU
26 ROSESCU Iannis CS DINAMO București  ROU
27 COSTEA Andrei ACS DUEL București  ROU
28 ENACHE Dacian CSA STEAUA București  ROU
29 EVA Alexandru CS MUSCHETARUL Iași  ROU
30 BARBUTA Andrei CSȘ UNIREA Iași  ROU
31 GAVRILA Cristian Marian CSȘ Slobozia  ROU
32 MERCURIAN Radu CS DINAMO București  ROU
33 NITU Horia CS RIPOSTA București  ROU
34 BUJOR Mihai Alexandru CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU
35 ARGATU Ioan Dinu CS DINAMO București  ROU
36 MILITARU David Nicolae CS DINAMO București  ROU
37 MARCU Alexandru CS DINAMO București  ROU
38 MACOVEI Razvan CSA STEAUA București  ROU
39 COSTEA Rares ACS DUEL București  ROU
40 SAVA MUSTEATA Amza CS RIPOSTA București  ROU
41 AGAVRILOAIE Rares CSM Iași  ROU
42 NISTOR Nichita CSA STEAUA București  ROU
43 BORCEA Tudor Ioan CS RIPOSTA București  ROU
44 PIRVU Mario ACS DUEL București  ROU
45 MICULESCU Alexandru CSA STEAUA București  ROU
46 MIHAI Mircea Ioan CSA STEAUA București  ROU
47 VASILESCU Sergiu CS RIPOSTA București  ROU
48 BARA Ianis Alexandru CS DINAMO București  ROU
49 LIONTE Albert Gabriel CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU

 

REZULTATE DIN PRIMA FAZĂ A GRUPELOR:

REZULTATE DIN FAZA SECUNDĂ A GRUPELOR:

Cupa României la sabie pentru cadeți și juniori – masculin, juniori

În ultima zi a Cupei României la sabie pentru cadeți și juniori este rândul băieților de la juniori să înceapă asalturile pentru mult doritul trofeu. În concurs s-au înscris 49 de sabreri, legitimați la zece cluburi din București, Iași, Râșnov și Slobozia. Lista completă a participanților:

Nume Club Țară Rank
AGAVRILOAIE Rareș CSM Iași  ROU 99
ARGATU Ioan Dinu CS DINAMO București  ROU 48
BĂJAN Maximilian ACS DUEL București  ROU 99
BALC David CSM UNIREA Slobozia  ROU 45
BARA Ianis Alexandru CS DINAMO București  ROU 99
BĂRBUȚĂ Andrei CSȘ UNIREA Iași  ROU 21
BORCEA Tudor Ioan CS RIPOSTA București  ROU 99
BUJOR Mihai Alexandru CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU 39
CÎDU Casian CSȘ UNIREA Iași  ROU 16
CÎDU Iustin CSȘ UNIREA Iași  ROU 20
COJOCARU Mario CSA STEAUA București  ROU 18
COSTEA Andrei ACS DUEL București  ROU 33
COSTEA Rareș ACS DUEL București  ROU 37
COVALIU Vlad CS DINAMO București  ROU 9
CRISTOLOVEAN Bogdan CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU 47
DICU Rareș CS DINAMO București  ROU 31
DOANĂ Cristian CS DINAMO București  ROU 27
DRAGOMIR Eduard CSM UNIREA Slobozia  ROU 5
DUȚU Ionuț CSA STEAUA București  ROU 7
ENACHE Dacian CSA STEAUA București  ROU 25
ENACHE Mihnea CSA STEAUA București  ROU 1
EVA Alexandru CS MUSCHETARUL Iași  ROU 29
GAVRILĂ Cristian Marian CSȘ Slobozia  ROU 53
GHEORGHE Rareș CS DINAMO București  ROU 12
GROSU Cristian CSȘ UNIREA Iași  ROU 26
IACOB Paul CSA STEAUA București  ROU 15
LEPĂDĂTESCU Liviu CSM UNIREA Slobozia  ROU 4
LIONTE Albert Gabriel CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU 99
LUPU Nicolas CS DINAMO București  ROU 23
MACOVEI Razvan CSA STEAUA București  ROU 36
MARCU Alexandru CS DINAMO București  ROU 46
MERCURIAN Radu CS DINAMO București  ROU 28
MICULESCU Alexandru CSA STEAUA București  ROU 51
MIHAI Mircea Ioan CSA STEAUA București  ROU 35
MIHNEA Andrei CSȘ UNIREA Iași  ROU 11
MILITARU David Nicolae CS DINAMO București  ROU 56
NISTOR Nichita CSA STEAUA București  ROU 38
NIȚU Horia CS RIPOSTA București  ROU 54
NIȚU Radu (Champ) CS RIPOSTA București  ROU 6
PIETROIU Andrei CSȘ Slobozia  ROU 34
PÎRVU Mario ACS DUEL București  ROU 49
POPA Andrei CSȘ Slobozia  ROU 24
RADU Luca CS DINAMO București  ROU 22
ROȘESCU Iannis CS DINAMO București  ROU 52
SAVA MUSTEAȚĂ Amza CS RIPOSTA București  ROU 99
ȘOVAR Marco CS DINAMO București  ROU 8
STAN Cosmin CSȘ UNIREA Iași  ROU 2
TIPIȘCĂ Răzvan CSM Iași  ROU 19
VASILESCU Sergiu CS RIPOSTA București  ROU 50

 

Componența grupelor din prima fază a competiției:

GRUPA 1: Mircea Ioan Mihai, Rareș Costea, Cristian Marian Gavrilă, Mihnea Enache, Răzvan Tipișcă, David Nicolae Militaru, Iustin Cîdu.

