Federația Română de Scrimă
Concursuri în țară

CSM Satu Mare a câștigat Cupa României la spadă masculin

Cupa României seniori – spadă, masculin, echipe

La Craiova s-a desfășurat ziua a doua a Cupei României  la spadă pentru seniori. Din cele treisprezece echipe prezente, s-a impus CSM Satu Mare (Adrian Dabija, Lehel Nagy, Alex Oroian, Adrian Szilagyi), victorioasă cu scorul de 45-28 în finala disputată în compania formației CS Universitatea Craiova 2 (Tatian Bolboceanu, Lucian Ciovică, Alexandru Csaki Nyisztor, Mihail Oprea). Medalia de bronz a fost cucerită de CSA Steaua 1 (Ștefan Baciu, Andrei Burghelea, Daniel Popa), care a învins în meciul pentru locul 3 echipa CS Satu Mare 1 (Marton Mezinger, Tudor Surducan, Szabolcs Szabo), cu scorul de 45-29.

OPTIMI DE FINALĂ:

CSA Steaua 2 – LPS Bihorul Oradea 45-40

CSA Steaua 1 – LPS Craiova 2 45-27

CS Universitatea Craiova 1 – CS Universitatea Craiova 3 45-31

CS Satu Mare 1 – LPS Craiova 1 44-36

CS Universitatea Craiova 3 – CS Satu Mare 2 43-35

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16:

LPS Craiova 2 – LPS Craiova 3 45-44

LPS Bihorul Oradea – LPS Craiova 2 45-34

LPS Craiova 1 – CS Satu Mare 2 45-32

 

MECIUL PENTRU LOCUL 11:

CS Satu Mare 2 – LPS Craiova 2 45-35

 

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

LPS Craiova 1 – LPS Bihorul Oradea 45-34

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CS Universitatea Craiova 2 – CSA Steaua 2 45-24

CSA Steaua 1 – CS Universitatea Craiova 1 45-44

CS Satu Mare 1 – CSU Tg Mureș 45-39

CSM Satu Mare – CS Universitatea Craiova 3 45-36

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

CS Universitatea Craiova 1 – CSA Steaua 2 45-37

CSU Tg Mureș – CS UniversitateaCraiova 3 45-31

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

CSA Steaua 2 – CS UniversitateaCraiova 3 45-43

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

CSU Tg Mureș – CS Universitatea Craiova 1 45-36

 

SEMIFINALE:

CS Universitatea Craiova 2 – CSA Steaua 1 45-41

CSM Satu Mare – CS Satu Mare 1 45-30

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CSA Steaua 1 – CSA Satu Mare 1 45-29

 

FINALA:

CSM Satu Mare – CS Universitatea Craiova 2 45-28

 

CLASAMENT FINAL:

 

Loc Club Componența echipei Țara
1 CSM SATU MARE DABIJA ADRIAN

NAGY LEHEL

OROIAN ALEX

SZILAGYI ADRIAN

 ROU
2 CS UNIV CRAIOVA 2 BOLBOCEANU TATIAN

CIOVICĂ LUCIAN

NYISZTOR CSAKI ALEXANDRU

OPREA MIHAIL

 ROU
3 CSA STEAUA 1 BACIU STEFAN

BURGHELEA ANDREI

POPA DANIEL

 ROU
4 CS SATU MARE 1 MEZINGER MARTON

SURDUCAN TUDOR

SZABO SZABOLCS

 ROU
5 CSU TG MURES ANDREI RADU

RIGO ROBERT

TARDI OTTO

TIMOCE ANDREI

 ROU
6 CS UNIV CRAIOVA 1 DRAGOMIR LIVIU

MITRICĂ ALIN

SBIRCIA ALIN

VÎLCEANU STEFĂNITĂ

 ROU
7 CSA STEAUA 2 MARGHESCU RARES

PETRACHE GEORGE

STANCIU ADRIAN

 ROU
8 CS UNIV CRAIOVA 3 BIRO DAVID

CIOVICA MIHAI

PÎRVULEASA OVIDIU

 ROU
9 LPS CRAIOVA 1 DUTA ANDREI

ENESCU OVIDIU

NITU FRANCESCO

VASILESCU GABRIEL

 ROU
10 LPS BIHORUL ORADEA NAGHI VLAD

SEBESAN CLAUS

TUFAN RAUL

 ROU
11 CS SATU MARE 2 CIMPAN ANTON

GURZA Luca

PALL NORBERT

 ROU
12 LPS CRAIOVA 2 BOSTINA YIANNIS

CORBU CRISTIAN

NICOLAE ROBERT

NITU MASSIMO

 ROU
13 LPS CRAIOVA 3 FOTESCU DARIUS

LUTA GABRIEL

MARINESCU LUCIAN

TUGUI ROBERT

 ROU

Articole similare

Șapte spadasine pleacă azi la etapa de Cupă Mondială la spadă seniori de la Johannesbourg

Federatia Romana de Scrima
9 ani

La mulți ani, Ana Maria Popescu!

Federatia Romana de Scrima
3 ani

Încep Naționalele de floretă pentru tineret

Federatia Romana de Scrima
2 ani
Exit mobile version