Ultima zi a Naționalelor de tineret aduce în scenă fetele de la spadă. Sunt 35 de sportive care au luat startul în concursul care se desfășoară la Sala de Scrimă „Ana Pascu”, din Capitală, sportive care sunt legitimate la 10 cluburi. Lista completă de start este următoarea:
Nume | Club | Țară | Rank |
GHICA Andrada | CS DINAMO Bucuresti | ROU | 3 |
LEONTE Mihaela | CS DINAMO Bucuresti | ROU | 3 |
PĂTRU Alexandra | CS UNIVERSITATEA Craiova | ROU | 6 |
AXINTE Renata | CS DINAMO Bucuresti | ROU | 7 |
BENEA Bianca | CSM Oradea | ROU | 8 |
ECOBICI Sabina | CS UNIVERSITATEA Craiova | ROU | 11 |
ENACHE Talida | CS UNEFS Bucuresti | ROU | 12 |
STAN Irina | CSA STEAUA Bucuresti | ROU | 14 |
ZOTA Diana | CS DINAMO Bucuresti | ROU | 15 |
TATARU Georgiana | CS UNEFS Bucuresti | ROU | 16 |
MELINTESCU Ana Maria | CS DINAMO Bucuresti | ROU | 17 |
STANESCU Melissa | CS UNEFS Bucuresti | ROU | 19 |
GAMAN Greti | CS UNIVERSITATEA Craiova | ROU | 20 |
CHEVALIER Leila | CS DINAMO Bucuresti | ROU | 99 |
STANCIULESCU Daria | CS DINAMO Bucuresti | ROU | 99 |
BULBOREA Roxana Mihaela | CS FARUL Constanta | ROU | 99 |
ION Theodora | CS FARUL Constanta | ROU | 99 |
DICĂ Stefana | CS UNIVERSITATEA Craiova | ROU | 99 |
DINUT Andreea | CS UNIVERSITATEA Craiova | ROU | 99 |
CONSTANTINESCU Cristina | CSA STEAUA Bucuresti | ROU | 99 |
IONESCU Ilinca | CSA STEAUA bucuresti | ROU | 99 |
MOROIANU Bianca | CSA STEAUA Bucuresti | ROU | 99 |
PETRACHE Eda | CSA STEAUA bucuresti | ROU | 99 |
PIRVA Ana | CSA STEAUA Bucuresti | ROU | 99 |
PREDESCU Alexandra | CSA STEAUA Bucuresti | ROU | 99 |
SONT Emma | CSA STEAUA Bucuresti | ROU | 99 |
ARSENOIU Gabriela | CSM craiova | ROU | 99 |
NEGOESCU Eliza | CSM Craiova | ROU | 99 |
PĂUNA Bianca | CSM Craiova | ROU | 99 |
NICULAI Andreea | CSS1 Constanta | ROU | 99 |
STAN Maria | CSS1 Constanta | ROU | 99 |
CIMPAN Maria | LPS BIHORUL Oradea | ROU | 99 |
DRAGAN Alexandra | LPS BIHORUL Oradea | ROU | 99 |
MUNTEAN Andreea | LPS BIHORUL Oradea | ROU | 99 |
PREDOI Bianca | LPS PETRACHE TRISCU Craiova | ROU | 99 |
Componența grupelor:
Grupa 1: Mihaela Leonte, Ștefana Dică, Eliza Negoescu, Ana Maria Melintescu, Maria Stan, Georgiana Tătaru, Ana Pîrva.
Grupa 2: Andrada Ghica, Melissa Stănescu, Cristina Constantinescu, Diana Zota, Bianca Păuna, Andreea Munteanu, Andreea Dinuț.
Grupa 3: Ilinca Ionescu, Theodora Ion, Andreea Niculai, Irina Stan, Bianca Predoi, Alexandra Pătru, Leila Chevalier.
Grupa 4: Emma Șont, Maria Cîmpan, Renata Axinte, Bianca Moroianu, Greti Găman, Roxana Mihaela Bulborea, Talida Enache.
Grupa 5: Alexandra Predescu, Gabriela Arsenoiu, Alexandra Drăgan, Eda Petrache, Bianca Benea, Sabina Ecobici, Daria Stănciulescu.