GRUPA 2: Luca Radu, Cosmin Stan, Horia Nițu, Ianis Alexandru Bara, Alexandru Eva, Mario Cojocaru, Andrei Pietroiu.

GRUPA 3: Nicolas Lupu, Andrei Costea, Amza Sava Musteață, Iannis Roșescu, Liviud Lepădătescu, Casian Cîdu, Nichita Nistor.

GRUPA 4: Rareș Dicu, Mihai Alexandru Bujor, Andrei Bărbuță, Ioan Dinu Argatu, Tudor Ioan Borcea, Paul Iacob, Eduard Dragomir.

GRUPA 5: Radu Mercurian, Radu Nițu, Andrei Popa, Rareș Gheorghe, Alexandru Miculescu, David Balc, Albert Gabriel Lionte.

GRUPA 6: Ionuț Duțu, Alexandru Marcu, Sergiu Vasilescu, Dacian Enache, Cristian Doană, Andrei Mihnea, Maximilian Băjan.

GRUPA 7: Vlad Covaliu, Mario Pîrvu, Cristian Grosu, Marco Șovar, Rareș Agavriloaie, Răzvan Macovei, Bogdan Cristolovean.

Cupa României la sabie cadeți a plecat la Iași, cucerită de Casian Cîdu!

Ieșeanul Casian Cîdu a fost singur printre dinamoviști în semifinalele concursului de azi, însă s-a descurcat de minune, câștigând trofeul și medalia de aur. Casian a trecut în semifinale de Rareș Gheorghe, după un meci greu în care s-a impus cu 15-13, iar în ultimul act a luptat împotriva lui Vlad Covaliu. Înfruntarea a fost dificilă, dar Casian nu a cedat inițiativa, învingând cu 15-10. Medaliile de bronz au fost obținute de doi componenți ai clubului CS Dinamo, Rareș Gheorghe și Luca Radu.

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

  • David Nicolae Militaru (CS Dinamo) – Matei Pantiș (CS Riposta București) 15-6
  • Adrian Ștefan Fătu (CS Dinamo) – Nichita Nistor (CS Steaua) 15-12
  • Bogdan Cristolovean (Olimpic Cetate Râșnov) – Vlad Luca Mărginean (CSM Corona Brașov) 15-9
  • Alexandru Miculescu (CSA Steaua) – Rareș Beteagu (CS Dinamo) 15-8
  • Rareș Costea (ACS Duel București) – Horia Nițu (CSM Riposta București) 15-13
  • Tudor Moise (CSM Corona Brașov) – Sergiu Vasilescu (CS Riposta București) 15-13
  • Cristian Marian Gavrilă (CSȘ Slobozia) – Alexandru Eva (Muschetarul Iași) 15-14
  • Radu Mercurian (CS Dinamo) – Nicolae Chrisley Tatulescu (CSA Steaua) 15-6
  • Cristian Doană (CS Dinamo) – Mario Pîrvu (ACS Duel București) 15-5
  • Iannis Roșescu (CS Dinamo) – Alexandru Robert Tudor (CS Dinamo) 15-3
  • Ioan Dinu Argatu (CS Dinamo) – Alessandro Conete (CS Dinamo) 15-8
  • Casian Cîdu (CSȘ Unirea Iași), Rareș Gheorghe (CS Dinamo) , Dacian Enache (CSA Steaua), Luca Radu (CS Dinamo) și Vlad Covaliu (CS Dinamo) s-au calificat direct în optimi de finală

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Casian Cîdu (CSȘ Unirea Iași) – David Nicolae Militaru (CS Dinamo) 15-6
  • Bogdan Cristolovean (Olimpic Cetate Râșnov) – Adrian Ștefan Fătu (CS Dinamo) 15-5
  • Rareș Gheorghe (CS Dinamo) – Alexandru Miculescu (CSA Steaua) 15-4
  • Dacian Enache (CSA Steaua) – Rareș Costea (ACS Duel București) 15-3
  • Luca Radu (CS Dinamo) – Tudor Moise (CSM Corona Brașov) 15-2
  • Radu Mercurian (CS Dinamo) – Cristian Marian Gavrilă (CSȘ Slobozia) 15-7
  • Iannis Roșescu (CS Dinamo) – Cristian Doană (CS Dinamo) 15-14
  • Vlad Covaliu (CS Dinamo) – Ioan Dinu Argatu (CS Dinamo) 15-4

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Casian Cîdu (CSȘ Unirea Iași) – Bogdan Cristolovean (Olimpic Cetate Râșnov) 15-4
  • Rareș Gheorghe (CS Dinamo) – Dacian Enache (CSA Steaua) 15-9
  • Luca Radu (CS Dinamo) – Radu Mercurian (CS Dinamo) 15-10
  • Vlad Covaliu (CS Dinamo) – Iannis Roșescu (CS Dinamo) 15-9

SEMIFINALE:

  • Casian Cîdu (CSȘ Unirea Iași) – Rareș Gheorghe (CS Dinamo) 15-13
  • Vlad Covaliu (CS Dinamo) – Luca Radu (CS Dinamo) 15-13

FINALA:

