Fetele luptă și astăzi pentru trofeul Cupei României la floretă. A venit acum rândul junioarelor să pășească în Sala de Scrimă „Ana Pascu”, din Capitală. 39 de sportive, reprezentând 12 cluburi, s-au înscris pe listele de concurs și își vor disputa mult doritul trofeu.
Lista alfabetică a participantelor este următoarea:
Nume | Club | Țară | Rank |
ADOCH Alexandra | ACS FLORETA Timișoara | ROU | 99 |
BARBU Ioana | CSTA București | ROU | 30 |
BIKFALVI Miti Ingrid | CS UNIVERSITAR POLITEHNICA Timișoara | ROU | 7 |
CHIOREAN Maria | CS Satu Mare | ROU | 21 |
CISMAȘ Darra | CSM CORONA BraȘov | ROU | 18 |
CONSTANTINESCU Elena | ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca | ROU | 99 |
CORBU Emilia | CSTA București | ROU | 1 |
DINCĂ Andreea | CSA STEAUA București | ROU | 4 |
HUSU Miruna | CS UNIVERSITAR POLITEHNICA Timișoara | ROU | 11 |
ION Amalia | ACS BALESTRA București | ROU | 24 |
LIȚĂ Karina | CSȘ TRIUMF București | ROU | 28 |
LUTZ Francesca | ACS FLORETA Timișoara | ROU | 99 |
MĂNESCU Denisa | CSA STEAUA București | ROU | 9 |
MANOLACHE Iana | CSȘ TRIUMF București | ROU | 20 |
MARIȘESCU Maya | ACS FLORETA Timișoara | ROU | 99 |
NEAGU CULEA Mara | CSA STEAUA București | ROU | 6 |
OLARU Alexandra | CSM CORONA Brașov | ROU | 19 |
OPREA Miruna | ACS SPADASINII ARGEȘENI Pitești | ROU | 99 |
PESCĂRUȘ Denisa | CSM CORONA Brașov | ROU | 23 |
POLSCHI Catinca | CS UNIVERSITAR POLITEHNICA Timișoara | ROU | 12 |
POPA Teodora | ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca | ROU | 99 |
POPESCU Iulia | ACS FLORETA Timișoara | ROU | 99 |
PREDA Dalia | CSȘ TRIUMF București | ROU | 22 |
PREDESCU Iulia | CSȘ TRIUMF București | ROU | 99 |
PUȘCAȘ Teodora | ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca | ROU | 99 |
PUȘCAȘU Anca | CSM CORONA Brasov | ROU | 99 |
RADU Paula | CSA STEAUA București | ROU | 10 |
SASU Elena | ACS ATLAS INVICTUS Cluj Napoca | ROU | 99 |
SERGHIE Sara | CS Satu Mare | ROU | 27 |
SIPOȘ Teodora | CSM Cluj Napoca | ROU | 99 |
SOFRAN Teodora | CSA STEAUA București | ROU | 3 |
SUTA Diana | CS UNIVERSITAR POLITEHNICA Timișoara | ROU | 15 |
TAL Karina | ACS FLORETA Timișoara | ROU | 29 |
TEODORESCU Maria | CSTA București | ROU | 5 |
TIGHINEAN Sonia | CSM CORONA Brașov | ROU | 25 |
VASILE Karina | CSA STEAUA București | ROU | 2 |
VEREȘ Ilinca | ACSȘ ARAMIS București | ROU | 99 |
VIRAG Diana | CS Satu Mare | ROU | 99 |
VLAD Ioana | ACS FLORETA Timișoara | ROU | 99 |