Duminică, la Bekescsaba, în Ungaria, spadasinii tricolori au participat  la o serie de concursuri, Grand Prix Olimpici, alături de sportivi din Ungaria și Ucraina. La categoria U 13, finala a fost una românească, actrițele principale fiind două sportive legitimate la LPS CS Satu Mare: Julia Kurtinecz și Denisa Crișan. Pe tablou, Julia a trecut de Imola Schefler, din România (10-1); apoi de Julia Deak (Ungaria), cu 10-7 și de o altă localnică, Kinga Kalmar (10-5). În semifinale, ea a învins-o pe zorka Somody, din Ungaria, cu 7-1. Denisa Crișa a avut și ea un parcurs bun: 10-6 cu maghiara Lili Kaszas, 10-4 cu românca Erika-Erzsebet Silaghi, 10-5 cu Csenge Szakvary (Ungaria) și, în semifinale, 10-9 cu o altă maghiară, Lili Laskawy. Finala dintre cele două românce a fost palpitantă, și a dat câștig de cauză Juliei, care s-a impus cu 9-8. Iată locurile obținute în Ungaria de către spadasinii tricolori:

Julia Kurtinecz – locul 1 la U13, Denisa Crișan – locul 2 la U13, Erika Erzsebet Silaghi – locul 14 la U13, Carina Belu – locul 21 la U13, Gertrud Fruzsina Tankoczi – locul 28 la U13, Maia Farcaș – locul 31 la U13, Imola Schefler – locul 32 la U13, Daria Stănciulescu – locul 15 la U15, Johanna Kurtinecz – locul 25 la U15, Miruna Aprofirei – locul 28 la U15, Andrea Muntean – locul 33 la U15, Liliana Petroșianu – locul 44 la U15, Teodora Pămînt – locul 46 la U15, Jazmin Ilyeș – locul 63 la U15, Anna Haller – locul 70 la U15, Mihnea Andrei Tămășan – locul 37 la U15, Gabriel Popa – locul 40 la U15, Laszlo Acs – locul 43 la U15, David Șimonca – locul 59 la U15, Andrei Raț Tartia – locul 66 la U15, Mihnea Codrean – locul 72 la U15, Gellert Szabo – locul 78 la U15,