44 sportivi de la 14 cluburi au fost înscriși la cel de-al șaselea concurs din cadrul Naționalelor pentru Copii, cel rezervat spadei masculine la categoria de vârstă 10-11 ani. Dintre s-a desprins în postura de campion național Mihai Popa, de la ACS Engarde București, care a dispus în finală de stelistul Ștefan Nicolae Pavelescu, cu 8-4. Medaliile de bronz au fost cucerite de Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) și David Molnar (CS Satu Mare).
REZULTATELE DE PE TABLOUL PRINCIPAL:
TURUL 1:
- Peter Kostyak (CSȘ Tg Mureș) – Horea Barna (LPS Oradea) 8-4
- Codruț Panea (CSȘ Quarto București) – Andrei Ofileanu (CSȘ Steaua) 8-5
- Victor Melu (CSM Corona Brașov) – Andrei Mihai (CSM Corona Brașov) 8-2
- Radu Popescu (LPS Craiova) – Vlad Petrișor (CSM Corona Brașov) 8-2
- Andrei Bulc (LPS Oradea) – Eric Avram (LPS Craiova) 8-2
- Vlad Dumitrescu (CSȘ Steaua) – Vilmos Kereszi (LPS Oradea) 8-2
- David Marin (CS UNEFS București) – Matei Melcioiu (CSȘ Steaua) 8-3
- Mate Kristof Szabo (CS Satu Mare) – Cristian Ulmeanu (CS Farul Constanța) 8-6
- David Rusu (CSȘ Tg Mureș) – Mate Cheregi (CS Satu Mare) 8-6
- Horia Ioja (CS Farul Constanța) – Vladimir Iordan (CS Farul Constanța) 8-4
- Damian Soare (CS Farul Constanța) – David Andrei Stan (CS Farul Constanța) 8-4
- Ștefan Corbu (LPS Craiova) – Luca Voinea (ACS Prima Spadă) 8-5
16-IMI:
- Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) – Peter Kostyak (CSȘ Tg Mureș) 8-1
- Luca Remeș (ACS Stesial București) – Gabriel Ispas (CSȘ 1 Constanța) 8-4
- Răzvan Caia (LPS Craiova) – Codruț Panea (CSȘ Quarto București) 8-6
- Andras Erdei (CS Satu Mare) – Victor Melu (CSM Corona Brașov) 8-3
- David Popescu (ACS Engarde București) – Radu Popescu (LPS Craiova) 8-1
- Eduard Luca (CS UNEFS București) – Andrei Bulc (LPS Oradea) 8-5
- Gellert Szabo (CSȘ Tg Mureș) – Luca Oanță (CS Satu Mare) 8-2
- Ștefan Nicolae Pavelescu (CSA Steaua) – Vlad Dumitrescu (CSȘ Steaua) 8-3
- Mate Mezinger (CS Satu Mare) – David Marin (CS UNEFS București) 8-2
- Alexandru Tîrziu (ACS Prima Spadă) – Mihai Iordache (LPS Craiova) 8-4
- Mate Kristof Szabo (CS Satu Mare) – Robert Păuleț (ACS Prima Spadă) 8-4
- Mihai Popa (ACS Engarde București) – David Rusu (CSȘ Tg Mureș) 8-4
- Andrei Popescu (ACS Engarde București) – Horia Ioja (CS Farul Constanța) 8-3
- Sebastian Bota (ACS Prima Spadă) – Damian Soare (CS Farul Constanța) 8-7
- Vlad Enescu (ACS Engarde București) – Alexandru Ștefan (ACS Engarde București) 8-2
- David Molnar (CS Satu Mare) – Ștefan Corbu (LPS Craiova) 8-7
OPTIMI DE FINALĂ:
- Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) – Luca Remeș (ACS Stesial București) 8-3
- Răzvan Caia (LPS Craiova) – Andras Erdei (CS Satu Mare) 8-6
- David Popescu (ACS Engarde București) – Eduard Luca (CS UNEFS București) 8-5
- Ștefan Nicolae Pavelescu (CSA Steaua) – Gellert Szabo (CSȘ Tg Mureș) 5-5
- Mate Mezinger (CS Satu Mare) – Alexandru Tîrziu (ACS Prima Spadă) 8-5
