Federația Română de Scrimă
Campionate naționale

Titlul de campioană la sabie echipe U15 merge la CS Dinamo!

Campionatul Național de Speranțe – sabie

U15, masculin, echipe

Dinamo a dominat concursul de la Râșnov, făcând legea cu ale sale cinci echipe înscrise la start, din care două au luat medaliile de aur și de bronz. CS Dinamo 1 (Andrei Busuioc, Vlad Luca Mărginean, David Nicolae Militaru, Tudor Moise) a cucerit titlul național în urma victoriei cu 45-35 obținută în ultimul act în fața echipei CS Riposta București (David Bârsan, Tudor Ioan Borcea, Michael Ene, Horia Nițu). Medalia de bronz a competiției a fost câștigată de CS Dinamo 2 (Ianis Alexandru Bara, Rareș Beteagu, Matei Alexandru Radu, Mihnea Velicu), victorioasă cu scorul de 45-40 în meciul pentru locul 3 disputat în fața formației CSA Steaua (Cristian Macovei, Cosmin Andrei Popa, Mario Alexandru Ștefan, Nicolae Chrisley Tatulescu).

 

REZULTATELE TABLOULUI PRINCIPAL:

OPTIMI DE FINALĂ:

CS Dinamo 5 – CS Dinamo 4 45-19

 

SFERTURI DE FINALĂ:

CS Dinamo 1 – CS Dinamo 5 45-13

CSA Steaua – CSȘ Slobozia 45-35

CS Dinamo 2 – CS Dinamo 3 45-38

CS Riposta București – CSM Iași 45-8

 

TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:

CSȘ Slobozia – CS Dinamo 5 45-37

CS Dinamo 3 – CSM Iași 45-35

 

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

CSM Iași – CS Dinamo 5 45-40

 

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

CSȘ Slobozia – CS Dinamo 3 45-34

 

SEMIFINALE:

CS Dinamo 1 – CSA Steaua 45-41

CS Riposta București – CS Dinamo 2 45-38

 

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

CS Dinamo 2 – CSA Steaua 45-40

 

FINALA:

CS Dinamo 1 – CS Riposta București 45-35

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Club Componența echipei Țară
1 CS DINAMO BUC 1 BUSUIOC Andrei

MARGINEAN Vlad Luca

MILITARU David Nicolae

MOISE Tudor

 ROU
2 CS RIPOSTA BUC BARSAN David

BORCEA Tudor Ioan

ENE Michael

NITU Horia

 ROU
3 CS DINAMO BUC 2 BARA Ianis Alexandru

BETEAGU Rares

RADU Matei Alexandru

VELICU Mihnea

 ROU
4 CSA STEAUA BUC MACOVEI Cristian

POPA Cosmin Andrei

STEFAN Mario Alexandru

TATULESCU Nicolae Chrisley

 ROU
5 CSS SLOBOZIA GAVRILA Cristian Marian

ISOPESCU Mihai

MIHALACHE Stefan

SACUIU Catalin

 ROU
6 CS DINAMO BUC 3 LAZAR Vlad Eduard

PANDELESCU Tiberiu Andreas

SURCEL Stefan Alexandru

VOCHIN Andrei

 ROU
7 CSM IASI ALBU Serban

AMARANDEI Ioan

CRICA Vlad Stefan

TOMAC Stefan Teodor

 ROU
8 CS DINAMO BUC 5 DANILA Felix Mihai

GRECU Luca Stefan

RUCAREANU Matei Rares

 ROU
9 CS DINAMO BUC 4 CUPSA Stefan

LEE Marc Robert

LEE Seth Matias

 ROU

Articole similare

Alexandra Predescu (Nanjing) și Iulian Teodosiu (Budapesta) – calificări pe tabloul principal

Federatia Romana de Scrima
2 luni

România, locul 10 în clasamentul pe medalii la Campionatul Mondial de la Kazan

Federatia Romana de Scrima
10 ani

CSA Steaua concurează azi la Cupa Europei la spadă feminin de la Caserta (Italia)

Federatia Romana de Scrima
8 ani
Exit mobile version