  • Casian Cîdu (CSȘ Unirea Iași) – Vlad Covaliu (CS Dinamo) 15-10

CLASAMENTUL FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 CÎDU Casian CSȘ UNIREA Iași  ROU
2 COVALIU Vlad CS DINAMO București  ROU
3T GHEORGHE Rareș CS DINAMO București  ROU
3T RADU Luca CS DINAMO București  ROU
5 ENACHE Dacian CSA STEAUA București  ROU
6 MERCURIAN Radu CS DINAMO București  ROU
7 CRISTOLOVEAN Bogdan CS OLIMPIC Cetate Râșnov  ROU
8 ROȘESCU Iannis CS DINAMO București  ROU
9 DOANĂ Cristian CS DINAMO București  ROU
10 GAVRILĂ Cristian Marian CSȘ Slobozia  ROU
11 MICULESCU Alexandru CSA STEAUA București  ROU
12 COSTEA Rareș ACS DUEL București  ROU
13 ARGATU Ioan Dinu CS DINAMO București  ROU
14 MILITARU David Nicolae CS DINAMO București  ROU
15 MOISE Tudor CSM CORONA Brașov  ROU
16 FĂTU Adrian Ștefan CS DINAMO București  ROU
17 NISTOR Nichita CSA STEAUA București  ROU
18 VASILESCU Sergiu CS RIPOSTA București  ROU
19 PANTIȘ Matei CS RIPOSTA București  ROU
20 CONETE Alessandro CS DINAMO București  ROU
21 NIȚU Horia CS RIPOSTA București  ROU
22 BETEAGU Rareș CS DINAMO București  ROU
23 EVA Alexandru CS MUSCHETARUL Iași  ROU
24 TUDOR Alexandru Robert CS DINAMO București  ROU
25 MĂRGINEAN Vlad Luca CSM CORONA Brașov  ROU
26 PÎRVU Mario ACS DUEL București  ROU
27 TATULESCU Nicolae Chrisley CSA STEAUA București  ROU
28 MANEA Noah Ștefan CSM CORONA Brașov  ROU
29 AKBULUT Alp CS RIPOSTA București  ROU
30 BARA Ianis Alexandru CS DINAMO București  ROU
31 AGAVRILOAIE Rareș CSM Iași  ROU
32 VOCHIN Andrei CS DINAMO București  ROU
33 MACOVEI Cristian CSA STEAUA București  ROU
34 BORCEA Tudor Ioan CS RIPOSTA București  ROU
35 POPA Cosmin Andrei CSA STEAUA București  ROU
36 CONSTANTIN Luca Antonio CSA STEAUA București  ROU
37 ENE Michael CS RIPOSTA București  ROU
38 BOBU Ștefan Cristian CSA STEAUA București  ROU
39 ȘTEFAN Mario Alexandru CSA STEAUA București  ROU
40T DOBRE Alexandru CSA STEAUA București  ROU
40T RADU Matei Alexandru CS DINAMO București  ROU

 

REZULTATE DIN PRIMA FAZĂ A GRUPELOR:

REZULTATE DIN FAZA SECUNDĂ A GRUPELOR:

Cupa României la sabie cadeți – intră în scenă băieții!

Astăzi este prima zi a concursului masculin din cadrul ediției 2021 a Cupei României la sabie pentru cadeți și juniori. Cei care vor lupta pentru trofeu azi sunt cadeții. 41 de sabreri de la această categorie de vârstă s-au înscris pe listele de start.

Nume Club Țară Rank
AGAVRILOAIE Rareș CSM Iași  ROU 24
AKBULUT Alp CS RIPOSTA București  ROU 99
ARGATU Ioan Dinu CS DINAMO București  ROU 7
BARA Ianis Alexandru CS DINAMO București  ROU 99
BETEAGU Rareș CS DINAMO București  ROU 99
BOBU Ștefan Cristian CSA STEAUA București  ROU 31
BORCEA Tudor Ioan CS RIPOSTA București  ROU 99
CÎDU Casian CSȘ UNIREA IAȘI  ROU 1
CONETE Alessandro CS DINAMO București  ROU 99
CONSTANTIN Luca Antonio CSA STEAUA București  ROU 32
COSTEA Rareș ACS DUEL București  ROU 12
COVALIU Vlad CS DINAMO București  ROU 3
CRISTOLOVEAN Bogdan CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU 10
DOANĂ Cristian CS DINAMO București  ROU 9
DOBRE Alexandru CSA STEAUA București  ROU 99
ENACHE Dacian CSA STEAUA București  ROU 5
ENE Michael CS RIPOSTA București  ROU 99
EVA Alexandru CS MUSCHETARUL Iași  ROU 6
FĂTU Adrian Ștefan CS DINAMO București  ROU 30
GAVRILĂ Cristian Marian CSS Slobozia  ROU 15
GHEORGHE Rareș CS DINAMO București  ROU 2
MACOVEI Cristian CSA STEAUA București  ROU 20
MANEA Noah Ștefan CSM CORONA Brașov  ROU 23
MĂRGINEAN Vlad Luca CSM CORONA Brașov  ROU 99
MERCURIAN Radu CS DINAMO București  ROU 11
MICULESCU Alexandru CSA STEAUA București  ROU 19
MILITARU David Nicolae CS DINAMO București  ROU 16
MOISE Tudor CSM CORONA Brașov  ROU 29
NISTOR Nichita CSA STEAUA București  ROU 13
NIȚU Horia CS RIPOSTA București  ROU 25
PANTIȘ Matei CS RIPOSTA București  ROU 26
PÎRVU Mario ACS DUEL București  ROU 18
POPA Cosmin Andrei CSA STEAUA București  ROU 99
RADU Luca CS DINAMO București  ROU 4
RADU Matei Alexandru CS DINAMO București  ROU 99
ROȘESCU Iannis CS DINAMO București  ROU 8
ȘTEFAN Mario Alexandru CSA STEAUA București  ROU 99
TATULESCU Nicolae Chrisley CSA STEAUA București  ROU 99
TUDOR Alexandru Robert CS DINAMO București  ROU 99
VASILESCU Sergiu CS RIPOSTA București  ROU 17
VOCHIN Andrei CS DINAMO București  ROU 99

 

Componența grupelor din prima fază a competiției:

GRUPA 1: Adrian Ștefan Fătu, Tudor Moise, Casian Cîdu, Alessandro Conete, Nichita Nistor, Rareș Costea, Michael Ene.