- Mihai Popa (ACS Engarde București) – Mate Kristof Szabo (CS Satu Mare) 8-4
- Andrei Popescu (ACS Engarde București) – Sebastian Bota (ACS Prima Spadă) 8-5
- David Molnar (CS Satu Mare) – Vlad Enescu (ACS Engarde București) 8-2
SFERTURI DE FINALĂ:
- Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) – Răzvan Caia (LPS Craiova) 8-4
- Ștefan Nicolae Pavelescu (CSA Steaua) – David Popescu (ACS Engarde București) 8-5
- Mihai Popa (ACS Engarde București) – Mate Mezinger (CS Satu Mare) 8-3
- David Molnar (CS Satu Mare) – Andrei Popescu (ACS Engarde București) 8-7
SEMIFINALE:
- Ștefan Nicolae Pavelescu (CSA Steaua) – Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) 5-4
- Mihai Popa (ACS Engarde București) – David Molnar (CS Satu Mare) 8-4
FINALA:
- Mihai Popa (ACS Engarde București) – Ștefan Nicolae Pavelescu (CSA Steaua) 8-4
Loc | Nume | Club | Țară |
1 | POPA Mihai | ACS ENGARDE București | ROU |
2 | PAVELESCU Nicolae Ștefan | CSA STEAUA București | ROU |
3T | TAHU Mihai | CSS QUARTO București | ROU |
3T | MOLNAR David | CS Satu Mare | ROU |
5 | MEZINGER Mate | CS Satu Mare | ROU |
6 | POPESCU David | ACS ENGARDE București | ROU |
7 | POPESCU Andrei | ACS ENGARDE București | ROU |
8 | CAIA Răzvan | LPS PETRACHE TRISCU | ROU |
9 | ERDEI Andras | CS Satu Mare | ROU |
10 | BOTA Sebastian | ACS PRIMA SPADĂ | ROU |
11 | LUCA Eduard | CS UNEFS București | ROU |
12 | SZABO Gellert | CSS Tg Mureș | ROU |
13 | TÎRZIU Alexandru | ACS PRIMA SPADĂ | ROU |
14 | ENESCU Vlad | ACS ENGARDE București | ROU |
15 | REMES Luca | ACS STESIAL București | ROU |
16 | SZABO Mate Kristof | CS Satu Mare | ROU |
17 | PĂULEŢ Robert | ACS PRIMA SPADĂ | ROU |
18 | ISPAS Gabriel | CSS1 Constanța | ROU |
19 | STEFAN Alexandru | ACS ENGARDE București | ROU |
20 | IORDACHE Mihai | LPS PETRACHE TRISCU | ROU |
21 | OANTA Luca | CS Satu Mare | ROU |
22 | BULC Andrei | LPS BIHORUL Oradea | ROU |
23 | SOARE Damian | CS FARUL Constanța | ROU |
24 | PANEA Codruț | CSS QUARTO București | ROU |
25 | MELU Victor | CSM CORONA Brașov | ROU |
26 | IOJA Horia | CS FARUL Constanța | ROU |
27 | DUMITRESCU Vlad | CSS STEAUA București | ROU |
28 | MARIN David | CS UNEFS București | ROU |
29 | CORBU Ștefan | LPS PETRACHE TRISCU | ROU |
30 | KOSTYAK Peter | CSS Tg Mureș | ROU |
31 | POPESCU Radu | LPS PETRACHE TRISCU | ROU |
32 | RUSU David | CSS Tg Mureș | ROU |
33 | CHEREGI Matei | CS Satu Mare | ROU |
34 | PETRISOR Vlad | CSM CORONA Brașov | ROU |
35 | BARNA Horea | LPS BIHORUL Oradea | ROU |
36 | VOINEA Luca | ACS PRIMA SPADĂ | ROU |
37 | MELCIOIU Matei | CSS STEAUA București | ROU |
38 | KERESZI Vilmos | LPS BIHORUL Oradea | ROU |
39 | IORDAN Vladimir | CS FARUL Constanța | ROU |
40 | MIHAI Andrei | CSM CORONA Brașov | ROU |
41 | OFILEANU Andrei | CSS STEAUA București | ROU |
42 | STAN David Andrei | CS FARUL Constanța | ROU |
43 | ULMEANU Cristian | CS FARUL Constanța | ROU |
44 | AVRAM Eric | LPS PETRACHE TRISCU | ROU |
REZULTATELE DIN GRUPE: