SPERANŢELE ANULUI 2015 NOMINALIZATE DE FEDERAŢIA ROMÂNĂ DE SCRIMĂ |
||||
Maria Boldor | CSA Steaua | Ducu Petre | floretă | Medalie de bronz la CE de cadeți de la Jerusalim, proba individuală;
Locul 5 la etapa de CM juniori din Guatemala, proba individuală. |
Mălina Călugăreanu | CSA Steaua | Ducu Petre | floretă | Locul 1 la etapa de CM juniori de la Timișoara, proba individuală;
Locul 2 la etapa de CM juniori din Guatemala, proba individuală. |
Tudor
|
CSA Steaua | Adrian
Cârlescu Badea |
sabie | Locul 5 la CM cadeți de la Plovdiv, proba individuală;
Singurul scrimer român calificat la Jocurile Olimpice pentru Tineret de la Nanjing, unde a ocupat locul 6 în proba de echipe mixte. |
Adrian
Dabija |
CS UNEFS | Petrică Ungureanu | spadă | Locul 1 în clasamentul Circuitului European de cadeți, proba individuală, sezonul 2013-2014;
Locul 6 la CE cadeți de la Jerusalim, proba individuală. |
Zsuzsa
Schlier |
CSS Târgu Mureș | Zoltan Szabo | spadă | Locul 8 la CE de cadeți de la Jerusalim, proba individuală. |
Alexandra Predescu | CSA Steaua | Alina Ciuculescu | spadă | Locul 13 la CE de cadeți de la Jerusalim, proba individuală. |
Cerasela Drăgan | CSM Iași | Alexandru Siriteanu | sabie | Locul 2 la etapa din Circuitul European de cadeți de la Sofia, proba individuală. |
Bianca
Benea |
CSM Oradea | Nicolae
Ille |
spadă | Locul 5 la etapa din Circuitul European de cadeți de la Klagenfurt, proba individuală. |
SPERANŢELE ANULUI 2014 NOMINALIZATE DE FEDERAŢIA ROMÂNĂ DE SCRIMĂ |
||||
Tătăran Amalia |
CS Satu Mare | Csiszar Francisc | spadă | Locul 2 la CE de juniori la Budapesta |
Boldor Maria | CSA Steaua | Ducu Petre | floretă | Locul 2 la CE de cadeţi la BudapestaLocul 9 la CM de cadeţi la Porec |
Predescu Alexandra | ACS Stesial | Ciuculescu Alina | spadă | Locul 2 la Circuitul European de cadeţi la Klagenfurt |
Teodosiu Iulian | CS Dinamo | Covaliu Mihai | sabie | Locul 2 cu echipa la CM de seniori la Budapesta |
Dabija Adrian | CS UNEFS | Ungureanu Petrică | spadă | Locul 1 la Circuitul European de cadeţi la Kalgenfurt |
Cucu D. Tudor | CSA Steaua | Cârlescu Badea Adrian | sabie | Locul 3 la Circuitul European de cadeţi la MoldingLocul 11 la CM de cadeţi la PorecLocul 3 la Circuitul European de cadeţi la Sofia |