Campionatul Național de sabie cadeți și juniori
Cadeți, masculin, echipe
CSA Steaua București (Cristian Macovei, Mario Alexandru Ștefan, Nicolae Chrisley Tatulescu) a câștigat medalia de aur și titlul național al cadeților la sabie masculin echipe după victoria obținută în meciul cu CS Dinamo București 1 (Rareș Beteagu, David Nicolae Militaru, Matei Alexandru Radu, Mihnea Velicu), scor 45-42. Medalia de bronz a ajuns la CS Dinamo București 2 (Ianis Alexandru Bara, Adrian Ștefan Fătu, Noah Ștefan Manea, Tudor Moise), care a învins cu scorul de 45-42 formația CS Riposta București 1 (David Bârsan, Tudor Ioan Borcea, Michael Ene, Horia Nițu).
REZULTATE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:
OPTIMI DE FINALĂ:
ACS Sabia București – CS Riposta București 2 45-32
CSTA București – CS Dinamo București 4 45-18
MECIUL PENTRU LOCUL 9:
CS Riposta București 2 – CS Dinamo București 4 45-41
SFERTURI DE FINALĂ:
CS Dinamo București 1 – ACS Sabia București 45-31
CS Dinamo București 2 – CSM Iași 45-39
CS Riposta București 1 – CS Dinamo București 3 45-25
CSA Steaua București – CSTA București 45-22
TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:
CSM Iași – ACS Sabia București 45-30
CSTA București – CS Dinamo București 3 45-37
MECIUL PENTRU LOCUL 7:
CS Dinamo București 3 a câștigat meciul cu ACS Sabia București prin retragerea adversarului, din motive medicale
MECIUL PENTRU LOCUL 5:
CSM Iași – CSTA București 45-43
SEMIFINALE:
CS Dinamo București 1 – CS Dinamo București 2 45-36
CSA Steaua București – CS Riposta București 1 45-42
MECIUL PENTRU LOCUL 3:
CS Dinamo București 2 – CS Riposta București 1 45-42
FINALA:
CSA Steaua București – CS Dinamo București 1 45-42
CLASAMENT FINAL:
Loc | Club | Componența echipei | Țară |
1 | CSA STEAUA BUC | MACOVEI Cristian
STEFAN Mario Alexandru TATULESCU Nicolae Chrisley |
ROU |
2 | CS DINAMO BUC 1 | BETEAGU Rares
MILITARU David Nicolae RADU Matei Alexandru VELICU Mihnea |
ROU |
3 | CS DINAMO BUC 2 | BARA Ianis Alexandru
FATU Adrian Stefan MANEA Noah Stefan MOISE Tudor |
ROU |
4 | CS RIPOSTA BUC 1 | BARSAN David
BORCEA Tudor Ioan ENE Michael NITU Horia |
ROU |
5 | CSM IASI | AMARANDEI Ioan
MUNTEANU Rares Florin NEDELCU Cristian TOMAC Stefan Teodor |
ROU |
6 | CSTA BUC | CAPATINA Sebastian
NASTASE Mihnea Andrei TOADER Matei Alexandru VINTILA Eduard Florin |
ROU |
7 | CS DINAMO BUC 3 | DANILA Felix Mihai
PANDELESCU Tiberiu Andreas SURCEL Stefan Alexandru VOCHIN Andrei |
ROU |
8 | ACS SABIA BUC | MUNTEANU Mihnea Stefan
SOARE Calin Ioan STANESCU Toma Stefan |
ROU |
9 | CS RIPOSTA BUC 2 | ENE Alexander (Sasha)
HELCIOIU Vladimir TONCU Vlad TUDOR Alexandru Robert |
ROU |
10 | CS DINAMO BUC 4 | DINU David Andrei
LAZAR Vlad Eduard MARGINEAN Vlad Luca RUCAREANU Matei Rares |
ROU |