Știri

Melissa Korossy (CS Satu Mare) a ocupat locul trei la etapa din Circuitul Internațional „Fülöp Mihály”, la floretă feminin, categoria 14 ani, de la Budapesta

Prima etapă din Circuitul Internațional de floretă „Fülöp Mihály”, la feminin și masculin, a programat sâmbătă și duminică, 17 și 18 octombrie, probele la categoria de 14 ani.
După ce în perioada 10-11 octombrie, la Hódmezõvásárhely au avut loc probele la 13 ani și 15 ani, la finalul săptămânii trecute s-au întrecut la Budapesta 65 de sportivi din Ungaria, România și Austria, la masculin și feminin, la categoria de 14 ani.
Pentru România a concurat Melissa Korossy. Legitimată la CS Satu Mare, Melissa s-a clasat pe locul trei în proba feminină după următorul parcurs: tabloul de 32 – 15-0 cu Szabina Szentivany (Ungaria); tabloul de 16 – 12-11 cu Vanda Fruzsina Szabo (Ungaria); tabloul de 8 – 15-8 cu Erika Nekifor (Ungaria); semifinale – 14-15 cu Hanga Barbara Fekete (Ungaria). Au participat 28 de sportive.