GRUPA 2: Rareș Gheorghe, Andrei Vochin, Radu Mercurian, Ștefan Cristian Bobu, Alexandru Dobre, Cristian Marian Gavrilă, Matei Pantiș.

GRUPA 3: Vlad Covaliu, Matei Alexandru Radu, David Nicolae Militaru, Luca Antonio Constantin, Cristian Macovei, Horia Nițu, Bogdan Cristolovean.

GRUPA 4: Luca Radu, Mario Alexandru Ștefan, Rareș Agavriloaie, Cristian Doană, Nicolae Chrisley Tatulescu, Vlad Luca Mărginean, Sergiu Vasilescu.

GRUPA 5: Andrei Cosmin Popa, Rareș Beteagu, Noah Ștefan Manea, Dacian Enache, Iannis Roșescu, Alp Akbulut, Mario Pîrvu.

GRUPA 6: Ianis Alexandru Bara, Alexandru Robert Tudor, Ioan Dinu Argatu, Alexandru Eva, Alexandru Miculescu, Tudor Ioan Borcea.

Ilinca Pantiș a câștigat Cupa României la junioare!

Ilinca a avut un traseu aproape perfect în concursul de azi, pierzând un singur meci, în prima fază a grupelor. Pe tabloul principal, componenta clubului Riposta s-a calificat în semifinale cu două victorii fără probleme. În penultimul act, Ilinca a întâlnit-o pe colega sa de club, Rosemarie Benciu, în fața căreia s-a impus la limită, cu 15-14, mergând astfel în finală. A doua finalistă a fost câștigătoarea de ieri a trofeului, în competiția cadetelor, ieșeanca Amalia Stan. Ea a dispus în semifinale de dinamovista Alexandra Mitruș, 15-10. Finala a fost câștigată de mai experimentata Ilinca Pantiș, care s-a impus destul de greu (15-13) într-un meci dificil pentru ambele combatante. Medaliile de bronz au fost câștigate de Alexandra Mitruș (CS Dinamo) și Rosemarie Benciu (CS Riposta București).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

  • Maria Cojocaru (CS Riposta București) – Andreea Beatrice Adăniloaie (CS Dinamo) 15-7
  • Andreea Șerbănoiu (CS Dinamo) – Yasmin teodora Sezer (CS Dinamo) 15-5
  • Denisa Șerban (CSA Steaua) – Ema Cîrligeanu (CS Riposta București) 15-7
  • Ana Botezatu (CS Dinamo) – Iarina Șerbotei (CS Dinamo) 15-5
  • Maria Badea (CSA Steaua) – Anastasia Mihalcea (CS Dinamo) 15-6
  • Vanessa Danciu (CS Dinamo) – Andreea Cristina Gheorghe (CSA Steaua) 15-7
  • Alexandra Mitruș (CS Dinamo) – Teodora Chicoș (CSȘ Unirea Iași) 15-2
  • Magdalena Munteanu (CS Dinamo) – Anastasia Fusea (CS Dinamo) 15-11
  • Maria Alexe (CSA Steaua) – Bianca Ghimpețeanu (ACS Duel București) 15-3
  • Emma Iacob (CSA Steaua) – Bianca Statie (CS Dinamo) 15-9
  • Mihaela Chițu (CS Riposta București) – Alexandra Hehal (15-7)
  • Laura Moroianu (CS Dinamo) – Ioana Raisa Apostu (CSȘ Unirea Iași) 15-9
  • Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Patricia Popa (CSA Steaua) 15-6
  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași), Ilinca Pantiș (CS Riposta București) și Catinca Dumitru (CSA Steaua) s-au calificat direct în optimile de finală

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) – Maria Cojocaru (CS Riposta București) 15-3
  • Denisa Șerban (CSA Steaua) – Andreea Șerbănoiu (CS Dinamo) 15-9
  • Ana Botezatu (CS Dinamo) – Maria Badea (CSA Steaua) 15-10
  • Alexandra Mitruș (CS Dinamo) – Vanessa Danciu (CS Dinamo) 15-4
  • Ilinca Pantiș (CS Riposta București) – Magdalena Munteanu (CS Dinamo) 15-5
  • Maria Alexe (CSA Steaua) – Emma Iacob (CSA Steaua) 15-7
  • Laura Moroianu (CS Dinamo) – Mihaela Chițu (CS Riposta București) 15-11
  • Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Catinca Dumitru (CSA Steaua) 15-9

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) – Denisa Șerban (CSA Steaua) 15-8
  • Alexandra Mitruș (CS Dinamo) – Ana Botezatu (CS Dinamo) 15-11
  • Ilinca Pantiș (CS Riposta București) – Maria Alexe (CSA Steaua) 15-9
  • Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Laura Moroianu (CS Dinamo) 15-14

SEMIFINALE:

  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) – Alexandra Mitruș (CS Dinamo) 15-10
  • Ilinca Pantiș (CS Riposta București) – Rosemarie Benciu (CS Riposta București) 15-14

FINALA:

  • Ilinca Pantiș (CS Riposta București) – Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) 15-13

