Federația Română de Scrimă
Știri

UPDATE 7: Campionatul Național de floretă juniori, ziua 4: azi are loc proba pe echipe la feminin. Finala: CSA Steaua1 – CSU Poli Timișoara 45-31

Campionatul Național de floretă juniori se încheie sâmbătă, 21 februarie, la Sala de Scrimă Floreasca din București, cu proba pe echipe la feminin. La start, care se va da la ora 9:00, se vor alinia șase formații: CS Satu Mare, CSU Poli Timișoara, CSTA București, CSA Steaua1, CSA Steaua2 și CSA Steaua 3.
Componența celor șase formații este următoarea:
CS Satu Mare: Adriana Haidu, Alexandra Lazin, Andreea Potor, Anett Varga;
CSA Steaua1: Maria Boldor, Mălina Călugăreanu, Corina Damaschin;
CSA Steaua2: Raluca Drăghici, Anca Săveanu, Teodora Sîrbu;
CSA Steaua3: Teodora Băloiu, Rebeca Cândescu, Andreea Gheorghe;
CSTA București: Emilia Corbu, Diana Popa, Andreea Prodan, Maria Ungureanu;
CSU Poli Timișoara: Ana Boldor, Alina Enache, Laura Vîrga.
În 2014, podiumul Campionatului Național de floretă juniori, proba pe echipe la feminin, a arătat astfel: 1. CSA Steaua1, 2. CS Petrolul Ploiești, 3. CS Satu Mare.
Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
CSA Steaua1 – liber
CSA Steaua2 – CSA Steaua3
CS Satu Mare – CSTA București
CSU Poli Timișoara – liber.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate detaliile acestui concurs.


UPDATE, ora 9:10 – Vezi o galerie foto de la primele dueluri ale concursului:

IMG_4083


UPDATE, ora 9:40 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
CSA Steaua1 – liber
CSA Steaua2 – CSA Steaua3 45-24
CS Satu Mare – CSTA București 45-35
CSU Poli Timișoara – liber.


UPDATE, ora 9:45 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
CSA Steaua1 – CSA Steaua2
CS Satu Mare – CSU Poli Timișoara.
Locurile 5-6: CSA Steaua3 – CSTA București.


UPDATE, ora 10:09 – Vezi o galerie foto de la partidele de partidele din semifinale:


UPDATE, ora 10:35 – Rezultatele din semifinale au fost următoarele:
CSA Steaua1 – CSA Steaua2 45-18
CS Satu Mare – CSU Poli Timișoara 34-45.
Locurile 5-6: CSA Steaua3 – CSTA București 41-36.


UPDATE, ora 10:38 – Programul partidelor care vor stabili clasamentul final este următorul:
Locurile 1-2: CSA Steaua1 – CSU Poli Timișoara
Locurile 3-4: CSA Steaua2 – CS Satu Mare.


UPDATE, ora 11:47- Rezultatele partidelor din cele două finale au fost următoarele:
Locurile 1-2: CSA Steaua1 – CSU Poli Timișoara 45-31
Locurile 3-4: CSA Steaua2 – CS Satu Mare 42-45.

Articole similare

Spadasinii de la CSU Craiova concurează în week-end la Trofeul “Alte Salzstrasse” din Germania

Federatia Romana de Scrima
10 ani

Radu Nițu și Alyssa Ștefănescu au câștigat etapa din Circuitul European U14 de sabie de la Istanbul

Federatia Romana de Scrima
6 ani

Bianca Pascu – locul 12 la etapa de Cupă Mondială de la Baltimore, în proba de sabie seniori feminin individual

Federatia Romana de Scrima
6 ani
Exit mobile version