Concursuri internaționale

Spadasini români participanți la turneul de la Belgrad

Belgrade Trophy – FIE Satellite Tournament

Spadă, feminin, seniori, individual

În concursul feminin s-au înscris 35 de sportive, reprezentând cluburi din 11 țări, iar România s-a prezentat la start cu patru spadasine: Theodora Ion, Cristina Matache, Cătălina Năboiu și Denisa Papuc.

În clasamentul general, Theodora Ion a ocupat locul 9, Claudia Năboiu a fost a zecea, Cristina Matache a 12-a, iar Denisa Papuc s-a clasat pe 13.

REZULTATELE DIN CONCURS ALE ROMÂNILOR:

16-IMI:

OPTIMI DE FINALĂ:

Spadă, masculin, seniori, individual

70 de sportivi din 17 țări au fost înscriși în competiția masculină. 12 dintre ei au fost români, care s-au clasat, în ordine, pe următoarele locuri: Alin Mitrică – locul 6, Szabolcs Szabo – locul 8, Florin Mirică – locul 12, Ovidiu Pîrvuleasa – locul 18, Liviu Dragomir – locul 23, Alex Oroian – locul 25, Marton Mezinger – locul 26, Mihail Oprea – locul 29, Victor Vîlceanu – locul 31, Tatian Bolboceanu – locul 38, Lucian Ciovică – locul 40, Tudor Surducan – locul 47.