Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

CS Satu Mare este campioana masculină a floretiștilor cadeți

Campionatul Național Cadeți și Juniori floretă

Cadeți, masculin, echipe

CS Satu Mare (Răzvan Nojea, Iosif Paul, Nicolas Pop, Matei Serghie) a câștigat titlul național al băieților la floretă cadeți, învingând categoric în finală, cu scorul de 45-18, pe CSȘ Triumf București (Rareș Baciu, Rareș Berceanu, Robert Ghețu, Tudor Stănescu). Medaliile de bronz au fost cucerite de echipa ACS Floreta Timișoara 1 (Ștefan Adoch, Felix Dogariu, Mihnea Petrache, Mihnea Robănescu). Bănățenii i-au întrecut în finala mică, scor 45-44, pe ploieștenii de la CS Petrolul (Matei Istrate, Alexandru Macovei, Pavel Sandu).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

ACS Atlas Invictus Cluj – CS Chimia Rm Vâlcea 45-32

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CS Satu Mare – ACS Atlas Invictus Cluj 45-12

CS Petrolul Ploiești – CSM Cluj 45-43

ACS Floreta Timișoara 1 – ACSȘ Aramis București 45-43

CSȘ Triumf București – ACS Floreta Timișoara 2 45-35

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

CSM Cluj – ACS Atlas Invictus Cluj 45-25

ACSȘ Aramis București – ACS Floreta Timișoara 2 44-28

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

ACS Floreta Timișoara 2 – ACS Atlas Invictus Cluj 45-35

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

CSM Cluj – ACSȘ Aramis București 45-41

 

SEMIFINALE:

CS Satu Mare – CS Petrolul Ploiești 45-23

CSȘ Triumf București – ACS Floreta Timișoara 1 45-44

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

ACS Floreta Timișoara 1 – CS Petrolul Ploiești 45-44

 

FINALA:

CS Satu Mare – CSȘ Triumf București 45-18

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Club Componența echipei
1 CS SATU MARE NOJEA RĂZVAN

PAUL IOSIF

POP NICOLAS

SERGHIE MATEI

2 CSS TRIUMF BUC BACIU RARES

BERCEANU RARES

GHETU ROBERT

STANESCU TUDOR

3 ACS FLORETA TIMISOARA 1 ADOCH STEFAN

DOGARIU FELIX

PETRACHE MIHNEA

ROBANESCU MIHNEA

4 CS PETROLUL PLOIESTI ISTRATE MATEI

MACOVEI ALEXANDRU

SANDU PAVEL

5 CSM CLUJ NAPOCA ASTILEAN ANTONIU

BACIU VICTOR

KONCZ ENDRE

SANDOR BOLDIZSAR

6 ACSS ARAMIS BALOGH STEFAN

CIUPULIGA ISPASOIU RARES

COSMA TUDOR

VERES ANDREI

7 ACS FLORETA TIMISOARA 2 FEY ALAN

MALEKSHAHIAN DARIUS

STIUBE ANDREI

8 ACS ATLAS INVICTUS GRIGOROVICI MATEI

MORARU BRANDON

SABO VICTOR GEORGE

9 CS CHIMIA RM VALCEA DRAGOMIRESCU RARES

MARGARITESCU MIRCEA

MARIN VIVEK

RUIU RADU

Articole similare

Riad 2024: Locul 5 pentru Andreea Dincă la floretă junioare

Federatia Romana de Scrima
o săptămână

„La Mulți Ani”, Ducu Petre!

Federatia Romana de Scrima
7 ani

Shanghai Grand Prix – Floretă

Federatia Romana de Scrima
11 luni
Exit mobile version