Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

Luca Juravle – campionul României la floretă masculin juniori!

Campionatul Național de floretă cadeți și juniori

juniori, masculin, individual

Luca Juravle (CSS Triumf București) a cucerit sâmbătă titlul național la sabie masculin juniori individual. El l-a întrecut în finala competiției pe Nicolas Pop (CS Satu Mare), cu scorul de 15-10. Medaliile de bronz au fost adjudecate de Răzvan Nojea (CS Satu Mare) și Felix Dogariu (CSU Poli Timișoara).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

TURUL I:

Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) – Rareș Vasilache (ACS Floreta Timișoara) 15-6

Vlad David Micu (ACS Atlas Invictus Cluj) – Matei Negrea (CS Petrolul Ploiești) 15-9

David Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj) – Ștefan Suciu (LPS Brașov) 15-11

Alexandru Macovei (CS Petrolul Ploiești) – Alexandru Hodrea (CSM Cluj Napoca) 15-2

Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Horia Felecan (CSM Cluj Napoca) 15-8

Rareș Baciu (CSS Triumf București) – Theodor Mociofan (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-5

Andrei Vereș (ACSS Aramis București) – Mark Juhasz (CS Satu Mare) 15-5

Matei Liță (CSA Steaua) – Ianis Gligan (CSM Cluj Napoca) 11-7

Andrei Știube (ACS Floreta Timișoara) – Cosmin Oltei (LPS Brașov) 15-5

Tudor Stănescu (CSS Triumf București) – Matei Istrate (CS Petrolul Ploiești) 15-8

Victor George Sabo (ACS Atlas Invictus Cluj) – Călin Irimoaia (CSS Triumf București) 15-8

Rareș Popescu (ACS Floreta Timișoara) – Filip Gherghel (CSS Triumf București) 15-10

Mihnea Petrache (ACS Floreta Timișoara) – Matei Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-9

Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj) – Luca Paraschiv (CSS Triumf București) 15-3

 

16-IMI:

Răzvan Nojea (CS Satu Mare) – Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) 15-4

Ștefan Marin (CSTA București) – Endre Koncz (CSM Cluj Napoca) 15-10

Antoniu Aștilean (CSM Cluj Napoca) – Vlad David Micu (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-13

Darius Malekshahian (ACS Floreta Timișoara) – David Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-3

Alexandru Macovei (CS Petrolul Ploiești) – Iosif Paul (CS Satu Mare) 15-8

Robert Ghețu (CSS Triumf București) – Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) 15-7

Mihnea Robănescu (CSU Poli Timișoara) – Rareș Baciu (CSS Triumf București) 15-9

Nicolas Pop (CS Satu Mare) – Andrei Vereș (ACSS Aramis București) 15-8

Luca Juravle (CSS Triumf București) – Matei Liță (CSA Steaua) 15-3

Sebastian Drăghici (CS Olimpia București) – Andrei Știube (ACS Floreta Timișoara) 15-14

Tudor Stănescu (CSS Triumf București) – Ștefan Balogh (ACSS Aramis București) 15-13

Ionuț Stoe (CSS Triumf București) – Victor George Sabo (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-3

Victor Baciu (CSM Cluj) – Rareș Popescu (ACS Floreta Timișoara) 15-1

Matei Serghie (CS Satu Mare) – Mihnea Petrache (ACS Floreta Timișoara) 15-7

Rareș Berceanu (CSS Triumf București) – Sandu Pavel (CS Petrolul Ploiești) 15-14

Felix Dogariu (CSU Poli Timișoara) – Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj) 15-7

 

OPTIMI DE FINALĂ:

Răzvan Nojea (CS Satu Mare) – Ștefan Marin (CSTA București) 15-7

Darius Malekshahian (ACS Floreta Timișoara) – Antoniu Aștilean (CSM Cluj Napoca) 15-11

Robert Ghețu (CSS Triumf București) – Alexandru Macovei (CS Petrolul Ploiești) 15-14

Nicolas Pop (CS Satu Mare) – Mihnea Robănescu (CSU Poli Timișoara) 15-4

Luca Juravle (CSS Triumf București) – Sebastian Drăghici (CS Olimpia București) 15-7

Ionuț Stoe (CSS Triumf București) – Tudor Stănescu (CSS Triumf București) 15-6

Victor Baciu (CSM Cluj) – Matei Serghie (CS Satu Mare) 15-2

Felix Dogariu (CSU Poli Timișoara) – Rareș Berceanu (CSS Triumf București) 15-5

 

SFERTURI DE FINALĂ:

Răzvan Nojea (CS Satu Mare) – Darius Malekshahian (ACS Floreta Timișoara) 15-12

Nicolas Pop (CS Satu Mare) – Robert Ghețu (CSS Triumf București) 15-9

Luca Juravle (CSS Triumf București) – Ionuț Stoe (CSS Triumf București) 15-13

Felix Dogariu (CSU Poli Timișoara) – Victor Baciu (CSM Cluj) 15-13

 

