Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

Ingrid Miti Bikfalvi – campioana națională a cadetelor la floretă

Campionatul Național de floretă – cadeți și juniori

Feminin, cadeți, individual

Finala feminină a cadetelor de la Naționalele de floretă pentru cadeți și juniori s-a disputat între două bănățence, reprezentante ale aceluiași oraș. Ingrid Miti Bikfalvi (CSU Poli Timișoara) și Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) au oferit o întrecere disputată și echilibrată, în care câștig de cauză a avut Ingrid, care s-a impus cu scorul de 15-12, câștigând medalia de aur și titlul național. Medaliile de bronz ale concursului au fost obținute de Enya Male (CSM Corona Brașov) și Karina Liță (CSȘ Triumf București).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

TURUL I:

Ioana Orășelu (ACS Balestra București) – Daria Cornea (CS Petrolul Ploiești) 15-12

Ania Gabriela Petcu (CSTA București) – Larisa Olteanu (CSȘ Triumf București) 15-14

 

16-IMI:

Enya Male (CSM Corona Brașov) – Ioana Orășelu (ACS Balestra București) 15-0

Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) – Teodora Șipoș (CSM Cluj) 15-12

Karina Tal (CSU Poli Timișoara) – Maria Leonte (CSM Corona Brașov) 15-5

Alexandra Olaru (CSM Corona Brașov) – Iulia Predescu (CSȘ Triumf București) 15-9

Darra Cișmaș (CSM Corona Brașov) – Amalia Maciu (ACS Floreta Timișoara) 15-3

Denisa Pescăruș (CSM Corona Brașov) – Alessia Dobrea (CSTA București) 15-8

Iana Manolache (CSȘ Triumf București) – Ilinca Vereș (ACSȘ Aramis București) 15-9

Ingrid Miti Bikfalvi (CSU Poli Timișoara) – Ilinca Marinescu (ACS Kids Tâmpa Brașov) 15-4

Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Ilinca Ciocoiu (CSȘ Triumf București) 15-1

Ioana Barbu (CS Rapid) – Sara Serghie (CS Satu Mare) 15-6

Veronica Burdulea (CSM Cluj) – Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) 15-8

Dalia Preda (CSȘ Triumf București) – Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) 15-7

Ilia Blaga (CSM Cluj) – Rebeka Draveczky (CS Satu Mare) 15-4

Sonia Tighinean (CSM Corona Brașov) – Ingrid Matei (ACSȘ Aramis București) 15-13

Maria Chiorean (CS Satu Mare) – Timea Horvath (CSM Cluj) 15-3

Karina Liță (CSȘ Triumf București) – Ania Gabriela Petcu (CSTA București) 15-2

 

OPTIMI DE FINALĂ

Enya Male (CSM Corona Brașov) – Maya Marișescu (ACS Floreta Timișoara) 15-5

Alexandra Olaru (CSM Corona Brașov) – Karina Tal (CSU Poli Timișoara) 15-12

Darra Cișmaș (CSM Corona Brașov) – Denisa Pescăruș (CSM Corona Brașov) 15-8

Ingrid Miti Bikfalvi (CSU Poli Timișoara) – Iana Manolache (CSȘ Triumf București) 15-4

Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Ioana Barbu (CS Rapid) 13-12

Dalia Preda (CSȘ Triumf București) – Veronica Burdulea (CSM Cluj) 15-7

Ilia Blaga (CSM Cluj) – Sonia Tighinean (CSM Corona Brașov) 15-13

Karina Liță (CSȘ Triumf București) – Maria Chiorean (CS Satu Mare) 15-9

 

SFERTURI DE FINALĂ:

Enya Male (CSM Corona Brașov) – Alexandra Olaru (CSM Corona Brașov) 15-5

Ingrid Miti Bikfalvi (CSU Poli Timișoara) – Darra Cișmaș (CSM Corona Brașov) 15-1

Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Dalia Preda (CSȘ Triumf București) 15-14

Karina Liță (CSȘ Triumf București) – Ilia Blaga (CSM Cluj) 15-6

 

SEMIFINALE:

Ingrid Miti Bikfalvi (CSU Poli Timișoara) – Enya Male (CSM Corona Brașov) 15-7

Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Karina Liță (CSȘ Triumf București) 15-13

 

FINALA:

Ingrid Miti Bikfalvi (CSU Poli Timișoara) – Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) 15-12

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 MITI BIKFALVI INGRID CS Universitar Politehnica Timisoara  ROU
2 ADOCH ALEXANDRA ACS FLORETA TIMISOARA  ROU
3T LITA KARINA CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
3T MALE ENYA CSM CORONA BRASOV  ROU
5 CISMAS DARRA CSM CORONA BRASOV  ROU
6 PREDA DALIA CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
7 BLAGA ILIA CSM CLUJ NAPOCA  ROU
8 OLARU ALEXANDRA CSM CORONA BRASOV  ROU
9 TAL KARINA CS Universitar Politehnica Timisoara  ROU
10 BURDULEA VERONICA CSM CLUJ NAPOCA  ROU
11 PESCARUS DENISA CSM CORONA BRASOV  ROU
12 MANOLACHE IANA CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
13T CHIOREAN MARIA CS SATU MARE  ROU
13T BARBU IOANA CS RAPID BUCURESTI  ROU
15 MARISESCU MAYA ACS FLORETA TIMISOARA  ROU
16 TIGHINEAN SONIA CSM CORONA BRASOV  ROU
17 MATEI INGRID ACSS ARAMIS BUCURESTI  ROU
18 SIPOS TEODORA CSM CLUJ NAPOCA  ROU
19 HORVATH TIMEA CSM CLUJ NAPOCA  ROU
20 SERGHIE SARA CS SATU MARE  ROU
21 VERES ILINCA ACSS ARAMIS BUCURESTI  ROU
22 DOBREA ALESSIA CSTA BUC  ROU
23 STANESCU ANTONIA CS PETROLUL PLOIESTI  ROU
24 LEONTE MARIA CSM CORONA BRASOV  ROU
25 PREDESCU IULIA CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
26 DRAVECZKY REBEKA CS SATU MARE  ROU
27 NICULA ALEXANDRA CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
28 MACIU AMALIA ACS FLORETA TIMISOARA  ROU
29 MARINESCU ILINCA ACS KIDS TAMPA BRASOV  ROU
30 CIOCOIU ILINCA CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
31 PETCU ANIA GABRIELA CSTA BUC  ROU
32 ORASELU IOANA ACS BALESTRA BUC  ROU
33 CORNEA DARIA CS PETROLUL PLOIESTI  ROU
34 OLTEANU LARISA CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
35 PELAGHIE ALESIA CS PETROLUL PLOIESTI  ROU
36 DONNER BIANCA CS PETROLUL PLOIESTI  ROU
37 POP SARA ACS ATLAS INVICTUS  ROU
38 LUPASCU SONIA CSM CORONA BRASOV  ROU
39 EFIMOV ELENA CSS TRIUMF BUCURESTI  ROU
40 MARIN DELIA CSTA BUC  ROU
41 SOARE ELISABETA ACS BALESTRA BUC  ROU
42 SASU MARIA ACS KIDS TAMPA BRASOV  ROU

Articole similare

Campionatul Național de spadă cadeți de la București, ediția 2017, ziua 3: azi are loc proba masculină la individual

Federatia Romana de Scrima
7 ani

Cupa Memorialul Ștefan Moldanschi 2023 – Ploiești

Federatia Romana de Scrima
9 luni

Trei locuri întâi pentru scrimerele românce la Chocolate Cup de la Sofia, în probele de spadă copii U11, U14 și U15

Federatia Romana de Scrima
7 ani
Exit mobile version