Cupa României cadeți și juniori – floretă
Masculin, cadeți, individual
Clubul bănățean ACS Floreta Timișoara a avut trei floretiști în semifinalele Cupei României la floretă cadeți. Mihnea Petrache și Felix Dogariu s-au luptat între ei, iar câștig de cauză a avut Mihnea, care s-a impus cu scorul de 15-12. Același scor s-a înregistrat și în cealaltă semifinală, unde Ștefan Adoch l-a întâlnit pe clujeanul Victor Baciu. Acesta din urmă s-a impus cu 15-12 și a mers în finală.
Ultimul act a fost unul extrem de disputat, iar învingătorul, Mihea Petrache, s- a impus la limită, cu scorul de 15-14.
Medaliile de bronz au fost obținute de Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) și Ștefan Adoch (ACS Floreta Timișoara).
REZULTATELE TABLOULUI PRINCIPAL:
OPTIMI DE FINALĂ:
- Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) – Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) 15-9
- Antoniu Aștilean (CSM Cluj) – Rareș Berceanu (CSȘ Triumf București) 15-5
- Mihnea Petrache (ACS Floreta Timișoara) – Matei Istrate (CS Petrolul Ploiești) 15-6
- Andrei Știube (ACS Floreta Timișoara) – Darius Malekshahian (ACS Floreta Timișoara) 15-12
- Ștefan Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Rareș Baciu (CSȘ Triumf București) 15-14
- Ștefan Balog (ACSȘ Aramis București) – Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) 15-7
- Mihnea Robănescu (ACS Floreta Timișoara) – Sandor Boldizsar (CSM Cluj) 15-7
- Victor Baciu (CSM Cluj) – Iosif Paul (CS Satu Mare) 15-4
SFERTURI DE FINALĂ:
- Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) – Antoniu Aștilean (CSM Cluj) 15-2
- Mihnea Petrache (ACS Floreta Timișoara) – Andrei Știube (ACS Floreta Timișoara) 15-7
- Ștefan Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Ștefan Balog (ACSȘ Aramis București) 13-11
- Victor Baciu (CSM Cluj) – Mihnea Robănescu (ACS Floreta Timișoara) 15-13
SEMIFINALE:
- Mihnea Petrache (ACS Floreta Timișoara) – Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) 15-12
- Victor Baciu (CSM Cluj) – Ștefan Adoch (ACS Floreta Timișoara) 15-12
FINALA:
- Mihnea Petrache (ACS Floreta Timișoara) – Victor Baciu (CSM Cluj) 15-14
CLASAMENT FINAL:
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | PETRACHE MIHNEA | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
2 | BACIU VICTOR | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
3T | DOGARIU FELIX | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
3T | ADOCH STEFAN | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
5 | BALOGH STEFAN | ACSS ARAMIS BUCURESTI | ROU |
6 | ROBANESCU MIHNEA | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
7 | ASTILEAN ANTONIU | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
8 | STIUBE ANDREI | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
9 | BACIU RARES | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
10 | MALEKSHAHIAN DARIUS | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
11 | BERCEANU RARES | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
12 | SANDOR BOLDIZSAR | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
13 | GHETU ROBERT | CSS TRIUMF BUCURESTI | ROU |
14 | ISTRATE MATEI | CS PETROLUL PLOIESTI | ROU |
15 | PAUL IOSIF | CS SATU MARE | ROU |
16 | FEY ALAN | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
17T | KONCZ ENDRE | CSM CLUJ NAPOCA | ROU |
17T | GRIGOROVICI MATEI | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |
19 | DOBOCZI ADAM | CS SATU MARE | ROU |
20 | TOMICI TUDOR | ACS FLORETA TIMISOARA | ROU |
21 | JUHASZ MARK | CS SATU MARE | ROU |
22T | BOITOR NICULAE | CS SATU MARE | ROU |
22T | SABO VICTOR GEORGE | ACS ATLAS INVICTUS | ROU |