SEMIFINALE:

Nicolas Pop (CS Satu Mare) – Răzvan Nojea (CS Satu Mare)

Luca Juravle (CSS Triumf București) – Felix Dogariu (CSU Poli Timișoara) 15-13

 

FINALA:

Luca Juravle (CSS Triumf București) – Nicolas Pop (CS Satu Mare) 15-10

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 JURAVLE LUCA CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
2 POP NICOLAS CS SATU MARE  ROU
3T DOGARIU FELIX CS Universitar Politehnica Timisoara  ROU
3T NOJEA RĂZVAN CS SATU MARE  ROU
5 STOE IONUT CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
6 BACIU VICTOR CSM CLUJ NAPOCA  ROU
7 MALEKSHAHIAN DARIUS ACS FLORETA TIMISOARA  ROU
8 GHETU ROBERT CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
9 ASTILEAN ANTONIU CSM CLUJ NAPOCA  ROU
10 SERGHIE MATEI CS SATU MARE  ROU
11 ROBANESCU MIHNEA CS Universitar Politehnica Timisoara  ROU
12 DRAGHICI SEBASTIAN CS OLIMPIA BUCURESTI  ROU
13 MARIN STEFAN CSTA BUC  ROU
14 BERCEANU RARES CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
15 MACOVEI ALEXANDRU CS PETROLUL PLOIESTI  ROU
16 STANESCU TUDOR CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
17 PAUL IOSIF CS SATU MARE  ROU
18 BALOGH STEFAN ACSS ARAMIS BUCURESTI  ROU
19 SANDU PAVEL CS PETROLUL PLOIESTI  ROU
20 KONCZ ENDRE CSM CLUJ NAPOCA  ROU
21 STIUBE ANDREI ACS FLORETA TIMISOARA  ROU
22 BACIU RARES CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
23 EFROS FILIP ACS FLORETA TIMISOARA  ROU
24 PETRACHE MIHNEA ACS FLORETA TIMISOARA  ROU
25 MICU VLAD DAVID ACS ATLAS INVICTUS  ROU
26 GRIGOROVICI DAVID ACS ATLAS INVICTUS  ROU
27 POPESCU RARES ACS FLORETA TIMISOARA  ROU
28 SABO VICTOR GEORGE ACS ATLAS INVICTUS  ROU
29 VERES ANDREI ACSS ARAMIS BUCURESTI  ROU
30 LITA MATEI CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
31 TIMARU TUDOR ACS ATLAS INVICTUS  ROU
32 FEY ALAN ACS FLORETA TIMISOARA  ROU
33 ISTRATE MATEI CS PETROLUL PLOIESTI  ROU
34 VASILACHE RARES ACS FLORETA TIMISOARA  ROU
35 PARASCHIV LUCA CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
36 GLIGAN IANIS CSM CLUJ NAPOCA  ROU
37 JUHASZ MARK CS SATU MARE  ROU
38 HODREA ALEXANDRU CSM CLUJ NAPOCA  ROU
39 IRIMIOAIA CALIN CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
40 GHERGHEL FILIP CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
41 SUCIU STEFAN LPS BRASOV  ROU
42 NEGREA MATEI CS PETROLUL PLOIESTI  ROU
43 GRIGOROVICI MATEI ACS ATLAS INVICTUS  ROU
44 FELECAN HORIA CSM CLUJ NAPOCA  ROU
45T MOCIOFAN THEODOR ACS ATLAS INVICTUS  ROU
45T OLTEI COSMIN LPS BRASOV  ROU
47 BALL SEBASTIAN ACS ATLAS INVICTUS  ROU
48 CIUPULIGA ISPASOIU RARES ACSS ARAMIS BUCURESTI  ROU
49 GORTOESCU ANDREI CS PETROLUL PLOIESTI  ROU
50 CHINTE OLIVER CS Universitar Politehnica Timisoara  ROU
51T BOCLAJUC DANIEL CS SATU MARE  ROU
51T MILCICA ADELIN LPS BRASOV  ROU
51T RADUCU MATEI CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
54 JARNEA JUSTIN CS PETROLUL PLOIESTI  ROU
55 MUNTEANU EUGEN LPS BRASOV  ROU
56 ACHIM VICTOR ACS ATLAS INVICTUS  ROU
57 OARGA VICTOR ACS ATLAS INVICTUS  ROU

 

Articole similare

Doamna Ana Pascu i-a oferit azi o plachetă din partea Federației Române de Scrimă președintelui FIE, Alisher Usmanov

Federatia Romana de Scrima
7 ani

Campionatul Național de floretă seniori, ziua 3: azi are loc proba masculină la individual

Federatia Romana de Scrima
9 ani

Mihai Covaliu și Simona Gherman, invitați miercuri în studio la Radio România Actualități

Federatia Romana de Scrima
10 ani
Exit mobile version