Federația Română de Scrimă
Știri

Bogdan Dascălu (CSU Cluj Napoca) – locul 28 la etapa din Circuitul European U23 la floretă masculin din Budapesta

A șasea etapă din Circuitul European U23 la floretă masculin și feminin are loc sâmbătă și duminică, 23-24 ianuarie, în Ungaria, la Budapesta. Sâmbătă, 23 ianuarie, în proba masculină, au luat startul 57 de sportivi, iar România a fost reprezentată de către doi sportivi de la CSU Cluj Napoca: Bogdan Dascălu și Szabolcs File. Antrenor: Peter Habala.
Cel mai bun parcurs l-a avut Bogdan Dascălu, care s-a clasat pe locul 28. În schimb, Szabolcs File a termina întrecerea pe poziția 54.
Duminică, 24 ianuarie, are loc proba feminină la individual.
Următoarea etapă din Circuitul European U23 la floretă masculin va avea loc în Cehia, la Bron, în perioada 12-13 februarie.
PARTENER OFICIAL AL FEDERAȚIEI ROMÂNE DE SCRIMĂ:

Articole similare

„Sportul Se Joacă”

Federatia Romana de Scrima
5 ani

Filip Efros – câștigător al titlul național la floretă masculin U13

Federatia Romana de Scrima
3 ani

Campionatul Național de sabie cadeți, ziua 3: azi are loc proba feminină la individual

Federatia Romana de Scrima
11 ani
Exit mobile version