Federația Română de Scrimă
Concursuri în țară

Ziua a doua a „Cupei Campionilor” la sabie 2024

A doua zi a competiției „Cupa Campionilor” la sabie copii a fost rezervată fetelor și băieților de la categoria U13. 89 de sportivi s-au întrecut pe planșele din Sala de Scrimă Ana Pascu, din București.

 

SABIE, U13, FEMININ:

REZULTATE TABLOU – SFERTURI DE FINALĂ:

Duru Kavzan (Balestra Fencing Academy – Turcia) – Daria Nicol Constantin (CSO Voluntari 2005) 10-6

Doga Dokmen (Izmir BSB – Turcia) – Carla Lisneanu (ACS Prosperitatea Iași) 10-8

Sara Elbibany (ACS Sabia București) – Rebeca Elena Dur (CSM Corona Brașov) 10-9

Mara Ionescu (CS Riposta București) – Ingrid Ștefania Gheorghe (CSA Steaua) 10-4

 

SEMIFINALE:

Doga Dokmen (Izmir BSB – Turcia) – Duru Kavzan (Balestra Fencing Academy – Turcia) 10-4

Sara Elbibany (ACS Sabia București) – Mara Ionescu (CS Riposta București) 10-9

 

FINALA:

Doga Dokmen (Izmir BSB – Turcia) – Sara Elbibany (ACS Sabia București) 10-4

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 DOKMEN Doga IZMIR BSB  TUR
2 ELBIBANY Sara ACS SABIA BUCURESTI  ROU
3T IONESCU Mara CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
3T KAVZAN Duru BALESTRA FENCING ACADEMY  TUR
5 CONSTANTIN Daria Nicol CSO VOLUNTARI 2005  ROU
6 GHEORGHE Ingrid Stefania CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
7 DUR Rebeca Elena CSM CORONA BRASOV  ROU
8 LISNEANU Carla ACS Prosperitatea Iasi  ROU
9 MIHAILA Eva CSO VOLUNTARI 2005  ROU
10 HOGAS Ilinca CS DINAMO BUCURESTI  ROU
11 CAPATINA Anastasia CSTA Bucuresti  ROU
12 LUNGULEAC Ana Beatrice CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
13 DRAGAN Delia Aleyna CSS SLOBOZIA  ROU
14 POPESCU BURCHI Antonia CS DINAMO BUCURESTI  ROU
15 BORCEA Ana CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
16 ION Amalia CSTA Bucuresti  ROU
17 HAMITOGLU Esma CSO VOLUNTARI 2005  ROU
18 STANESCU Marta ACS SABIA BUCURESTI  ROU
19 OLARU Andrada CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
20 GLAVASCHI Erika ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU
21 DELETIOGLU Nenir CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
22 GHEORGHE Larisa CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
23 NEGREA Maria Sofia CSTA Bucuresti  ROU
24 MOLDOVAN Alexandra CS DINAMO BUCURESTI  ROU
25 MUSATA Maria CSO VOLUNTARI 2005  ROU
26 ERCUS Amalia Cristina CSS SLOBOZIA  ROU
27 IONESCU Eva ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU
28 KAYA Lara Balestra Visnelik SK Ankara  TUR
29 RADU Diana Medeea CS DINAMO BUCURESTI  ROU
30 BARBU Sofia CS DINAMO BUCURESTI  ROU
31 SITARU Catinca CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
32 NITU Nora CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
33 POPA Lara Diana CSTA Bucuresti  ROU
34 HORNEA Maria CSS SLOBOZIA  ROU
35 GHEORGHE Irina CSS SLOBOZIA  ROU
36 BOJICA Ileana CS DINAMO BUCURESTI  ROU
37 ANTOHI Natalia ACS Prosperitatea Iasi  ROU
38 IORGA Ema Ioana CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
39T BURGHELEA Elisa Andreea ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU
39T FLOREA Iarina Maria CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
41 GALETEANU Ioana ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU
42 COVALIU Antonia CS DINAMO BUCURESTI  ROU
43 GHEORGHE Raluca CSS SLOBOZIA  ROU
44 PREDESCU Amalia CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
45 MILITARU Maria CS DINAMO BUCURESTI  ROU
46 TUDOR Ariadna CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
47 VILCIU Elena CS CHITILA  ROU
48 MACOVICIUC Ecaterina CSTA Bucuresti  ROU
49 AIOANEI Elisabeta CSM CORONA BRASOV  ROU
50 PATALIGA Maria ACS Prosperitatea Iasi  ROU
51 MATEI Irina ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU

