Federația Română de Scrimă
Știri

UPDATE: Radu Dărăban a ocupat locul 123 la etapa de Cupă Mondială la floretă seniori masculin de la Bonn

Orașul german Bonn găzduiește de vineri și până duminică, în perioada 5-7 februarie, a cincea etapă de Cupă Mondială la foretă seniori masculin, individual și pe echipe, din sezonul 2015-2016.
214 sportivi din întreaga lume s-au înscris la startul competiției. Printre ei se numără și românul Radu Dărăban, de la CSU Cluj Napoca.
Radu va intra în concurs vineri, 5 februarie, de la ora 12:00, în următoarea grupa preliminară:

Ora 15:30 – finala mare;
Ora 17:00 – festivitatea de premiere și ceremonia de închidere.
PARTENER OFICIAL AL FEDERAȚIEI ROMÂNE DE SCRIMĂ ÎN 2016:

UPDATE, sâmbătă, 6 februarie, ora 10:07 – Radu Dărăban a încheiat etapa de Cupă Mondială la floretă seniori masculin de la Bonn pe locul 123. După ce a trecut de grupele preliminare, Radu a fost eliminat pe tabloul preliminar de 128 de Cheung Ka Long (Hong Kong), scor 13-15. În grupa preliminară, Radu a obținut următoarele rezultate:

În urma rezultatelor de vineri, Radu a încheiat etapa de Cupă Mondială la floretă masculin individual de la Bonn pe locul 123.