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 PANTIȘ Ilinca CS RIPOSTA București  ROU
2 STAN Amalia CSȘ UNIREA Iași  ROU
3T BENCIU Rosemarie CS RIPOSTA București  ROU
3T MITRUȘ Alexandra CS DINAMO București  ROU
5 BOTEZATU Ana CS DINAMO București  ROU
6 ȘERBAN Denisa CSA STEAUA București  ROU
7 MOROIANU Laura CS DINAMO București  ROU
8 ALEXE Maria CSA STEAUA București  ROU
9 DUMITRU Catinca CSA STEAUA București  ROU
10 IACOB Emma CSA STEAUA București  ROU
11 CHIȚU Mihaela CS RIPOSTA București  ROU
12 ȘERBĂNOIU Andreea (Deea) CS DINAMO București  ROU
13 BADEA Maria CSA STEAUA București  ROU
14 COJOCARU Maria CS RIPOSTA București  ROU
15 MUNTEANU Magdalena CS DINAMO București  ROU
16 DANCIU Vanessa CS DINAMO București  ROU
17 GHEORGHE Andreea Cristina CSA STEAUA București  ROU
18 FUSEA Anastasia CS DINAMO București  ROU
19 ADĂNILOAIE Andreea Beatrice CS DINAMO București  ROU
20 POPA Patricia CSA STEAUA București  ROU
21 MIHALCEA Anastasia CS DINAMO București  ROU
22 GHIMPEȚEANU Bianca ACS DUEL București  ROU
23 APOSTU Ioana Raisa CSȘ UNIREA Iași  ROU
24 SEZER Yasmin Teodora CS DINAMO București  ROU
25 CÎRLIGEANU Ema CS RIPOSTA București  ROU
26 HEHAL Alexandra CS DINAMO București  ROU
27 STATIE Bianca CS DINAMO București  ROU
28 ȘERBOTEI Iarina CS DINAMO București  ROU
29 CHICOȘ Teodora CSS UNIREA Iași  ROU
30 DAN Alexia Lorena CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU
31 GROSU Alexia Maria CSȘ UNIREA Iași  ROU
32 PAUN Iulia Maria CSA STEAUA București  ROU
33 OARGĂ Teodora CSTA București  ROU
34 MĂRGINEANU Lorena CS DINAMO București  ROU
35 NĂSTASE Maria CSTA București  ROU
36 CONDREA Ioana Miruna CSȘ UNIREA Iași  ROU
37 SAVA MUSTEAȚĂ Cela CS RIPOSTA București  ROU
38 TUDORANCEA Rebeca Maria CS DINAMO București  ROU
39 ARABOLU Ioana ACS DUEL București  ROU
40 OVESIA Anna CS DINAMO București  ROU
41 BĂDULESCU Maria ACS DUEL București  ROU
42 DOBROGEANU Bianca CS DINAMO București  ROU
43 BORICEANU Viviana Ioana CS DINAMO București  ROU
44 ICNOȚIU Teona Maria CS RIPOSTA București  ROU

 

 

La mulți ani, Octavian Zidaru!

Astăzi este ziua antrenorului Octavian Zidaru. Fost spadasin, maestru emerit al sportului, medaliat cu aur împreună cu echipa României la Universiada din 1977, Zidaru a fost component al echipei tricolore clasată pe poziția a patra la Jocurile Olimpice din 1980, de la Moscova.

Ca tehnician, Octavian Zidaru a condus echipa feminină de spadă a României până în finala Europenelor de la Zagreb, din 2013, când tricolorele au obținut argintul. În același an, la Mondialele desfășurate la Budapesta, el a cucerit un bronz cu aceeași echipă feminină de spadă.

Noi întreceri în Cupa României la sabie pentru cadeți și juniori

Ediția 2021 a Cupei României la sabie își continuă traseul stabilit, iar astăzi vor intra pe planșele de concurs junioarele. În competiție s-au înscris 44 de sabrere, legitimate la șapte cluburi din București, Iași și Râșnov. Lista completă a competitoarelor este următoarea:

Nume Club Țară Rank
ADĂNILOAIE Andreea Beatrice CS DINAMO București  ROU 99
ALEXE Maria CSA STEAUA București  ROU 14
APOSTU Ioana Raisa CSȘ UNIREA Iași  ROU 33
ARABOLU Ioana ACS DUEL București  ROU 25
BADEA Maria CSA STEAUA București  ROU 4
BĂDULESCU Maria ACS DUEL București  ROU 34
BENCIU Rosemarie CS RIPOSTA București  ROU 19
BORICEANU Viviana Ioana CS DINAMO București  ROU 99
BOTEZATU Ana CS DINAMO București  ROU 7
CHICOȘ Teodora CSȘ UNIREA Iași  ROU 38
CHIȚU Mihaela CS RIPOSTA București  ROU 3
CÎRLIGEANU Ema CS RIPOSTA București  ROU 47
COJOCARU Maria CS RIPOSTA București  ROU 17
CONDREA Ioana Miruna CSȘ UNIREA Iași  ROU 99
DAN Alexia Lorena CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU 99
DANCIU Vanessa CS DINAMO București  ROU 16
DOBROGEANU Bianca CS DINAMO București  ROU 31
DUMITRU Catinca CSA STEAUA București  ROU 15
FUSEA Anastasia CS DINAMO București  ROU 99
GHEORGHE Andreea Cristina CSA STEAUA București  ROU 20
GHIMPEȚEANU Bianca ACS DUEL București  ROU 99
GROSU Alexia Maria CSȘ UNIREA Iași  ROU 49
HEHAL Alexandra CS DINAMO București  ROU 99
IACOB Emma CSA STEAUA București  ROU 6
ICNOȚIU Teona Maria CS RIPOSTA București  ROU 28
MĂRGINEANU Lorena CS DINAMO București  ROU 24
MIHALCEA Anastasia CS DINAMO București  ROU 43
MITRUȘ Alexandra CS DINAMO București  ROU 11
MOROIANU Laura CS DINAMO București  ROU 8
MUNTEANU Magdalena CS DINAMO București  ROU 29
NĂSTASE Maria CSTA București  ROU 99
OARGA Teodora CSTA București  ROU 21
OVESIA Anna CS DINAMO București  ROU 42
PANTIȘ Ilinca CS RIPOSTA București  ROU 1
PĂAUN Iulia Maria CSA STEAUA București  ROU 45
POPA Patricia CSA STEAUA București  ROU 32
SAVA MUSTEAȚĂ Cela CS RIPOSTA București  ROU 40
ȘERBAN Denisa CSA STEAUA București  ROU 13
ȘERBĂNOIU Andreea (Deea) CS DINAMO București  ROU 10
ȘERBOTEI Iarina CS DINAMO București  ROU 99
SEZER Yasmin Teodora CS DINAMO București  ROU 99
STAN Amalia CSȘ UNIREA Iași  ROU 2
STATIE Bianca CS DINAMO București  ROU 23
TUDORANCEA Rebeca Maria CS DINAMO București  ROU 99

