Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

Victoria Ciublea a cucerit titlul național la spadă U9 feminin

Campionatul Național de Scrimă pentru copii

U9, spadă, feminin

Victoria Ciublea (CSS Quarto București) este noua campioană a categoriei U9 la spadă feminin, după ce a reușit să o învingă, în finala concursului de astăzi, pe Maia Pătrușcă (ACS Engarde București), cu scorul de 8-6. Medaliile de bronz au ajuns la Octavia Pop (CS Satu Mare) și Antonia Isăilă (CS Crișul Oradea).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

Ana Maria Ungureanu (CS Dinamo) – Maria Medeea Mihai (ACS Kids Tâmpa Brașov) 8-2

Amalia Târziu (ACS Prima Spadă) – Letiția Gioadă (CSM Contanța) 8-3

Antonia Juravle (CSȘ Steaua) – Nadia Chioveanu (CS Varadinum Oradea) 8-7

Saba Szabo (CSM Tg Mureș) – Melisa Atalay (CSM Constanța) 8-6

 

OPTIMI DE FINALĂ:

Octavia Pop (CS Satu Mare) – Ana Maria Ungureanu (CS Dinamo) 8-3

Ivett Timea Bari (ACS Scrima SVS) – Eva Tufiși (CS Dinamo) 8-4

Victoria Ciublea (CSS Quarto București) – Melisa Bute (LPS Satu Mare) 8-1

Sofia Dinas (CS Dinamo) – Amalia Târziu (ACS Prima Spadă) 8-5

Antonia Juravle (CSȘ Steaua) – Ewelina Munteanu (CSM Corona Brașov) 8-4

Maia Pătrușcă (ACS Engarde București) – Emilia Dobriță (CSȘ Steaua) 8-7

Antonia Isăilă (CS Crișul Oradea) – Agnes Oprea (ACS Stesial) 8-5

Saba Szabo (CSM Tg Mureș) – Melek Ozturk (ACS Stesial) 8-5

 

SFERTURI DE FINALĂ:

Octavia Pop (CS Satu Mare) – Ivett Timea Bari (ACS Scrima SVS) 8-4

Victoria Ciublea (CSS Quarto București) – Sofia Dinas (CS Dinamo) 8-1

Maia Pătrușcă (ACS Engarde București) – Antonia Juravle (CSȘ Steaua) 8-4

Antonia Isăilă (CS Crișul Oradea) – Saba Szabo (CSM Tg Mureș) 8-3

 

SEMIFINALE:

Victoria Ciublea (CSS Quarto București) – Octavia Pop (CS Satu Mare) 6-5

Maia Pătrușcă (ACS Engarde București) – Antonia Isăilă (CS Crișul Oradea) 8-7

 

FINALA:

Victoria Ciublea (CSS Quarto București) – Maia Pătrușcă (ACS Engarde București) 8-6

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 CIUBLEA VICTORIA CSS QUARTO BUC  ROU
2 PATRUSCA MAIA ACS ENGARDE BUC  ROU
3T ISAILA ANTONIA CS CRISUL ORADEA  ROU
3T POP OCTAVIA CS SATU MARE  ROU
5 DINAS SOFIA CS DINAMO BUCURESTI  ROU
6 BARI IVETT TIMEA ACS SCRIMA SVS  ROU
7 JURAVLE ANTONIA CSS STEAUA BUC  ROU
8 SZABO SABA CSM TG MURES  ROU
9 OZTURK MELEK ACS STESIAL BUCURESTI  ROU
10 MUNTEANU EWELINA CSM CORONA BRASOV  ROU
11 OPRIS AGNES ACS STESIAL BUCURESTI  ROU
12 TUFISI EVA CS DINAMO BUCURESTI  ROU
13 DOBRITA EMMA CSS STEAUA BUC  ROU
14 BUTE MELISA LPS SATU MARE  ROU
15 UNGUREANU ANA MARIA CS DINAMO BUCURESTI  ROU
16 TÎRZIU AMALIA ACS Prima Spadă  ROU
17 GIOADA LETITIA CSM CONSTANTA  ROU
18 MIHAI MARIA MEDEEA ACS KIDS TAMPA BRASOV  ROU
19 ATALAY MELISA CSM CONSTANTA  ROU
20 CHIOVEANU NADIA CS VARADINUM ORADEA  ROU

Articole similare

Campionatul Național de sabie speranțe de la Râșnov, ediția 2017, ziua 1: azi are loc proba masculină la individual

Federatia Romana de Scrima
7 ani

LIVE (ORA12:00): Maria Boldor, Mălina Călugăreanu, Ana Boldor și Anca Săveanu trag azi în calificări la etapa de Cupă Mondială de floretă seniori de la Katowice

Federatia Romana de Scrima
6 ani

„La Mulți Ani”, Florin Gheorghe!

Federatia Romana de Scrima
8 ani
Exit mobile version