Campionatul Național de Tineret la floretă
Masculin, individual
CSA Steaua (Alexandru Pîrva, Silviu Roșu, Vlad Roșu, Alexandru Sîrb) a câștigat titlul național după ce a dominat clar cele trei întâlniri pe care le-a disputat în concurs. În finală, CSA Steaua a întâlnit noua echipă a Rapidului (Almos Balint, Mădălin Chirnogeanu, Andrei Ciobănică, Gabriel Pavel), de care a dispus cu 45-30.
Medaliile de bronz au fost cucerite de CSȘ Triumf București (Rareș Baciu, Rareș Berceanu, Robert Ghețu, Ionuț Stoe), învingătoare cu 45-30 în fața formației CSU Poli Timișoara (Felix Dogariu, Hunor Kosztolanyi, Mihnea Robănescu).
REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:
SFERTURI DE FINALĂ:
CSA Steaua București – LPS Brașov 45-9
CSȘ Triumf București – CSM Cluj Napoca 45-33
CS Rapid București – CS Petrolul Ploiești 45-15
CSU Poli Timișoara – CS Satu Mare 45-33
TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:
CSM Cluj Napoca – LPS Brașov 45-17
CS Satu Mare – CS Petrolul Ploiești 45-29
MECIUL PENTRU LOCUL 7:
CS Petrolul Ploiești – LPS Brașov 45-27
MECIUL PENTRU LOCUL 5:
CS Satu Mare – CSM Cluj Napoca 45-30
SEMIFINALE:
CSA Steaua București – CSȘ Triumf București 45-16
CS Rapid București – CSU Poli Timișoara 45-34
MECIUL PENTRU LOCUL 3:
CSȘ Triumf București – CSU Poli Timișoara 45-30
FINALA:
CSA Steaua București – CS Rapid București 45-30
CLASAMENT FINAL:
Loc | Club | Componența echipei | Țara |
1 | CSA STEAUA | PÎRVA ALEXANDRU
ROSU SILVIU ROSU VLAD SIRB ALEXANDRU |
ROU |
2 | CS RAPID BUC | BALINT ALMOS
CHIRNOGEANU MADALIN CIOBANICA ANDREI PAVEL GABRIEL |
ROU |
3 | CSS TRIUMF | BACIU RARES
BERCEANU RARES GHETU ROBERT STOE IONUT |
ROU |
4 | CSU POLI TIMISOARA | DOGARIU FELIX
KOSZTOLANYI HUNOR ROBANESCU MIHNEA |
ROU |
5 | CS SATU MARE | NOJEA RĂZVAN
PAUL IOSIF POP NICOLAS SERGHIE MATEI |
ROU |
6 | CSM CLUJ NAPOCA | ASTILEAN ANTONIU
BACIU VICTOR KONCZ ENDRE |
ROU |
7 | CS PETROLUL | ISTRATE MATEI
MACOVEI ALEXANDRU SANDU PAVEL |
ROU |
8 | LPS BRASOV | MILCICA ADELIN
MUNTEANU EUGEN OLTEI COSMIN SUCIU STEFAN |
ROU |