Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

CS Satu Mare – campioana fetelor la spadă cadeți

Campionatul Național de Cadeți și Juniori la spadă

Feminin, cadeți, echipe

CS Satu Mare (Alesia Coardoș, Daria Hotcă, Ana Tomșa) a câștigat titlul național la spadă feminin echipe după ce a învins-o cu 45-23 pe CSȘ 1 Constanța (Alexandra Cocoș, Eva Mateescu, Andreea Niculai, Maria Stan). Medalia de bronz a fost obținută de CSA Steaua 1 (Diana Dona, Alexia Frusinoiu, Ilinca Ionescu, Emma Șonț) care a dispus cu 45-43 de CSȘ Steaua 1 (Erica Badea, Natalia Constantin, Daria Yousofian).

 

REZULTATELE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

CSA Steaua 2 – CSA Steaua 3 45-30

CSȘ 1 Constanța – CSȘ Quarto 45-19

LPS Bihorul Oradea – CSȘ Quarto 45-35

CSȘ Steaua 2 – LPS Craiova 45-39

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:

CSȘ Quarto 2 – CSȘ Quarto 3 45-29

CSA Steaua 3 – CSȘ Quarto 2 45-39

CSȘ Quarto 1 – LPS Craiova 45-29

 

MECIUL PENTRU LOCUL 11:

CSȘ Quarto – LPS Craiova 45-36

 

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

CSȘ Quarto 1 – CSA Steaua 3 45-27

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CSA Steaua 1 – CSA Steaua 2 45-18

CSȘ 1 Constanța – CS Farul Constanța 45-31

CS Satu Mare – LPS Bihorul Oradea 44-43

CSȘ Steaua 1 – CSȘ Steaua 2 45-35

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

CSA Steaua 2 – CS Farul Constanța 45-44

LPS Bihorul Oradea – CSȘ Steaua 2 45-32

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

CS Farul Constanța – CSȘ Steaua 2 45-35

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

LPS Bihorul Oradea – CSA Steaua 2 45-37

 

SEMIFINALE:

CSȘ 1 Constanța – CSA Steaua 45-44

CS Satu Mare – CSȘ Steaua 1 45-39

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CSA Steaua 1 – CSȘ Steaua 1 45-43

 

FINALA:

CS Satu Mare – CSȘ 1 Constanța 45-23

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Club Componența echipe Țară
1 CS SATU MARE COARDOS ALESIA

HOTCA DARIA

TOMSA ANA

 ROU
2 CSS1 CONSTANTA COCOŞ Alexandra

MATEESCU Eva

NICULAI ANDREEA

STAN MARIA

 ROU
3 CSA STEAUA 1 DONA Diana

FRUSINOIU Alexia

IONESCU ILINCA

SONT EMMA

 ROU
4 CSS STEAUA 1 BADEA Erica

CONSTANTIN Natalia

YOUSOFIAN Daria

 ROU
5 LPS BIHORUL ORADEA BUTA SONIA

CIMPAN MARIA

DRAGAN ALEXANDRA

JURĂU PETRA

 ROU
6 CSA STEAUA 2 BUCSA Ioana

PAVELESCU TEODORA

STEFANESCU RODICA

 ROU
7 CS FARUL CONSTANTA CIOCAN Anaith

ISMAILEANU MARA

REZEANU Casandra

TUFAN Diana

 ROU
8 CSS STEAUA 2 DRAGHICI SARA

STANCIU SABINA

TUTA MELISSA

 ROU
9 CSS QUARTO 1 AVRAMESCU DIANA

BALKO Denisa

GUŞATU Elena

PRISICEANU Miruna

 ROU
10 CSA STEAUA 3 FOFIRCA STEFANIA

NICA Irina

POLEUCA Ana

STADLER Andreea

 ROU
11 CSS QUARTO 2 FERARU Maia

GHILA ALEXANDRA

IONESCU Maia

SPATAREANU Mara

 ROU
12 LPS CRAIOVA ILIE ALEXIA

NEGULESCU MARIA

SALCIANU MARA

STEFAN BIANCA

 ROU
13 CSS QUARTO 3 AVRAMESCU ROXANA

CRISTEA TEODORA

SUDITU ALEXANDRA

 ROU

Articole similare

Campionatul European de cadeți și juniori de la Plovdiv, ziua 5, proba 11: România trage pe tabloul de 16 în proba de floretă cadeți feminin echipe

Federatia Romana de Scrima
7 ani

Echipa feminină de sabie juniori a României – bronz în Uzbekistan

Federatia Romana de Scrima
1 an

Două clasări pe podium pentru scrimerii români la prima etapă a Circuitului Internațional de spadă „Olimpici” de la Hajdúhadház

Federatia Romana de Scrima
6 ani
Exit mobile version