 

Componența grupelor din prima fază a competiției:

GRUPA 1: Viviana Ioana Boriceanu, Andreea Beatrice Adăniloaie, Anastasia Mihalcea, Ilinca Pantiș, Teodora Oargă, Teodora Chicoș, Andreea Cristina Gheorghe.

GRUPA 2: Iarina Șerbotei, Anna Ovesia, Vanessa Danciu, Maria Cojocaru, Amalia Stan, Bianca Ghimpețeanu, Iulia Maria Paun.

GRUPA 3: Bianca Dobrogeanu, Bianca Statie, Yasmin Teodora Sezer, Catinca Dumitru, Alexia Maria Grosu, Mihaela Chițu.

GRUPA 4: Maria Alexe, Maria Badea, Anastasia Fusea, Rebeca Maria Tudorancea, Rosemarie Benciu, Maria Bădulescu.

GRUPA 5: Andreea Șerbănoiu, Alexandra Hehal, Lorena Mărgineanu, Cela Sava Musteață, Emma Iacob, Ioana Raisa Apostu.

GRUPA 6: Alexandra Mitruș, Ana Botezatu, Patricia Popa, Ioana Arabolu, Ema Cîrligeanu, Ioana Miruna Condrea.

GRUPA 7: Magdalena Munteanu, Laura Moroianu, Denisa Șerban, Maria Năstase, Teona Maria Icnoțiu, Alexia Lorena Dan.

Amalia Stan a cucerit Cupa României la sabie cadete!

Într-un concurs în care reprezentantele capitalei păreau să domine tabloul, calificându-se cu șase sportive în sferturi și trei în semifinale, trofeul Cupei României a ajuns la… Iași! Amalia Stan este sabrera care a reușit performanța! După ce a ieșit din grupe cu 12 victorii din tot atâtea meciuri disputate, Amalia și-a pulverizat adversarele de până în semifinală cu trei victorii consecutive la același scor, 15-4, pentru ca în penultimul act să dispună de Catinca Dumitru cu 15-9. Adversară în finală i-a fost o altă sabreră remarcabilă, Rosemarie Benciu. Rosemarie nu a avut probleme semnificative în disputele de până atunci, iar finala a condus-o pe aproape întreaga sa întindere, ajunfând să aibă un avantaj de trei tușe (13-10). De aici însă meciul s-a schimbat. Amalia  a avut atacuri rapide, încheiate cu puncte, a revenit și a egalat la 14 câștigând și ultima tușă pentru a-și aconta trofeul și medalia de aur! Bronzul a revenit celor două reprezentante ale clubului CSA Steaua, Catinca Dumitru și Maria Alexe.

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

TURUL 1:

  • Anastasia Mihalcea (CS Dinamo) – Ioana Arabolu (ACS Duel București) 15-9

16-IMI:

  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) – Anastasia Mihalcea (CS Dinamo) 15-4
  • Rebeca Maria Tudorancea (CS Dinamo) – Alexia Maria Grosu (CSȘ Unirea Iași) 15-12
  • Anna Ovesia (CS Dinamo) – Lorena Mărgineanu (CS Dinamo) 15-13
  • Ioana Raisa Apostu (CSȘ Unirea Iași) – Bianca Statie (CS Dinamo) 15-11
  • Andreea Șerbănoiu (CS Dinamo) – Andreea Mitruș (CS Dinamo) 15-12
  • Adelina Elena Butum (CSM Corona Brașov) – Adriana Maria Geatara (CSA Steaua) 15-7
  • Patricia Popa (CSA Steaua) – Ana Dejescu (CS Riposta București) 15-6
  • Catinca Dumitru (CSA Steaua) – Yasmin Teodora Sezer (CS Dinamo) 15-2
  • Amalia Covaliu (CS Dinamo) – Petra Pătrănoiu (CS Dinamo) 15-14
  • Iulia Maria Păun (CSA Steaua) – Alexandra Hehal (CS Dinamo) 15-10
  • Teodora Chicoș (CSȘ Unirea Iași) – Ema Cîrligeanu (CS Riposta București) 15-11
  • Maria Alexe (CSA Steaua) – Iarina Șerbotei (CS Dinamo) 15-6
  • Alexandra Mitruș (CS Dinamo) – Maria Năstase (CSTA București) 15-6
  • Teodora Oargă (CSTA București) – Alexia Lorena Dan (Olimpic Cetate Râșnov) 15-5
  • Anastasia Fusea (CS Dinamo) – Sofia Elena Corlătescu (CS Dinamo) 15-9
  • Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Andreea Beatrice Adăniloaie (CS Dinamo) 15-4

