Federația Română de Scrimă
Știri

CSM Oradea a ocupat locul cinci la Cupa Dunării la spadă seniori

Orașul german Ulm a găzduit sâmbătă și duminică, 12 și 13 iulie, o nouă ediție a Cupei Dunării la spadă pentru seniori și cadeți. Concursul s-a disputat la echipe mixte, iar la start s-au prezentat 24 de formații din șapte țări. România a fost reprezentată la această întrecere de sportivii de la CSM Oradea după cum urmează:
Seniori: Andrei Timoce, Lucian Ciovică, Bianca Benea (foto);
Cadeți: Sara Barabas, Radu Paraghianu, Christof Bogdan.
În concursul dedicat cadeților, CSM Oradea s-a clasat pe poziția a opta, iar în cel al seniorilor a ocupat poziția a cincea. La seniori, podiumul a fost alcătuit astfel: 1. Slovenia, 2. Lituaniua, 3. Heidenheim (Germania).
Delegația a fost condusă de antrenorul Nicolae Ille.
FOTO: scrima.info

Articole similare

Steaua a câștigat al doilea titlu al zilei – la spadă masculin cadeți!

Federatia Romana de Scrima
5 ani

România – locul 9 la etapa de Cupă Mondială de juniori de la Bochum, în proba de floretă feminin echipe

Federatia Romana de Scrima
9 ani

Campionatul Național de floretă seniori de la București, ziua 4: azi are loc proba masculină pe echipe

Federatia Romana de Scrima
9 ani
Exit mobile version