Federația Română de Scrimă
Floretă

Floretistele se antrenează în Ungaria!

Lotul național feminin de floretă senioare și lotul național feminin de junioare se antrenează în Ungaria, la Budapesta, alături de echipa olimpică a Ungariei. Cele două loturi au următoarea componență: Mălina Călugăreanu, Maria Boldor, Anca Săveanu și Emilia Corbu (senioare), Andreea Dincă, Teodora Șofran și Paula Radu (junioare). Antrenor coordonator este Petre Ducu, iar antrenor secund este Virgil Sălișcan. În zilele de sîmbătă, 4 decembrie și duminică, 5 decembrie, fetele din lotul de junioare vor participa la Cupa Mondială de floretă U20, competiție găzduită de Timișoara, în Sala Constantin Jude.

 

 

 

 

Articole similare

Echipa feminină de sabie junioare a României – locul 7 la Sosnowiec

Federatia Romana de Scrima
5 ani

CS UNEFS a câștigat Campionatul Național de spadă cadeți, proba masculină pe echipe

Federatia Romana de Scrima
12 ani

În acest week-end are loc o nouă ediție a Cupei Stebal la floretă pentru copii și cadeți

Federatia Romana de Scrima
9 ani
Exit mobile version