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) – Rebeca Maria Tudorancea (CS Dinamo) 15-4
  • Anna Ovesia (CS Dinamo) – Ioana Raisa Apostu (CSȘ Unirea Iași) 15-12
  • Adelina Elena Butum (CSM Corona Brașov) – Andreea Șerbănoiu (CS Dinamo) 15-11
  • Catinca Dumitru (CSA Steaua) – Patricia Popa (CSA Steaua) 15-7
  • Amalia Covaliu (CS Dinamo) – Iulia Maria Păun (CSA Steaua) 15-2
  • Maria Alexe (CSA Steaua) – Teodora Chicoș (CSȘ Unirea Iași) 15-5
  • Alexandra Mitruș (CS Dinamo) – Teodora Oargă (CSTA București) 15-7
  • Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Anastasia Fusea (CS Dinamo) 15-9

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) – Anna Ovesia (CS Dinamo) 15-4
  • Catinca Dumitru (CSA Steaua) – Adelina Elena Butum (CSM Corona Brașov) 15-3
  • Maria Alexe (CSA Steaua) – Amalia Covaliu (CS Dinamo) 15-13
  • Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Alexandra Mitruș (CS Dinamo) 15-10

SEMIFINALE:

  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) – Catinca Dumitru (CSA Steaua) 15-9
  • Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Maria Alexe (CSA Steaua) 15-4

FINALA:

  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) – Rosemarie Benciu (CS Riposta București) 15-14
Loc Nume Club Țara
1 STAN Amalia CSS UNIREA Iași  ROU
2 BENCIU Rosemarie CS RIPOSTA București  ROU
3T ALEXE Maria CSA STEAUA București  ROU
3T DUMITRU Catinca CSA STEAUA București  ROU
5 COVALIU Amalia CS DINAMO București  ROU
6 MITRUȘ Alexandra CS DINAMO București  ROU
7 OVESIA Anna CS DINAMO București  ROU
8 BUTUM Adelina Elena CSM CORONA Brașov  ROU
9 ȘERBĂNOIU Andreea (Deea) CS DINAMO București  ROU
10 OARGĂ Teodora CSTA București  ROU
11 POPA Patricia CSA STEAUA București  ROU
12 PĂUN Iulia Maria CSA STEAUA București  ROU
13 FUSEA Anastasia CS DINAMO București  ROU
14 TUDORANCEA Rebeca Maria CS DINAMO București  ROU
15 CHICOȘ Teodora CSS UNIREA Iași  ROU
16 APOSTU Ioana Raisa CSS UNIREA Iași  ROU
17 STATIE Bianca CS DINAMO București  ROU
18 CÎRLIGEANU Ema CS RIPOSTA București  ROU
19 GROSU Alexia Maria CSS UNIREA Iași  ROU
20 CORLĂTESCU Sofia Elena CS DINAMO București  ROU
21 HEHAL Alexandra CS DINAMO București  ROU
22 DEJESCU Ana CS RIPOSTA București  ROU
23 GEATARA Adriana Maria CSA STEAUA București  ROU
24 DAN Alexia Lorena CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU
25 MĂRGINEANU Lorena CS DINAMO București  ROU
26 NĂSTASE Maria CSTA București  ROU
27 ȘERBOTEI Iarina CS DINAMO București  ROU
28 MITRUȘ Andreea CS DINAMO București  ROU
29 SEZER Yasmin Teodora CS DINAMO București  ROU
30 PĂTRĂNOIU Petra CS DINAMO București  ROU
31 ADĂNILOAIE Andreea Beatrice CS DINAMO București  ROU
32 MIHALCEA Anastasia CS DINAMO București  ROU
33 ARABOLU Ioana ACS DUEL București  ROU
34 BORICEANU Viviana Ioana CS DINAMO B București  ROU
35 ICNOȚIU Teona Maria CS RIPOSTA București  ROU
36 NEMEȘ Ariana Rebeca CSTA București  ROU
37 COTOC Ana CSA STEAUA București  ROU
38 CONDREA Ioana Miruna CSS UNIREA Iași  ROU
39 DINU Crina Maria CSTA București  ROU
40 PELIN Briana Valentina CSTA București  ROU
41 COPOIU Maria Daria CSȘ 1 București  ROU
42 NUȚĂ Maria Emilia CSTA București  ROU
43 BĂDULESCU Maria ACS DUEL București  ROU
44T GHIMPEȚEANU Bianca ACS DUEL București  ROU
44T PESCARU Amelie CS DINAMO București  ROU
46 GOMOESCU Bianca CS RIPOSTA București  ROU
47T DULGHERU Maria Victoria CSTA București  ROU
47T MILITARU Alexia CSTA București  ROU
49 LUPU Maria Victoria CSA STEAUA București  ROU
50 OANCEA Ilinca CS RIPOSTA București  ROU
51 SUTA Alexandra Maria CSA STEAUA București  ROU

 

REZULTATELE DIN FAZA I A GRUPELOR:

REZULTATELE DIN FAZA SECUNDĂ A GRUPELOR:

 

