Campionatul Național de sabie cadeți și juniori
Cadeți, masculin, individual
Cristian Macovei (CSA Steaua București) a cucerit titlul de campion al României la sabie masculin cadeți după ce l-a învins în finala de astăzi pe Adrian Ștefan Fătu (CS Dinamo București), scor 15-1. Medaliile de bronz au fost câștigate de David Nicolae Militaru și Rareș Beteagu, ambii de la CS Dinamo București.
REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:
TURUL I:
Felix Mihai Dănilă (CS Dinamo) – Vlad Ștefan Crica (CSM Iași) 15-6
Ștefan Teodor Tomac (CSM Iași) – Ioan Amarandei (CSM Iași) 15-13
Vladimir Helcioiu (CS Riposta București) – Mădălin Șomoiog (CSS Slobozia) 15-9
Ianis Alexandru Bara (CS Dinamo) – Matei Alexandru Toader (CSTA București) 15-9
16-IMI:
David Nicolae Militaru (CS Dinamo) – Felix Mihai Dănilă (CS Dinamo) 15-6
Sebastian Căpățînă (CSTA București) – Mihnea Ștefan Munteanu (ACS Sabia București) 15-9
Cristian Nedelcu (CSM Iași) – Alexander Ene (CS Riposta București) 15-14
Nicolae Chrisley Tatulescu (CSA Steaua) – Matei Zait (CSM Iași 2020) 15-8
Michael Ene (CS Riposta București) – Ștefan Teodor Tomac (CSM Iași) 15-7
Adrian Ștefan Fătu (CS Dinamo) – Mihnea Andrei Năstase (CSTA București) 15-11
Călin Ioan Soare (ACS Sabia București) – Vlad Luca Mărginean (CS Dinamo) 15-8
Matei Alexandru Radu (CS Dinamo) – Andrei Vochin (CS Dinamo) 15-9
Horia Nițu (CS Riposta București) – Vladimir Helcioiu (CS Riposta București) 15-8
Mihnea Velicu (CS Dinamo) – Tudor Moise (CS Dinamo) 15-13
Rareș Beteagu (CS Dinamo) – Noah Ștefan Manea (CS Dinamo) 15-12
Cristian Marian Gavrilă (CSM Unirea Slobozia) – Alexandru Robert Tudor (CS Riposta București) 15-3
Mario Alexandru Ștefan (CSA Steaua) – Tudor Ioan Borcea (CS Riposta București) 15-8
Rareș Florin Munteanu (CSM Iași) – Tiberiu Andreas Pandelescu (CS Dinamo) 15-5
David Bârsan (CS Riposta București) – Ștefan Alexandru Surcel (CS Dinamo) 15-8
Cristian Macovei (CSA Steaua) – Ianis Alexandru Bara (CS Dinamo) 15-9
OPTIMI DE FINALĂ:
David Nicolae Militaru (CS Dinamo) – Sebastian Căpățînă (CSTA București) 15-12
Nicolae Chrisley Tatulescu (CSA Steaua) – Cristian Nedelcu (CSM Iași) 15-9
Adrian Ștefan Fătu (CS Dinamo) – Michael Ene (CS Riposta București) 15-14
Matei Alexandru Radu (CS Dinamo) – Călin Ioan Soare (ACS Sabia București) 15-13
Horia Nițu (CS Riposta București) – Mihnea Velicu (CS Dinamo) 15-4
Rareș Beteagu (CS Dinamo) – Cristian Marian Gavrilă (CSM Unirea Slobozia) 15-7
Rareș Florin Munteanu (CSM Iași) – Mario Alexandru Ștefan (CSA Steaua) 15-11
Cristian Macovei (CSA Steaua) – David Bârsan (CS Riposta București) 15-3
SFERTURI DE FINALĂ:
David Nicolae Militaru (CS Dinamo) – Nicolae Chrisley Tatulescu (CSA Steaua) 15-5
Adrian Ștefan Fătu (CS Dinamo) – Matei Alexandru Radu (CS Dinamo) 15-14
Rareș Beteagu (CS Dinamo) – Horia Nițu (CS Riposta București) 15-11
Cristian Macovei (CSA Steaua) – Rareș Florin Munteanu (CSM Iași) 15-11
SEMIFINALE:
Adrian Ștefan Fătu (CS Dinamo) – David Nicolae Militaru (CS Dinamo) 15-10
Cristian Macovei (CSA Steaua) – Rareș Beteagu (CS Dinamo) 15-7
FINALA:
Cristian Macovei (CSA Steaua) – Adrian Ștefan Fătu (CS Dinamo) 15-1
CLASAMENT FINAL:
Nume | Club | Țară | |
1 | MACOVEI Cristian | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
2 | FATU Adrian Stefan | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
3T | BETEAGU Rares | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
3T | MILITARU David Nicolae | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
5 | NITU Horia | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
6 | RADU Matei Alexandru | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
7 | TATULESCU Nicolae Chrisley | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
8 | MUNTEANU Rares Florin | CSM IASI | ROU |
9 | ENE Michael | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
10 | GAVRILA Cristian Marian | CSM UNIREA Slobozia | ROU |
11 | STEFAN Mario Alexandru | CSA STEAUA BUCURESTI | ROU |
12 | NEDELCU Cristian | CSM IASI | ROU |
13 | SOARE Calin Ioan | ACS SABIA BUCURESTI | ROU |
14 | VELICU Mihnea | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
15 | CAPATINA Sebastian | CSTA Bucuresti | ROU |
16 | BARSAN David | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
17 | SURCEL Stefan Alexandru | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
18 | MUNTEANU Mihnea Stefan | ACS SABIA BUCURESTI | ROU |
19 | MOISE Tudor | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
20 | MARGINEAN Vlad Luca | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
21 | NASTASE Mihnea Andrei | CSTA Bucuresti | ROU |
22 | MANEA Noah Stefan | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
23 | PANDELESCU Tiberiu Andreas | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
24 | ENE Alexander (Sasha) | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
25 | ZAIT Matei | CSM IASI 2020 | ROU |
26 | BORCEA Tudor Ioan | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
27 | TUDOR Alexandru Robert | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
28 | VOCHIN Andrei | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
29 | BARA Ianis Alexandru | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
30 | DANILA Felix Mihai | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
31 | HELCIOIU Vladimir | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
32 | TOMAC Stefan Teodor | CSM IASI | ROU |
33 | AMARANDEI Ioan | CSM IASI | ROU |
34 | SOMOIOG Madalin | CSS SLOBOZIA | ROU |
35 | CRICA Vlad Stefan | CSM IASI | ROU |
36 | TOADER Matei Alexandru | CSTA Bucuresti | ROU |
37 | STOICA Stefan Virgil | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
38 | PINTESCU Codrin | CSM IASI 2020 | ROU |
39 | TONCU Vlad | CS RIPOSTA BUCURESTI | ROU |
40 | VINTILA Eduard Florin | CSTA Bucuresti | ROU |
41 | IONESCU Andrei | ACS Prosperitatea Iasi | ROU |
42T | LAZAR Vlad Eduard | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
42T | GRIGORAS Arin | ACS Zorro Barlad | ROU |
44 | ALBU Serban | CSM IASI | ROU |
45 | DINU David Andrei | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |
46 | RUCAREANU Matei Rares | CS DINAMO BUCURESTI | ROU |