Federația Română de Scrimă
Știri

Simona Gherman, după eșecul cu Heidemann: “Mă oftic că am pierdut la o tușă. Vreau revanșa la echipe!”

Reîntoarsă pe planșă la începutul primăverii după o pauză de doi ani, Simona Gherman nu a reușit să urce pe podiumul individual la spadă la Mondialele de la Kazan. Sportiva de la CSA Steaua a fost învinsă pe tabloul de 32 de germanca Birtta Heidemann, scor 14-15, cea care în final avea să cucerească medalia de argint. Simona a fost dezamăgită de eliminarea prematură, dar promite să se revanșeze în întrecerea pe echipe. “Mă oftic că am pierdut la o tușă. Am avut-o în mână. Am fost surprinsă de fjnalul ei. Știu că am revenit de puțin timp, dar îmi doream să câștig. Vine concursul pe echipe și vreau revanșa. Tragem cu Germania și o să le batem!”, a declarat Gherman la TVR.
Întrecerea de spadă feminin pe echipe de la Campionatul Mondial de la Kazan are loc marți și miercuri, 22 și 23 iulie.

Articole similare

Bianca Pascu a terminat pe locul 64 etapa de Cupă Mondială la sabie feminin seniori de la Orleans

Federatia Romana de Scrima
12 ani

Liviu Dragomir (CSU Craiova) a câștigat Campionatul Național de spadă seniori de la Satu Mare, proba individuală la masculin

Federatia Romana de Scrima
11 ani

Federația Română de Scrimă vă dorește Crăciun Fericit și un An Nou 2017 plin de împliniri!

Federatia Romana de Scrima
10 ani
Exit mobile version