Federația Română de Scrimă
Știri

CSM Oradea a ocupat locul cinci la Cupa Dunării la spadă seniori

Orașul german Ulm a găzduit sâmbătă și duminică, 12 și 13 iulie, o nouă ediție a Cupei Dunării la spadă pentru seniori și cadeți. Concursul s-a disputat la echipe mixte, iar la start s-au prezentat 24 de formații din șapte țări. România a fost reprezentată la această întrecere de sportivii de la CSM Oradea după cum urmează:
Seniori: Andrei Timoce, Lucian Ciovică, Bianca Benea (foto);
Cadeți: Sara Barabas, Radu Paraghianu, Christof Bogdan.
În concursul dedicat cadeților, CSM Oradea s-a clasat pe poziția a opta, iar în cel al seniorilor a ocupat poziția a cincea. La seniori, podiumul a fost alcătuit astfel: 1. Slovenia, 2. Lituaniua, 3. Heidenheim (Germania).
Delegația a fost condusă de antrenorul Nicolae Ille.
FOTO: scrima.info

Articole similare

Mălina Călugăreanu-locul 11 și Benjamin Bodo-locul 16 la etapa-satelit de Cupă Mondială de floretă de la Barcelona

Federatia Romana de Scrima
8 ani

Karina Vasile – campioana floretistelor cadete!

Federatia Romana de Scrima
5 ani

Cupa Mondială de floretă U20 revine la Timișoara!

Federatia Romana de Scrima
5 ani
Exit mobile version