Știri

Vlad Covaliu nu va uita niciodată ziua de 2 iulie 2014. Sportivul de la CS Dinamo a reușit să își treacă miercuri în palmares primul titlu de campion național. Vlad a câștigat proba de sabie masculin, categoria 8-9 ani, după următorul parcurs: tabloul de 32 – liber; tabloul de 16 – 8-7 cu Amer El Ibrahim (CS Sabia de Aur); sferturi de finală – 8-1 cu Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo); semifinale – 8-7 cu Mircea Munteanu (CS Dinamo); finală – 8-6 cu Vlad Caloiu (CSA Steaua). La ediția de anul trecut, Vlad Covaliu s-a clasat pe locul 11.
Medaliile de bronz le-au revenit sportivilor Cristian Costea și Mircea Munteanu, ambii de la CS Dinamo.
Clasamentul complet al Campionatului Național de Copii, proba de sabie masculin, categoria 8-9 ani, poate fi văzut AICI.
Sponsorii concursului sunt:

Vezi mai jos o galerie foto de la meciurile fazelor finale și de la festivitatea de premiere.