 

 

SABIE, U13, MASCULIN:

REZULTATE TABLOU – SFERTURI DE FINALĂ:

Alexandru Mușata (CSO Voluntari 2005) – Flavius Boriceanu (CSM Corona Brașov) 10-2

Stelică Petre (CSS Slobozia) – Ruzgar Ayaz (Balestra Fencing Academy – Turcia) 10-7

Alexander Ene (CS Riposta București) – Damian Neagu (CSS Slobozia) 10-5

Radu Lefter (ACS Prosperitatea Iași) – Petre Butică (CS Dinamo) 10-3

 

SEMIFINALE:

Stelică Petre (CSS Slobozia) – Alexandru Mușata (CSO Voluntari 2005) 10-8

Radu Lefter (ACS Prosperitatea Iași) – Alexander Ene (CS Riposta București) 10-9

 

FINALA:

Radu Lefter (ACS Prosperitatea Iași) – Stelică Petre (CSS Slobozia) 10-5

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 LEFTER Radu ACS Prosperitatea Iasi  ROU
2 PETRE Stelica CSS SLOBOZIA  ROU
3T ENE Alexander (Sasha) CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
3T MUSATA Alexandru CSO VOLUNTARI 2005  ROU
5 BUTICA Petre CS DINAMO BUCURESTI  ROU
6 NEAGU Damian CSS SLOBOZIA  ROU
7 AYAZ Ruzgar BALESTRA FENCING ACADEMY  TUR
8 BORICEANU Flavius CSM CORONA BRASOV  ROU
9 APETREI Serban CS DINAMO BUCURESTI  ROU
10 BUNGHEZ Matei ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU
11 IONESCU Victor ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU
12 BALTARIU Ianis ACS Prosperitatea Iasi  ROU
13 STOICA Filip CS RIPOSTA BUCURESTI  ROU
14 SCRIPCA Andrei Rares ACS SABIA BUCURESTI  ROU
15 LAPUSNEANU Rares ACS Prosperitatea Iasi  ROU
16 ASAVOAIE Luca ACS Prosperitatea Iasi  ROU
17 DRAGNEA Andrei CS DINAMO BUCURESTI  ROU
18 LUPU Mihai Constantin CS CHITILA  ROU
19 PAUN Alexandru ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU
20 MATEI David ACS Prosperitatea Iasi  ROU
21 HUTANU Razvan CSTA Bucuresti  ROU
22 SARAU Gabriel Ionut CS CHITILA  ROU
23 MALOS Paul CS DINAMO BUCURESTI  ROU
24 CATARGIU Sebastian CSO VOLUNTARI 2005  ROU
25 VIERU Vlad Alexandru CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
26 MATEI Alexandru CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
27 TEACA Sasha Andrei ACS ACADEMIA DE SCRIMA BUC  ROU
28 MIHAI Ionut Iulian CS CHITILA  ROU
29 PATRASCU Mihai Costin CS CHITILA  ROU
30 RADULESCU Gabriel ACS SABIA BUCURESTI  ROU
31 VOEVOD Matei Alexandru ACS SABIA BUCURESTI  ROU
32 BUTUCA Ianis Constantin ACS Prosperitatea Iasi  ROU
33 CIOBANU Alexandru Stefan CS DINAMO BUCURESTI  ROU
34 POP Tudor Stefan CSM CORONA BRASOV  ROU
35 STANICA Andrei CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
36 CIOBANU Razvan Lucian ACSS VOINTA BUFTEA  ROU
37 GHEORGHE Rares CSS SLOBOZIA  ROU
38 CALIN Matei CS DINAMO BUCURESTI

 

Articole similare

România – locul 9 la etapa de Cupă Mondială de la Suzhou, în proba de spadă feminin echipe

Federatia Romana de Scrima
6 ani

Superliga Națională Flanco – sabie, feminin, echipe

Federatia Romana de Scrima
2 ani

Medalie de bronz pentru Alexandra Predescu la Berlin!

Federatia Romana de Scrima
3 luni
Exit mobile version