Start în Cupa României la sabie – cadeți și juniori

După floretiști a sosit rândul sabrerilor să se întreacă în Cupa României. Cadeții și juniorii vor lupta de astăzi până duminică, în Sala de Scrimă „Ana Pascu”, pentru trofeu și medaliile de aur. Ca de obicei, primele care vor intra în concurs sunt fetele, iar joi este ziua rezervată cadetelor. La competiția de astăzi s-au înscris 51 de sportive, care reprezintă zece cluburi. Iată lista completă a competitoarelor, în ordine alfabetică:

Nume Club Țară Rank
ADĂNILOAIE Andreea Beatrice CS DINAMO București  ROU 30
ALEXE Maria CSA STEAUA București  ROU 3
APOSTU Ioana Raisa CSȘ UNIREA Iași  ROU 25
ARABOLU Ioana ACS DUEL București  ROU 18
BĂDULESCU Maria ACS DUEL București  ROU 22
BENCIU Rosemarie CS RIPOSTA București  ROU 10
BORICEANU Viviana Ioana CS DINAMO București  ROU 99
BUTUM Adelina Elena CSM CORONA Brașov  ROU 9
CHICOȘ Teodora CSȘ UNIREA Iași  ROU 32
CÎRLIGEANU Ema CS RIPOSTA București  ROU 23
CONDREA Ioana Miruna CSȘ UNIREA Iași  ROU 99
COPOIU Maria Daria CSȘ 1 București  ROU 99
CORLĂTESCU Sofia Elena CS DINAMO București  ROU 99
COTOC Ana CSA STEAUA București  ROU 99
COVALIU Amalia CS DINAMO București  ROU 15
DAN Alexia Lorena CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU 99
DEJESCU Ana CS RIPOSTA București  ROU 27
DINU Crina Maria CSTA București  ROU 40
DULGHERU Maria Victoria CSTA București  ROU 99
DUMITRU Catinca CSA Steaua București  ROU 2
FUSEA Anastasia CS Dinamo București  ROU 14
GEATARA Adriana Maria CSA STEAUA București  ROU 21
GHIMPEȚEANU Bianca ACS DUEL București  ROU 99
GOMOESCU Bianca CS RIPOSTA București  ROU 99
GROSU Alexia Maria CSS UNIREA Iași  ROU 44
HEHAL Alexandra CS DINAMO București  ROU 20
ICNOȚIU Teona Maria CS RIPOSTA București  ROU 28
LUPU Maria Victoria CSA STEAUA București  ROU 99
MĂRGINEANU Lorena CS DINAMO București  ROU 12
MIHALCEA Anastasia CS DINAMO București  ROU 17
MILITARU Alexia CSTA București  ROU 29
MITRUȘ Alexandra CS DINAMO București  ROU 4
MITRUȘ Andreea CS DINAMO București  ROU 45
NĂSTASE Maria CSTA București  ROU 26
NEMEȘ Ariana Rebeca CSTA București  ROU 31
NUȚĂ Maria Emilia CSTA București  ROU 99
OANCEA Ilinca CS RIPOSTA București  ROU 99
OARGA Teodora CSTA București  ROU 19
OVESIA Anna CS DINAMO București  ROU 8
PĂTRĂNOIU Petra CS DINAMO București  ROU 36
PĂUN Iulia Maria CSA STEAUA București  ROU 16
PELIN Briana Valentina CSTA București  ROU 43
PESCARU Amelie CS DINAMO București  ROU 99
POPA Patricia CSA STEAUA București  ROU 6
ȘERBANOIU Andreea (Deea) CS DINAMO București  ROU 7
ȘERBOTEI Iarina CS DINAMO București  ROU 33
SEZER Yasmin Teodora CS DINAMO București  ROU 99
STAN Amalia CSS UNIREA Iași  ROU 1
STATIE Bianca CS DINAMO București  ROU 13
SUTA Alexandra Maria CSA STEAUA București  ROU 99
TUDORANCEA Rebeca Maria CS DINAMO București  ROU 24

 

Componența grupelor din prima fază a concursului este următoarea:

GRUPA 1: Petra Pătrănoiu, Andreea Mitruș, Amelie Pescaru, Bianca Ghimpețeanu, Amalia Stan, Teodora Oargă, Iulia Maria Păun.

GRUPA 2: Iarina Șerbotei, Ilinca Oancea, Maria Daria Copoiu, Alexandra Hehal, Catinca Dumitru, Ioana Arabolu, Crina Maria Dinu.

GRUPA 3: Yasmin Teodora Sezer, Teodora Chicoș, Briana Valentina Pelin, Anastasia Mihalcea, Maria Alexe, Maria Bădulescu, Alexia Lorena Dan.

GRUPA 4: Amalia Covaliu, Alexandra Mitruș, Adriana Maria Geatara, Ariana Rebeca Nemeș, Alexia Maria Grosu, Bianca Gomoescu.

GRUPA 5: Sofia Elena Corlătescu, Anastasia Fusea, Alexia Militaru, Ema Cîrligeanu, Ioana Miruna Condrea, Patricia Popa.

GRUPA 6: Andreea Șerbănoiu, Biana Statie, Rebeca Maria Tudorancea, Alexandra Maria Suta, Maria Emilia Nuță, Teona Maria Icnoțiu.

GRUPA 7: Anna Ovesia, Lorena Mărgineanu, Ioana Raisa Apostu, Maria Victoria Dulgheru, Ana Dejescu, Ana Cotoc.

GRUPA 8: Viviana Ioana Boriceanu, Andreea Beatrice Adăniloaie, Rosemarie Benciu, Maria Victoria Lupu, Adelina Elena Butum, Maria Năstase.

 

Ultimele știri